רה"מ נתניהו הכריע: בחירות בזק בתחילת 2013

רה"מ נתניהו הכריע: בחירות בזק בתחילת 2013

ראש הממשלה נתניהו הכריע – הולכים לבחירות בחורף. הבחירות לכנסת ה-19 יתקיימו בתחילת 2013, כאשר ראש הממשלה הסביר כי על מנת לשמור על הכלכלה הישראלית מפני הטלטלה העולמית, יש צורך להעביר תקציב אחראי. במבנה הקואלציוני הנוכחי, אין אפשרות כזו ולכן רה"מ החליט ללכת לבחירות ולקבל מחדש את אמון העם.

דבריו המלאים של רה"מ נתניהו:

ראשית, אני מבקש בשם כל אזרחי ישראל לחזק את תושבי עוטף עזה, ואני מבטיח שנמשיך לפעול בעוצמה רבה נגד הטרור.

בעוד חדשים אחדים נסיים את השנה הרביעית לכהונתה של הממשלה היציבה ביותר בעשרות השנים האחרונות. היציבות הזאת עזרה לנו להשיג את שני היעדים המרכזיים שהבטחנו לאזרחי ישראל.

ראשית, חיזקנו את הביטחון, וזאת בתקופה שבה מתחוללת סביבנו במזרח התיכון טלטלה קשה ומסוכנת.

ושנית, חיזקנו את הכלכלה, וזאת תוך כדי טלטלה נוספת, משבר כלכלי עולמי מתמשך שהביא לקריסתן של כלכלות מרכזיות באירופה ולאבטלה המונית שם.

כדי להתמודד עם האתגרים הללו השקענו משאבים גדולים מאוד בחיזוק עוצמתו של צה"ל, כמו בכיפות ברזל ובניית גדר הביטחון בגבול מצרים, וכמו-כן ניהלנו מדיניות כלכלית אחראית. למדינות אחרות יש כלכלה שהביאה לאבטלה המונית ואצלנו ייצרנו מספר שיא של 330,000 מקומות עבודה. במדינות אחרות עשו קיצוצי ענק ואנחנו הוספנו השקעות בחינוך, בבריאות, בתשתיות, בתחבורה ועוד ועוד.

עכשיו, יש רק דרך אחת לשמר את ההישגים הללו. מול הטלטלה האזורית והמשבר הכלכלי העולמי אנחנו חייבים להמשיך לנקוט במדיניות ביטחונית וכלכלית אחראית, כי יש לפנינו עוד הרבה אתגרים: להבטיח שלאיראן לא תהיה פצצת גרעין, להגן על גבולותינו מפני טרור והסתננות, לשמור על הסכמי השלום עם שכנינו, לעמוד על האינטרסים החיוניים שלנו בכל משא ומתן עתידי לשלום ולהבטיח כלכלה דינאמית וצומחת שתשמור על מקומות העבודה של אזרחי ישראל.
כל זה מחייב תקציב אחראי עם ראייה ארוכת טווח.

סיימתי היום את סבב השיחות וההתייעצויות עם ראשי מפלגות הקואליציה והגעתי למסקנה שבעת הזאת לא ניתן להעביר תקציב אחראי. אנחנו עומדים בפתח שנת בחירות, ולצערי בשנת בחירות קשה למפלגות לשים את האינטרס הלאומי מעל האינטרס המפלגתי. התוצאה של דבר זה עלולה להיות פריצה תקציבית והגדלה מאסיבית של הגירעון, מה שידרדר אותנו מהר מאוד למצב של הכלכלות הקורסות באירופה. אני לא אתן שהדבר הזה יקרה כאן.

בעת הזאת, מול שתי הטלטלות הגדולות סביבנו, הביטחונית והכלכלית, חובתי כראש הממשלה לשים את האינטרס הלאומי מעל הכל, ועל כן החלטתי שטובתה של מדינת ישראל מחייבת הליכה לבחירות עכשיו, ומהר ככל האפשר.

למדינת ישראל עדיפה מערכת בחירות קצרה של שלושה חודשים על מה שבפועל תהיה מערכת בחירות ארוכה שתימשך שנה שלמה ותפגע קשה בכלכלת ישראל. ובכן, אחרי ארבע שנים, נלך לבחירות.

אני מודה לאזרחי ישראל על הזכות הגדולה שניתנה לי לשרת אתכם כראש הממשלה ואני מבקש לקבל מהעם מנדט מחודש להמשיך להנהיג את מדינת ישראל.
תודה רבה לכם.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (3 הצבעות, ציון ממוצע: 4.67 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (1)

  1. קהלני דרור 09/10/2012 להגיב
    ביבי רע לדרום תל אביב את החגים עברנו בסבל רב עם המסתננים ביום הבחירות דרום תל אביב לא תצביע לליכוד רק בגלל סבל המסתננים גם אם נירצה לשכנועיי את התושבים לא נוכל כי אנחנו עברים סבל גדול

פרסם תגובה

Funzing-Fl

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-P

Funzing-I

תגובות אחרונות