משרד הרווחה מודיע: כ 20,000 משפחות יקבלו כרטיסי מזון בהיקף של כ- 6 מיליון ₪ באמצעות המשרד ורשת מגה

משרד הרווחה מודיע: כ 20,000 משפחות יקבלו כרטיסי מזון בהיקף של כ- 6 מיליון ₪ באמצעות המשרד ורשת מגה

שר הרווחה, מר משה כחלון: "כרטיסי מזון היא  הדרך המכבדת והשומרת על כבוד האדם  בצורה הטובה ביותר ולכן אנו ממשיכים בדרך זו, אני שמח שעמותות וארגונים רבים שיתפו איתנו פעולה ובחרו גם הם לתת או בדרך של כרטיסי מזון או באמצעות של מתן בסתר של חבילה לביתם של האנשים".

המכרז, פרי יוזמתו של שר הרווחה והשירותים החברתיים משה כחלון, הוא חלק ממדיניות  משרד הרווחה  בנושא בטחון תזונתי הכולל חלוקת מזון לאנשים, תוך שמירה על  כבודם.

הכרטיס המגנטי בשווי של 300 ש"ח, יחולק לאוכלוסיית ילדים בסיכון השוהים במעונות יום רב תכליתיים ובמועדוניות ולאוכלוסיית הקשישים השוהים במרכזי יום ומועדונים מועשרים. הכרטיס  מבטיח קבלת מזון בצורה מכובדת ומכבדת. הכרטיסים ישמשו את האנשים לרכישת מוצרי מזון, למעט אלכוהול ומוצרי טבק .

משרד הרווחה יעניק  ל-20,000 אנשים כרטיסי מזון בסכום כולל של כ-6 מלש"ח.

רשת מגה זכתה במכרז של משרד הרווחה לרכישת כרטיסי מזון נטענים לקנייה ברשתות השיווק של מגה לקראת החגים בכל רחבי הארץ.

משרד הרווחה נעזר במתנדבי עמותת מפעלות הציונות הדתית לחלוקת הכרטיסים למסגרות השונות כמפורט למעלה ולמחלקות לשירותים חברתיים.

מנכ"ל משרד הרווחה נחום איצקוביץ:" הצלחת המכרז בשיתוף של מתנדבים לחלוקת הכרטיסים המגנטים למזון הינה שלב נוסף בפיתוח המודל של בטחון תזונתי אשר עליו טורח ועומל משרד הרווחה מזה זמן. יש בזאת משום ביטוי נאות ומכובד לקבוצות אוכלוסיה הזכאיות לסיוע זה".

זאב וורומברנד, מנכ"ל רבוע כחול: "רשת מגה גאה להירתם לקראת החגים למען האנשים. הכרטיס המגנטי מעניק לאנשים את הזכות לקנות מוצרים לפי צרכיהם האישיים ומונע מהם את הבושה שבחלוקת חבילות מזון. כך האנשים קונים מזון טרי ובתוקף ומקבלים תחושה טובה והרגשה של שייכות לציבור הקונים הרגילים, הרגשה שסביר כי מעולם לא חוו. צעד זה הינו ממבחינת כבוד למקבל וכבוד לנותן".

 

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (3 הצבעות, ציון ממוצע: 3.00 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (1)

  1. משה 27/05/2015 להגיב
    לכבוד שר האוצר קראתי שקשישים שנמצאים במעונות או במרכזי יום יקבלו 300 שח על מנת למנוע את הבושה שיקבלו משלוח מדוע הקשישים והסיעודים שנמצאים בביתם אינם מקבלים מאומה וגם מקבלי קצבאות מהמוסד לבטוח לאומי לא מקבלים מאומה וראינו שמקבלי קצב ת נכות מחפשים אוכל מפחי אשפה שמקבלים 2700 שח בלבד ואינם גומרים את החודש צטריכים לשלם חשמל מים חלק מהארנונה גז ולוא מספיק למזון וגם יורד להם ביטוח לאומי מתוך הקצבה שהוא מקבל כמו כן הסיעודיים משלמים עבור חיתולים וסדינים וגם השלמת משכורת לעובדת הסיעודית ולשלם 2000 שח עבור ביטוח בריאות פרטי ומדוע לא דרך הבטוח לאומי שיקח על עצמו את הנושא

פרסם תגובה

Funzing-I

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-I

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות