מסתננים מסודן ופעילי שמאל עתרו לבית המשפט כנגד החלטתו של השר אלי ישי בנוגע למעצר וכליאה בעיר האוהלים; השר ישי בתגובה: "ההיסטוריה תשפוט את ארגוני זכויות האדם"; תושבי דרום ת"א מביעים שאט נפש מהעתירה

מסתננים מסודן ופעילי שמאל עתרו לבית המשפט כנגד החלטתו של השר אלי ישי בנוגע למעצר וכליאה בעיר האוהלים; השר ישי בתגובה: "ההיסטוריה תשפוט את ארגוני זכויות האדם"; תושבי דרום ת"א מביעים שאט נפש מהעתירה

אפשר להגיד שזה היה צפוי: מסתננים מסודן ופעילים בארגוני שמאל עתרו היום לבית המשפט המחוזי בירושלים בשבתו כבית משפט לעניינים מנהלתיים (בג"ץ קטן) בדרישה לאסור על שר הפנים, אלי ישי, לעצור מסתננים מצפון סודן החל מה-15 באוקטובר ולהעבירם לעיר האוהלים בנגב.

בעתירתם צורף גם מכתב של נציבות האו"ם לפליטים, שבו נכתב כי כביכול משרד הפנים מעולם לא בדק את בקשות המקלט של הסודנים ואין לו היכולת והכישורים לבדוק אותם.

על פי הערכת רשות האוכלוסין וההגירה, כ-15,000 מסתננים לא חוקיים מצפון סודן חיים בישראל.

השר ישי: "ההיסטוריה תשפוט את ארגוני זכויות האדם"

שר הפנים אלי ישי הגיב אמש לעתירה באומרו לאתר ש"ס כי "בעיית המסתננים הינה אחת הבעיות הגדולות ביותר המאיימות על עתידנו וזהותנו כמדינה יהודית וציונית. חובתי כשר הפנים לעשות הכל עד להחזרת אחרון המסתננים, גם במחיר של ביקורת כזו או אחת ובהתאם לכך אמשיך לפעול עד להחזרת אחרון המסתננים לארצו, בין צפון סודן, בין אריתריאה ובין כל מדינה אחרת".

השר ישי הוסיף כי "ההיסטוריה הישראלית עוד תשפוט את המתיימרים להיקרא "ארגוני זכויות אדם" על פעילותם כנגד המדינה ובעד הפיכתה למדינת כל אזרחיה".

תושבי דרום ת"א מביעים שאט נפש מהעתירה

משיחה עם נציג וועד המטה להצלת דרום ת"א נמסר כי  לדעתם יש בעתירה טעם לפגם ונסיון לשבש את מהלכי הממשלה בכל הקשור למלחמתה במסתננים וברצונה לשקם את שכונות דרום ת"א.

לטענת הנציג, החלטתו של השר ישי (לחצו כאן) הינה חוקית לכל עניין שכן הוא אינו מורה על גירושם של מסתנני צפון סודן שאין להם מעמד חוקי בארץ אלא הורה על מעצרם והעברתם ממרכזי הערים אל עיר אוהלים שהוכנה מבעוד מועד בנגב וכוללת מתקני שהייה לאלפי אנשים בתנאי מחיה סבירים ונוחים.

הנציג אף הוסיף ואמר כי  תושבי דרום תל אביב מגבים את השר אלי ישי וממתינים בקוצר רוח לביצוע החלטתו וכי עתירת הארגונים המתיימרים להיות הומניים נגועה בצביעות רבה שכן חייהם של תושבי שכונות דרום תל אביב והמצב הקשה אליהן נקלעו השכונות אף פעם לא נגעו לליבם של ארגונים אלה.

נמשיך לעדכן בנושא בהמשך…

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (5 הצבעות, ציון ממוצע: 4.80 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (5)

 1. נבון 03/10/2012 להגיב
  כצפוי, כמו שראינו בסרט של צבי יחזקאלי " אללה אסלאם " על השתלטות מהגרי עבודה מוסלמים על אירופה ועל ארגוני השמאל המסייעים להם במימוש תוכניתם זו , כך קורה בדיוק גם בישראל ! אסור לתת לארגוני השמאל להרוס את מדינת ישראל מבפנים באמצעות הצפתה במסתננים מהגרי עבודה תוך פגיעה קשה בשכבות החלשות בעם ! כעת השמאל מנסה שוב להסתייע לשם כך בבית המשפט . יש לפעול בכל הדרכים החוקיות על מנת לסכל תוכנית חמורה ומסוכנת זו ! אם חיילי צה"ל יכולים להתגורר באוהלים גם המסתננים יכולים להתגורר באוהלים עד לפינויים החוקי מישראל. http://www.south-tlv.co.il/article4940
 2. חני ראובן 03/10/2012 להגיב
  דיייייייייי נמאס מכל השמאל, מאחלת להם לשנה החדשה קצת ממה שאנו עוברים:אונס להם ולבני ביתם, שוד לאור (גם בערב)היום להם ולקשישים בסביבתם,רצח, גנבות מהחבלים, גינות ציבוריים מלאים במסתננים,צואה ושתן בכל מקום,ולראות אותם בכל מקום שאנו נמצאים והם עושים לנו תנועות מגונות..........וגם קצת מחלות כמו: שחפת, איידס, מלריה......ועוד.......אזזזזזזזזזזזזזז דיייייייייייייי תפסיקו לעתר לבג"צ ותחזרו לביתכם המוגן מכל מה שאנו עוברים:) ויפה שעה אחת קודם
 3. יהודי גאה באלי ישי 03/10/2012 להגיב
  אל תירא ישראל אל תירא כי גור אריה הלא אתה ואריה אם ישאג מי לא ירא מי לא ירא! כולנו מחכים ל-15 באוקטובר!!! כל העם השפוי איתך!!!
 4. הירש 17/10/2012 להגיב
  אינני גר בדרום ת"א אך אני מזדהה עם הסבל הכבד שעובר על תושבי השכונות שם. מי ייתן ויגורשו כל המסתננים הלא חוקיים חזרה לארצותיהם באפריקה, בנחישות וברגישות!
 5. רמי 03/01/2013 להגיב
  קשה לי להבין, שמסתננים ששוהים כאן באופן לא חוקי נעצרים ואחר כך משוחררים. באירופה אנשים כאלא מקבלים גירוש לצמיתות בלי דמי כיס.במיוחד כאלה שעברו עברות פליליות. הם נישפטים וכשגומרים לרצות את העונש, הם מגורשים לצמיתות.

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-W


ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות