דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה (2/9)

דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה (2/9)

בשבוע שעבר התכנסו נציגיהן של מאה עשרים מדינות בטהרן. הם שמעו את דברי הבלע האנטישמיים של שליט איראן, וזה בהמשך לאמירותיו על השמדת ישראל. אף אחד לא קם, אף אחד לא עזב את האולם. הדבר חמור עוד יותר על רקע דוח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית שהתפרסם בסוף השבוע. הדוח מאשר את מה שאני אומר זמן רב – הסנקציות הבינלאומיות אמנם מכבידות על כלכלת איראן, אך הן אינן מעכבות כהוא זה את התקדמות תוכנית הגרעין האיראנית.

האיראנים משתמשים בשיחות עם המעצמות כדי להרוויח זמן וכדי לקדם את תוכנית הגרעין שלהם. אני מאמין שצריך לומר את האמת – הקהילייה הבינלאומית אינה מציבה קו אדום ברור לאיראן, ואיראן איננה רואה נחישות בינלאומית לעצור את תוכנית הגרעין שלה. עד שאיראן לא תראה קו אדום ברור זה ונחישות זאת, היא לא תעצור את התקדמות תוכנית הגרעין האיראנית – ואסור שלאיראן יהיה נשק גרעיני.

בעניין הכלכלי אני מבקש לומר שהעולם נתון עדיין במשבר כלכלי מתמשך, בעצם המשבר הקשה ביותר שפקד את כלכלת העולם מזה שמונים שנה. הקשיים הללו מכבידים על אזרחי כל המדינות, בייחוד המדינות המפותחות וגם מכבידים על אזרחי ישראל. אנחנו נאלצים להדק את החגורה כדי לשמור על כלכלת ישראל. זה לא דבר קל, זה כרוך בקשיים לאזרחים, ואני יודע את זה. אבל בצד הקשיים הללו, שנוצרים כתוצאה מן המשבר העולמי אנחנו עושים גם דברים. השבוע נכנס חוק חינוך חינם מגיל שלוש, שחוסך לפחות שמונה מאות שקל לכל ילד כל חודש, וזה בצד נקודות זיכוי ממס, הרפורמה בסלולרי, טיפול שיניים חינם לילדים עד גיל שתיים עשרה. כל אלה וצעדים אחרים חוסכים כסף לאזרחים רבים. לדעתי, החשוב מכל זה שאנחנו שומרים על מקומות העבודה של אזרחי ישראל, צריך להבין שזה הדבר החברתי ביותר.

בשבוע שעבר פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את נתוני האבטלה של החודש האחרון. הם עומדים על שישה אחוזים וחצי – זה נמוך יותר משיעור האבטלה בארצות הברית, נמוך יותר משיעור האבטלה באירופה, נמוך יותר משיעור האבטלה כמעט בכל המדינות המפותחות בעולם. אנחנו נמשיך לשמור על הכלכלה ונמשיך לשמור על מקומות העבודה של אזרחי ישראל ואף לפעול לייצר מקומות עבודה נוספים.

הממשלה תשמע היום סקירה מהשר להגנת הסביבה גלעד ארדן על הפעולות החשובות שנעשות לשפר את איכות הסביבה – אני יכול להגיד את איכות החיים – ולקדם את המהפכה הירוקה בישראל.

אנחנו גם נשמע סקירה מהשר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ’ ומפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו על פעולות רבות שנעשו להוריד את שיעור הפשיעה בישראל. יש נתונים אופטימיים בעניין הזה וחשוב שנשמע אותם. אנחנו נותנים גם גיבוי להמשך הפעולות הללו.

אני מבקש לבסוף לברך את ספורטאי ישראל שהשיגו שלוש מדליות בסוף השבוע במשחקים הפאראלימפיים. אלה מדליות ארד, בשבילנו הן כולן זהב ואנחנו מאוד מאוד גאים בספורטאים שלנו ואנחנו מצדיעים להם. אתם יכולים לראות אותם בשידור חי.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (1 הצבעות, ציון ממוצע: 4.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-F1

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות