עמותת אור ירוק מפרסמת כי מדי שנה מתרחשות כ-700 תאונות "פגע וברח" ונהרגים כ-18 בני אדם בממוצע

עמותת אור ירוק מפרסמת כי מדי שנה מתרחשות כ-700 תאונות "פגע וברח" ונהרגים כ-18 בני אדם בממוצע

ב-17 באוגוסט 2012, נהרגו סבטלנה יגודייב, בתה שושנה וקרובת משפחתן אלכסנדרה רובינוב, בתאונת פגע וברח בנתניה, כשחצו את הכביש במעבר חציה. הנהג הפוגע ברח ממקום התאונה מבלי להזעיק או להגיש עזרה, והשאיר את שלוש הנשים להתבוסס בדמן.

תאונות "פגע וברח" הפכו למכת מדינה ולפי נתוני עמותת "אור ירוק", מדי שנה מתרחשות כ-700 תאונות "פגע וברח" בממוצע. 18 בני אדם מוצאים את מותם כתוצאה מתאונות פגע וברח וכ-1000 נפצעים.

ב-5 בספטמבר 2012 יקיימו עמותת "אור ירוק" ועמותת "צדק בשבילי" (חבריה של לי זיתוני ז"ל), כנס חירום שמטרתו למגר את תאונות ה"פגע וברח". הכוונה בכנס, היא להעלות את הנושא לסדר היום הציבורי, כדי למצוא פתרון אשר יביא לצמצום מידי בתופעת תאונות ה"פגע וברח".

 שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת אור ירוק: "בישראל קיימים מאות נהגים מועדים, אשר ממשיכים לנהוג בכבישי הארץ ומסכנים את חיי שאר משתמשי הדרך. על המדינה להגביר את המאמצים, כדי ללכוד את עברייני התנועה המועדים, ולהורידם מהכביש. במקביל, על המדינה להחמיר עם עברייני ה"פגע וברח" כדי להגביר את ההרתעה."

תאונת "פגע וברח" היא מהעבירות החמורות שיש, כאשר אדם פוגע עם כלי הרכב שלו באדם אחר ולא עוצר לעזור לפצוע או להזעיק את כוחות ההצלה. מדובר במעשה אנטי מוסרי ואכזרי אשר מוגדר בחוק כעבירה של "הפקרה לאחר פגיעה". בשנה האחרונה תוקן חוק "פגע וברח", והוחמרו העונשים בגין עבירה פלילית זו.

נהג שיורשע בחבלה חמורה או כאשר התוצאה קטלנית, יהא דינו עד 14 שנות מאסר בפועל. גם על אדם אשר ישב ליד הנהג ולא דיווח לשירותי ההצלה, יכול להענש, ודינו יכול להיות עד שבע שנות מאסר.

מידע וקרדיט תמונה לאתר עמותת אור-ירוק.
 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 3.50 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-P

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

MyTama38

Funzing-W

תגובות אחרונות