פחות מ-200 מסתננים עברו את הגבול בחודש אוגוסט; השר ישי הודיע כי למסתננים מצפון סודן יש ארכה עד 15/10 לעזוב את ישראל

פחות מ-200 מסתננים עברו את הגבול בחודש אוגוסט; השר ישי הודיע כי למסתננים מצפון סודן יש ארכה עד 15/10 לעזוב את ישראל

על פי נתוני רשות האוכלוסין וההגירה בחודש אוגוסט נרשמו כ-199 מסתננים לישראל מגבול מצרים לעומת כ-2000 מסתננים באוגוסט אשתקד.
 נראה כי מגמת הירידה בקצב ההסתננות ממצרים נמשכת וזאת לאחר שבחודש יוני השנה נרשמו 928 מסתננים ובחודש יולי כבר ירד מספר המסתננים מגבול מצרים ל-268.
עושה רושם כי פעולות הממשלה להתמודדות עם תופעת המסתננים הבלתי חוקיים הביאו לירידה של כ-90% במספר המסתננים בין קיץ 2011 לקיץ 2012.כל המסתננים מועברים מיידית למתקני שהייה בדרום ולא מגיעים יותר לערי ישראל.

 

תוך כך, שכפי שפרסמנו באתר בסוף השבוע האחרון, שר הפנים, אלי ישי, הודיע כי הוא ‘מעלה הילוך’ במאבקו כנגד המסתננים והשוהים הבלתי חוקיים.

לאחר קבלת הסכמת משרד ראש הממשלה, נתן השר ישי הנחייה לרשות ההגירה והאוכלוסין להתחיל במבצע אכיפה, ולהכניס לראשונה גם את מסתנני צפון סודן, החל מ-15 באוקטובר, למתקני שהייה.

שר הפנים הדגיש כי עד לתאריך זה, מסתננים שיצאו מרצונם יזכו לסיוע משרדו, וכי מי שלא יעשה כן, יכלא ובעתיד יגורש.

"כעת בכוונתי להטיל את כל כובד משקלי לקבלת אישור משפטי שיאפשר כליאתם והוצאתם של מסתנני אריתראה מהמדינה", אמר ישי, "מדובר על עוד צעד בהתקדמות מדיבורים למעשים בכל הקשור לבעיית המסתננים".

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (1)

  1. חנה 04/09/2012 להגיב
    באופן פרדוקסלי, הקמת הגדר לאורך הגבול עם מצרים ובלימת זרם המסתננים, משרתות את האינטרסים של המסתננים שכבר נמצאים בערי מדינת ישראל. לא אחת הביעו מנהיגיהם תמיכה בבניית הגדר ואף הציעו להעסיק את המסתננים בביצוע עבודות ההקמה. זאת, ככל הנראה, משום החשש מתחרות גוברת על מקומות העבודה וכן מהשפעת מספר גבוה של מסתננים הנכנסים מדי חודש על התסיסה הציבורית כנגדם והחרפת עמדות הממשלה ופעולותיה.

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות