סיכום ישיבת הממשלה מיום 9/9

סיכום ישיבת הממשלה מיום 9/9

א. בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:

"קודם כל, שנה טובה לכולכם. יש כאן תפוח בדבש, וכפי שאנחנו מכירים, זה דבש ניגר, אז אני סומך על מזכירות הממשלה שתדאג לטפל בנהרות הדבש ונציע גם לחברינו העיתונאים שייטלו חלק בטקס היפה הזה.

אני מבקש תחילה לברך את ראש ממשלת קנדה, סטיבן הרפר, על צעד מנהיגותי, מוסרי ונועז שנקט שלשום. זהו מסר ששולח דבר עקרוני וחשוב לעולם כולו – שאסור שלמשטר החשוך באיראן יהיה נשק גרעיני. אני קורא לקהילייה הבינלאומית כולה, או לפחות לחברים האחראים שבה, ללכת בדרכה הנחושה של קנדה ולהציב קווים אדומים, מוסריים ומעשיים מול איראן, קווים שיעצרו את המירוץ הגרעיני שלה להשגת נשק גרעיני.

הממשלה תדון היום בהסבת המרכז האוניברסיטאי באריאל לאוניברסיטה. אני מדגיש שוב שאריאל היא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל, והיא תישאר חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל בכל הסדר עתידי, כמו שאר גושי ההתיישבות. אישור האוניברסיטה באריאל הוא חלק מסדרת הפעולות שאנחנו עושים במטרה לחזק את ההשכלה הגבוהה במדינת-ישראל. אני לא חושב שמספיק שלמדינת ישראל יהיו שבע אוניברסיטאות, כשלא נוספת עליהן אוניברסיטה נוספת אחרי עשרות שנים. האוכלוסייה שלנו הוכפלה, אפילו שולשה, יש רצון עז של צעירי ישראל לקבל חינוך אוניברסיטאי ואינני מקבל את הצרות של שמירת הגילדה הסגורה. אני אוהב לפרוץ מונופולים וקרטלים בכל תחום, וזה אחד התחומים. אם למישהו היה ספק האם יש לי עמדה ברורה בעניין הזה, אני מבקש להביע אותה כאן – חשוב שתהיה אוניברסיטה נוספת במדינת ישראל, חשוב שתהיה אוניברסיטה באריאל.

אמש שוחחתי עם נועם גרשוני, שזכה במדליית זהב במשחקים הפרלימפיים. נועם הוא תמצית דימויה של מדינת-ישראל ותמצית סיפורה. הוא ייצג כאן את ניצחון הרוח על כל מכשול, ואני חושב שהסיפור האישי שלו נותן לזה ביטוי עוצמתי. נועם נפצע בקרב למען מדינת-ישראל, אתמול הוא זכה במדליית זהב למען מדינת-ישראל. הוא לא ראה בזה רק הישג אישי שלו, הוא ראה בזה הישג אישי של כולנו, והוא ריגש את כולנו כשהוא בכה לצלילי ההמנון. בשם הממשלה ובשם אזרחי ישראל כולם, אני מצדיע לך, נועם גרשוני.

זאת הישיבה האחרונה שלנו בתשע"ב, וזאת הפעם הרביעית שהממשלה מציינת תחילתה של שנה חדשה. זה לכשעצמו אירוע לא שגרתי בעשרות השנים האחרונות. הוא משדר יציבות ממשלית, וזה דבר חשוב למדינת-ישראל בכל עת ובייחוד בעת הזאת.

אני מביא לתשומת ליבכם גם שהשנה האחרונה הייתה עמוסה בפעילות, וזו הזדמנות בשבילי לומר תודה לשרות ולשרים על עבודה גדולה מאוד למען אזרחי מדינת-ישראל.
אנחנו עשינו הרבה דברים יחד, ואם הייתי עכשיו מפרט את שורת הפעולות שהממשלה עשתה – גם ביצעה וגם אישרה – היו נדרשות לכך שעות רבות.

לכן בחרתי לציין רק אירוע אחד נבחר בכל חודש עברי כדי לציין את ההתקדמות של מדינת-ישראל בשנה האחרונה.
ובכן, בתשרי, אישרה הממשלה את ההסכם להשבתו של גלעד שליט, לאחר יותר מ-5 שנים של שבי.
בחשוון חנכנו את בית הספר לרפואה החדש בצפת, אחרי 37 שנים שלא נחנך בית ספר לרפואה בישראל. בכך עשינו תפנית לא רק ברפואה, אלא גם בהזנקת הגליל ובהזנקתה של צפת. ישראל, אגב, מדורגת במקום השישי במדד הבריאות העולמי שהתפרסם לאחרונה.
בכסלו אישרנו את התכנית המקיפה לטיפול בתופעת המסתננים, את התוצאות רואים כבר בשטח.
בטבת נכנסו לתוקף הטבות המס שאישרנו להורים עובדים ולילדים קטנים, תוספת של מאות שקלים נטו בחודש למשכורת.
בשבט אישרנו הקמת קו רכבת לאילת כחלק מהשקעת המיליארדים של הממשלה בתשתיות, בכבישים, ברכבות ובמחלפים.
באדר נסעתי לוועידת איפא"ק בארצות הברית כדי להמשיך להסביר ולהדגיש את הסכנות הנשקפות לעולם מהתחמשותה של איראן בנשק גרעיני. מאז התאמתו כל התחזיות שלנו אחת לאחת.
בניסן קבע בנק ישראל שהמשק הישראלי צמח בשנה שעברה ב-4.7% – זה הישג מרשים מול המשבר הכלכלי העולמי. אני רואה את הקשיים שלפנינו, אבל אני חושב שאם נמשיך לנהל את הכלכלה בדרך אחראית, אנחנו נמשיך להיות מעל הכלכלות האחרות.
אגב, באותו חודש דירגו הישראלים את עצמם במקום ה-14 במדד האושר העולמי.
באייר, בזכות הרפורמה שאישרנו, נכנסו לשוק הסלולר מפעילים חדשים ומחירי השיחות בטלפונים הניידים הביאו לחיסכון של מאות שקלים בחודש לכל משפחה.
בסיוון הרחבנו את טיפולי השיניים בחינם לילדים עד גיל 12. עד כה ניתנו יותר מ-2 מיליון טיפולי שיניים חינם לילדים. זה הישג משמעותי וחשוב.
בתמוז הישקנו קמפיין בינלאומי על החדשנות הישראלית בתחום הגנת הסביבה, בעיקר בחו"ל, לא כל כך ראו זאת בארץ, אבל באמצעות מסע הפרסום הזה הראינו לעולם את הטכנולוגיות פורצות הדרך שלנו בתחום הגנת הסביבה.
באב השלמנו הקמתם של יותר מ-200 ק"מ בגדר הביטחון בדרום, והבאנו לירידה של 90% במספר המסתננים שחוצים את הגבול, בקרוב נשלים את הגדר ל-100%.
באלול פתחנו את שנת הלימודים עם בשורה אדירה – חינוך חינם לילדים מגיל 3 וחיסכון של 800 ₪ כל חודש למאות אלפי הורים.

