יוזמה חדשה של האתר הקהילתי של שכונות דרום תל-אביב : סיור וירטואלי בשכונות דרום תל-אביב !

יוזמה חדשה של האתר הקהילתי של שכונות דרום תל-אביב : סיור וירטואלי בשכונות דרום תל-אביב !

מתי לאחרונה יצא לכם להגיע ולהסתובב בשכונות דרום ת"א ? מתי עברתם ברחובותיה של שכונת נווה שאנן הוותיקה בדרככם לתחנה המרכזית ? לרבים מאיתנו שכונות דרום ת"א ואזור התחנה המרכזית הם זיכרונות של תקופה אחרת, כמו שנאמר בשיר במפורסם של להקת טיפקס "הייתי יורד בתחנה הישנה, והיא היתה לי מדינה אחרת"… (כנראה שגם היום היא סוג של מדינה אחרת).

מהיום באמצעות טכנולוגיית google-street-view אתם יכולים לטייל בתחנה המרכזית וברחובות שכונות דרום תל-אביב מהכורסא מול המחשב בחדר הממוזג מבלי באמת להגיע למקום ! מה שבטוח שדרום תל אביב של היום היא לא מקום שנעים להסתובב בו. הסיור אינו כולל את המדרחוב של נווה שאנן כי לשם לא התאפשר להגיע ולצלם מסיבות מובנות.

התמונות צולמו לפני למעלה משנה כך שברור לכולנו שהמצב של היום הוא גרוע הרבה יותר, ובשעות הערב והלילה גם סיור וירטואלי הופך למסוכן ומחריד…

בתמונה הבאה אתם כבר בשכונת נווה שאנן בתל אביב – לחצו עליה עם סמן העכבר ותטיילו

View Larger Map

סמן העכבר על התמונה ילווה בעיגול בהיר. באמצעות העכבר ולחצן שמאלי תוכלו פשוט להצביע על נקודה בתמונה וללחוץ עליה וכך תנוע לעבר הנקודה. כמו כן בלחיצה קבועה על לחצן שמאלי והזזת העכבר באותו הזמן תוכלו להסתובב 360 מעלות ולשנות כיוון, כך בעצם תוכלו לנוע לכל נקודה ברחוב ואף לעשות זום לתמונות (אפשר לנוע גם כנגד התנועה בכביש, אין כאן שוטר וירטואלי שייתן לכם דו"ח :-) ), ניתן גם להשתמש בעיגול הכיוונים בצד שמאל למעלה על גבי התמונה.

מומלץ במהלך הסיור ללחוץ play ולשמוע שיר מדהים ונוסטלגי שמזכיר נשכחות ומעביר ברבים מאיתנו צמרמורת בכל פעם מחדש שהוא מתנגן… (לפחות בי, כמי שיצא לו להסתובב רבות ברחובות נווה שאנן בצעירותו) 

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (8 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (4)

 1. תושבת השכונה 08/09/2012 להגיב
  רעיון מקורי ויצירתי אבל המצב בשטח היום הוא זוועתי הרבה יותר. אין בשכונה כמעט ישראלים. למעלה מ-70 אחוז מבתי העסק הם של מסתננים. הגינות מלאות במסתננים, מדרחוב נווה שאנן נהיה מסוכן כמו הקסבה בשכם, שלא נדבר על טיול ברחובות בשעות הלילה. חייבים לבוא לשטח ולהסתובב כדי להבין את גודל האסון.
 2. tino 08/09/2012 להגיב
  זהו אסון לאומי!!! אין לנו מדינה אחרת. וכמו שפירסם רוני דניאל אתמול בערוץ 2 8000 מסתננים תושאלו 19 אנשים מתוכם הם פליטיפ(פחות מרבע אחוז!!!). 85 אחוז מהמסתננים הם גברים בגילאים 21 עד 40 וזה הסימן שהם באו לחפש עבודה חד וחלק. צריך לקנוס בקנס כבד מאד את אלו שמשכיים להם דירות ואת אלו שמעסיקים אותם . אין ברירה אחרת. בארצות הברית החוקים הם הרבה יותר נוקשים ושם לא שואלים שאלו. רשויות המדינה כשלו ובגדול ואני לא ימני בדעותי אלא מהצד השני של המפה אבל גונבים לנו את הארץ הזאת.
 3. הראל 08/09/2012 להגיב
  יש לי דירה ב.י.ל.פרץ קרוב לעליה ובשנה האחרונה חלה החמרה והמצב פשוט בלתי נסבל. הזרקות של נרקומנים, נזק לרכוש גועל נפש של ממש וסכנת נפשות וזה לא קורה אחת לכמה חודשים זה על בסיס שבוע ואפילו פחות מזה !!! הדירה שלי ממוגנת כמו מוצב צבאי וזה לא צחוק. נשאר לי רק למקש אותה...
 4. אמנון 10/09/2012 להגיב
  והרי הודעה חשובה : לתושבי נווה שאנן הכבושה !!! נא לא לשכוח במלחמה כמו במלחמה גברים ונשים כאחד ביציאתכם מבתיכם הגז המדמיע צמוד עלייכם !!!!!פק"ל!!!!!

פרסם תגובה

Funzing-P

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-F

rightama

תגובות אחרונות