ארגוני שמאל עתרו הבוקר (חמישי) בעתירה נוספת לבג"ץ בבקשה לבטל את החוק למניעת הסתננות

ארגוני שמאל עתרו הבוקר (חמישי) בעתירה נוספת לבג"ץ בבקשה לבטל את החוק למניעת הסתננות

בנוסף לעתירה שעליה דיווחנו אתמול בה ביקשו ארגוני השמאל לבטל את החלטתו של השר אלי ישי בנוגע למעצר מסתננים מסודן החל מה-15/10. הבוקר הגישו ארגוני שמאל (4.10.2012), עתירה לבג"ץ בדרישה לבטל את החוק למניעת הסתננות. העתירה הוגשה בשם הארגונים ובשמם של מספר מסתננים מאריתראיה המוחזקים לפרק זמן בלתי מוגבל במעצר, במתקן שהוקם לצורך החזקת מסתננים.

בינואר האחרון התקבל בכנסת התיקון לחוק למניעת הסתננות, והל מה-3 ביוני 2012 החלה הממשלה ליישמו. החוק מתיר מעצר מינהלי ללא משפט לפרק זמן של שלוש שנים לפחות. נכון להיום מוחזקים במעצר מינהלי מכוח החוק בעיקר אזרחי סודן ואריתריאה אשר הסתננו לארץ ואין להם מעמד חוקי.

בעתירה נטען, כי קיים איסור במשפט הישראלי והבינלאומי על מעצר שוהים בלתי חוקיים שאינו לצרכי גירוש ושהתכלית של מעצר מינהלי לשם הרתעה אינה תכלית ראויה.

עו"ד יונתן ברמן מהקליניקה לזכויות מהגרים, החטיבה לזכויות אדם, המרכז האקדמי למשפט ולעסקים: "החוק למניעת הסתננות, חרף שמו, לא מנע ואינו מונע כניסה של ולו אדם אחד לישראל. תכליתו היחידה היא לאפשר לשר הפנים להציג מפגני כוח של התעמרות במבקשי במקלט באמצעות מעצר מינהלי במחנות עלובים. מדובר באחד החוקים הקיצוניים שנחקקו אי פעם, כתם שחור בספר החוקים של מדינת ישראל."

העתירה הוגשה באמצעות עו"ד יונתן ברמן מהקליניקה לזכויות מהגרים, המרכז האקדמי למשפט ולעסקים, עו"ד ענת בן דור מהתכנית לזכויות פליטים, הפקולטה למשפטים, אוניברסיטת תל-אביב,עו"ד עודד פלר מהאגודה לזכויות האזרח בישראל ועו"ד אסף וייצן ממוקד סיוע לעובדים זרים. העתירה הוגשה גם בשם הארגונים א.ס.ף. – ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל, קו לעובד והמרכז לקידום פליטים אפריקאיים.

אין ספק כי יש במדינה מספר קבוצות שמנסות לקבוע את סדר היום באמצעות מלחמה משפטית וסיוע של מוסדות המשפט ולא באופן דמוקרטי בהצבעת בוחר. נראה כי עתירות אלו מחזירות את בג"ץ להיות זה שאמור להתערב בענייני המדינה ושוב אלו החלטות הממשלה והכנסת העומדות כל פעם מחדש בפני מבחן.

מה שמראה עוד יותר על חוסר תום לב בכוונת העותרים, הינו מועדן של שתי העתירות (אמש והיום), סמוך מאד לתאריך בו אמורה המדינה לבצע את החלטתו של שר הפנים לאיכלוס ערי האוהלים בנגב. נראה כי יש מי שתכנן את הקרב מבעוד מועד ותזמן אותו כמתקפה משולבת שהרי הן החוק למניעת הסתננות (אושר בינואר) והן החלטתו של השר ישי ידועות לציבור מזה חודשים רבים.

השר ישי: "ההיסטוריה תשפוט את ארגוני זכויות האדם"

כפי שדיווחנו כבר אמש, השר אלי ישי הגיב לעתירה הראשונה שהוגשה באומרו כי "בעיית המסתננים הינה אחת הבעיות הגדולות ביותר המאיימות על עתידנו וזהותנו כמדינה יהודית וציונית. חובתי כשר הפנים לעשות הכל עד להחזרת אחרון המסתננים, גם במחיר של ביקורת כזו או אחת ובהתאם לכך אמשיך לפעול עד להחזרת אחרון המסתננים לארצו, בין צפון סודן, בין אריתריאה ובין כל מדינה אחרת".

בדבריו אף הוסיף ואמר כי "ההיסטוריה הישראלית עוד תשפוט את המתיימרים להיקרא "ארגוני זכויות אדם" על פעילותם כנגד המדינה ובעד הפיכתה למדינת כל אזרחיה".