אני לא ציינתי את כל הדברים שהממשלה עשתה, אבל אני חושב שהדברים שאמרתי כאן משקפים את היקף העשייה הגדול. זו הייתה שנה שבה חיזקנו את הביטחון של אזרחי ישראל מול ה"טלטלה" האזורית שמסביבנו; שמרנו על הכלכלה שלנו מפני קריסות שאיפיינו כלכלות אחרות, ואני בטוח ומבטיח שבשנה הבאה, שנת התשע"ג, נמשיך להביא תוצאות למען אזרחי מדינת-ישראל.
שוב, שנה טובה לכולכם, שנה מתוקה ושנה של הישגים. שנה טובה".

ב. הממשלה אישרה היום, בהתאם לסעיף 23 לחוק שירות המדינה (מינויים), התשי"ט-1959, את מינויה של דינה זילבר לתפקיד משנה ליועץ המשפטי לממשלה (ייעוץ) במשרד המשפטים, במקומו של מלכיאל בלס.
תוקף המינוי הינו לתקופת כהונה אחת בת 8 שנים החל ביום ה’ בתשרי התשע"ג (21 בספטמבר 2012).

ג. כן אישרה הממשלה, בהתאם לסעיף 23 לחוק שירות המדינה (מינויים), התשי"ט-1959, את מינויו של שי ניצן לתפקיד משנה ליועץ המשפטי לממשלה (תפקידים מיוחדים) במשרד המשפטים. תוקף המינוי לשנתיים.

ד. הממשלה החליטה, בהתאם לסעיף 12 לחוק שירות המדינה (מינויים), התשי"ט-1959, למנות את גבריאל אופיר לתפקיד המנהל הכללי של המשרד להגנת העורף.
תוקף המינוי החל מיום 2 בספטמבר 2012 (ט"ו באלול התשע"ב).

ה. הממשלה החליטה, לפי סעיף 21 לחוק שירות המדינה (מינויים), התשי"ט-1959 (להלן – "חוק המינויים"), ועל פי המלצת ועדת שירות המדינה מיום 4.9.2012, לפטור מחובת מכרז, לפי סעיף 19 לחוק המינויים את משרת הממונה על בקרת התביעה והייצוג בערכאות (להלן – "הממונה"), ובתנאי שיקויים הליך מיוחד של בחירה על-ידי ועדה לאיתור מועמדים שעקרונות פעולתה נקבעו בהחלטות הממשלה מס. 345 מיום 14.09.1999 ומס. 2541 מיום 29.09.2002.
הרכב ועדת האיתור יהיה כדלהלן:
- היועץ המשפטי לממשלה – יו"ר;
- נציב שירות המדינה – חבר;
- המנהל הכללי של משרד המשפטים – חבר;
- איש אקדמיה בתחום המשפט שימנה היועץ המשפטי לממשלה בהתייעצות עם נציב שירות המדינה והמנהל הכללי של משרד המשפטים – חבר;
- נציג ציבור בעל ידע והיכרות בתחום הביקורת והבקרה שימנה נציב שירות המדינה בהתייעצות עם היועץ המשפטי לממשלה והמנהל הכללי של משרד המשפטים – חבר.
בהמשך להחלטת הממשלה מס’ 4470 מיום 8.2.2009 לקצוב את משרת הממונה לתקופת כהונה אחת של שש שנים וללא הארכה.
להוסיף את משרת הממונה על רשימת המשרות שבתוספת שלפי סעיף 23 לחוק המינויים.

ו. הממשלה החליטה, בעניין המרכז האוניברסיטאי באריאל כדלקמן:
בהמשך להחלטת הממשלה מס’ 3579 מתאריך 2.5.2005, ובשים לב להחלטת מל"ג יו"ש מיום 17.7.2012, הממשלה קובעת כי היא רואה חשיבות לאומית בהסבת המרכז האוניברסיטאי יו"ש באריאל לאוניברסיטה ומנחה לנקוט בפעולות הדרושות לצורך קבלת החלטה בדבר אישור החלטת מל"ג יו"ש, וזאת בכפוף לחוות דעת היועץ המשפטי לממשלה.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 4.50 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה


ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-F1

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות