97 מיליון שקלים יוענקו לתמיכה בפרויקטים להתייעלות אנרגטית

97 מיליון שקלים יוענקו לתמיכה בפרויקטים להתייעלות אנרגטית

משרדי הגנת הסביבה ותמ"ת יתמכו במיזמים להפחתת פליטות גזי חממה וחיסכון באנרגיה • התמיכה מיועדת לעסקים קטנים ובינוניים, רשויות מקומיות, תחבורה ותמיכה בטכנולוגיות ישראליות חדשות

השר גלעד ארדן

השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן: "יירוק התעשייה הישראלית ייצור רווח משולש – ליצרן, לצרכן ולסביבה. נמשיך לעודד את התעשייה הישראלית לסגור את הפערים מול המתחרים במדינות המערב וכך נשמר את כושר התחרות של הכלכלה הישראלית".

שר התמ"ת, שלום שמחון :"התכנית מעניקה לתעשייה זריקת עידוד כלכלית ירוקה. מפעלים שישתתפו בתכנית ישפרו את היעילות האנרגטית שלהם מחד ויצמצמו את הפליטות לאוויר מאידך וכל זה בסיוע נדיב של המדינה"

משרדי התמ"ת והגנת הסביבה יוצאים בסבב מענקים שמטרתו לעודד פרויקטים להפחתת פליטות גזי חממה והתייעלות אנרגטית. המשרד להגנת הסביבה יעניק 64 מיליון שקלים כהשקעה בפרויקטים שיבוצעו במגזר התעשייתי והעסקי, השלטון המקומי ובמגזר התחבורה. משרד התמ"ת יעניק בנוסף 33 מיליון שקלים לתמיכה בטכנולוגיות ישראליות חדשות.

פעילות זו היא חלק מהתכנית הלאומית בנושא שאותה אמצה הממשלה בנובמבר 2010. במסגרת התכנית הוקם מנגנון לתמיכה בהשקעות המיועדות להביא להתייעלות אנרגטית ולהפחתה כללית של גזי חממה.

התמיכה לפרויקטים תחולק בין המגזרים באופן הבא:

29.5 מיליון שקלים לפרויקטים במגזרי התעשייה, מסחר ועסקים, כאשר מחצית מתקציב זה משוריין לעסקים עם מחזור שנתי קטן מ-50 מלש"ח.
29.5 מיליון שקלים לרשויות מקומיות, תוך מתן עדיפות לרשויות בדרגה סוציו-אקונומית 5 ומטה.
5 מיליון שקלים למיזמים בתחום התחבורה.
כ-47 מיליון שקלים נוספים כבר חולקו במקצה הראשון שהסתיים לפני כחצי שנה.

תקציר התוכנית

שלבי היישום

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (3 הצבעות, ציון ממוצע: 4.67 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-Fl

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

תגובות אחרונות