 

 

 

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (8 הצבעות, ציון ממוצע: 4.50 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (6)

 1. חנה 04/10/2012 להגיב
  "קבוצות שמנסות לקבוע את סדר היום" הוא אנדרסטייטמנט. מדובר במיליציות סיכול שמנסות לאחוז את המדינה בגרונה ולכופף את ידיה. הן פועלות במימון זר כנגד ריבונותה של מדינת ישראל וזכותה - ככל מדינה ריבונית - לפעול כנגד מסיגי גבולותיה ורומסי ריבונותה. מגמתן של מיליציות סיכול אלה היא הפיכת מדינת ישראל למרחב חסר גבולות, פרוץ לכל. מטרתן היא לפרק את מדינת ישראל מזכותה להגן על עצמה ועל ריבונותה ובכך להפוך אותה למדינת כל אזרחיה, בה היהודים יתקיימו כאחת מהקבוצות האתניות הרבות במרחב, קבוצה שלימים תהפוך למיעוט נרדף, שכן מיליציות הסיכול לא תעצורנה בתביעות ובעתירות במאבקן למען המסתננים שכבר נכנסו ולטובת אותם מסתננים שכבר בדרך לישראל, מטרתן האמיתית היא להכין את הקרקע למימוש זכות השיבה למיליוני פלסטינאים.
  • אורן 04/10/2012 להגיב
   אגב חנה, מי שהשתפן ברגע האחרון כשבאו להצביע על חוק העמותות הוא לא אחר מאשר ראש הממשלה נתניהו ! בהרבה מדינות בעולם יש חשיפה מלאה של מקורות המימון והגבלה של כסף זר למימון ואפשרות לחקור כל עמותה ולבחון את מעשיה ! ברוסיה למשל יש איסור מוחלט על מימון זר של גופים או עמותות שעשויות להשפיע על ההלך הציבורי. אצלנו בארץ יש המון גופים וארגונים שפשוט באופן שיטתי עושים פעולות כנגד המדינה במימון זר ואף אחד לא פוצה פה. רק חקיקה מסודרת שתגביל מימון זר ותאפשר חקירה של העמותות והארגונים תייבש אותם סופית ותקנה לממשלה ולשלטון את הכח לנהל את המדינה בהתאם למנדט שקיבלו מהבוחר ובהתאם למדיניות שקבעו לטובתה של המדינה ועליה הם גם יעמדו למבחן בבחירות הבאות.
   • חנה 04/10/2012 להגיב
    כן, אני יודעת. והטקטיקה של המממנים על מנת לכבול את ידיה של המדינה ולאחוז בה כבבת ערובה - מימון ותחזוק של כמה עמותות וארגונים שעל פניו פועלים לטובת המדינה ונטיעת האשליה שממש אי אפשר בלעדיהם....ובמקביל מימון וטיפוח כל אותם עמותות וארגונים שפועלים בנחישות ובמרץ על מנת לקעקע את יסודות המדינה. בשם הדמוקרטיה כמובן.
 2. דניאל דביר 04/10/2012 להגיב
  ומה עם זכויותיהם של תושבי דרום תל אביב לחיות בשלווה ובביטחון ? עדיף שהמסתננים ישתלטו על דרום תל אביב ויעשו בה כרצונם מאשר שיהיו במתקן שהייה מסודר עד לגירושם ? איפה כל ארגוני הצביעות הללו כשיש אונס ע"י מסתננים או שוד או רצח ?
 3. דגנית לוי 04/10/2012 להגיב
  אפשר לדעת למה וועד השכונות של מר מסלוואי המכובד מחריש ? למה הוא לא מארגן הפגנה מול בית המשפט ? איפה כל אלו שאמורים לייצג את תושבי דרום תל אביב ? רק לשלוח מכתבים הם יודעים ? ולהביא את דני דנון לבית דני לנאום לנו ? זה הזמן להעלות את כל התושבים לירושלים !
 4. נבון 04/10/2012 להגיב
  סייעני המסתננים בקרב השמאל בישראל ממשיכים לנסות לקבוע מדיניות ממשלתית ולפגוע בדמוקרטיה באמצעות עתירות חסרות תום לב , הלוקות בשיהוי ומוגשות בדקה ה 90 על מנת לטרפד כל ניסיון לפנות את המסתננים מתוך ערי ישראל. בושה וסכנה חמורה. קורא לכל מי שנפגע מהמסתננים ומהגשת העתירות האלה לטובתם למהר ולהגיש בקשה לבית המשפט באמצעות עו״ד מטעמו על מנת להצטרף כצד משיב לעתירה ולהשמיע בפני כבוד השופטים גם את הקולות מהשטח בו נזרעו זרעי " אללה אסלאם " של פשע , זנות , סמים , אלימות וטרור , זאת לצד ויחד עם מדינת ישראל ושר הפנים ומשרד הביטחון שגם הם כאמור משיבים בעתירה זו. חג שמח והעיקר לא לפחד כלל !

פרסם תגובה

Funzing-I

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

MyTama38

תגובות אחרונות