הצעת ההחלטה לחיבור מפעל פניציה למערכת ההולכה של הגז הטבעי שהגיש שר האנרגיה והמים – קיבלה תוקף של החלטת ממשלה

הצעת ההחלטה לחיבור מפעל פניציה למערכת ההולכה של הגז הטבעי שהגיש שר האנרגיה והמים – קיבלה תוקף של החלטת ממשלה

החיבור הישיר למערכת ההולכה יחסוך למפעל הוצאה של 20 מליון ש"ח. השר לנדאו שב וקרא להקמת קרן סיוע למפעלים בעלי פוטנציאל כלכלי הנמצאים במשבר.

אמש, שני (24.9.12) אושרה הצעת ההחלטה של השר לנדאו לחיבור מפעל "פיניציה" למערכת ההולכה של הגז הטבעי, וקיבלה תוקף של החלטת ממשלה.

  • הצעת החלטה לחיבור "פיניציה" למערכת הולכה תאפשר, בסבירות גבוהה, לחבר את המפעל לגז הטבעי כבר במחצית שנת 2014. בכפוף לאישור ההצעה, ולחתימת הסכם הולכה על-ידי החברה, תתחיל חברת נתיבי גז טבעי (נתג"ז) בתהליך הנחת הצינור, שתכנונו אושר בתחילת החודש במועצה הארצית לתכנון ובנייה.
  • בנוסף, יפעל המשרד לקידום תהליך שינוע גז דחוס ( cng ), שיוכל להגיע למפעל תוך שנה. פתרון זה, ככל שיהיה ישים, יספק למפעל גז טבעי דחוס, המובל במיכליות. ראוי לציין כי הוצאת אפשרות זו לפועל תלויה, בין היתר, ביכולתו של המפעל להיערך במהירות לקבלת הגז הטבעי.

החלטת הממשלה על חיבור המפעל למערכת ההולכה של נתג"ז תוזיל באופן ניכר את הוצאות האנרגיה של המפעל, ותאפשר למממנים את הוודאות הדרושה להשקעה, במטרה להמשיך את פעילותה של "פניציה".

שר האנרגיה והמים, ד"ר עוזי לנדאו ברך על אישור ההצעה ואמר: "משרדי רואה את ‘פיניציה’ כעוגן חשוב לפיתוח הגליל וחיזוק הפריפריה, ועל כן פועל בכל כוחו במסגרת תחומי אחריותו על מנת לסייע למפעל. אישור ההצעה יקדם מתן אופק לפעילותו". יחד עם זאת, אמר לנדאו: "למפעל בעיות כלכליות בתחומים נוספים, ודרושה כאן מעורבות פעילה ונמרצת של משרדי ממשלה נוספים, ובראשם משרד האוצר".
לנדאו שב וקרא להקמת קרן סיוע למפעלים בעלי פוטנציאל כלכלי הנמצאים במשבר, והוסיף כי "מדובר בנושא הנמצא בתחום אחריותם של משרדי האוצר והתמ"ת".

השבוע נפגש השר לנדאו עם שר האוצר והציע לו את רעיון הקמת הקרן, כמו גם הענקת רשת ביטחון כלכלית למפעל.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 4.50 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-F

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

rightama

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

תגובות אחרונות