גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית בינלאומית פותחת את עונת התערוכות

גלריה ג'ינא לאמנות נאיבית בינלאומית פותחת את עונת התערוכות

גלריה ג’ינא לאמנות נאיבית בינלאומית פותחת את עונת התערוכות בתערוכה קבוצתית חדשה:
"ספר לי סיפור: מנעד הנאיביות" , "Tell Me a Story: Embracing Naivism"
14.12.2012 – 18.10.2012

התערוכה החדשה "ספר לי סיפור: מנעד הנאיביות", הפותחת, ב 18.10.12, את עונת התערוכות בגלריה ג’ינא לאמנות נאיבית בינלאומית, בוחנת את אמנות הסיפור, כפי שהוא נראה ובא לידי ביטוי ביצירותיהם של אמנים נאיביים מרחבי העולם. הסיפורים הרבים והמגוונים שנוצרו בידי אמנים נאיביים ממדינות רבות ושונות, באים לידי ביטוי במגוון טכניקות ואמצעי הבעה. היכולת לספר סיפור באמצעות ציור מחייבת מיומנות גבוהה וכשרון רב. העבודות המוצגות בתערוכה מבטאות מנעד רחב של נושאים, הנעים בין תיאור עידן זהב אידילי לבין תיאור קסמם של חיי היומיום.
בתערוכה יוצגו כשמונים עבודות נאיביות, חדשות, של מיטב האמנים הנאיביים: מישראל, איטליה, פינלנד, צרפת, ארה"ב, ארגנטינה, בלגיה, יוון, צרפת, אל סלוודור וספרד. חלק מהאמנים המשתתפים בתערוכה מציגים לראשונה בישראל.

להלן תיאור של מספר עבודות, מתוך המבחר שיוצג בתערוכה:
בציור "טוסקה – מערכה ראשונה", מזמינה אותנו האמנית היווניה סופיה מאזארקי קאלוירופולו (שהייתה זמרת אופרה בעברה) להשתתף בתשוקה שלה לאופרה וליכולת לספר סיפור במדיומים שונים: אנו נשאבים לתוך האופרה המפורסמת של ג’קומו פוצ’יני, שאת דיוקנו אנו יכולים למצוא בציור – וניתנת לנו האפשרות לקחת חלק בציור, מתוך נקודת מבטם של השחקנים, הזמרים, המוזיקאים, והצופים עצמם.

ב"ארץ השפע", טריפטיך של האמנית הברזילאית לוסיה בוצ’יני, מתואר, לפרטי פרטים, יום אידיאלי בחיי הקהילה, בכפר קטן, החל מרחצת הילדים באגם ועד לקציר הירק השופע.
האמן האיטלקי ג’ובאני גאלי נזכר, באמצעות מכחולו, בנוף הכפר בו גדל. בתוך הציור ניתן להבחין בדימוי "איש עם חבילות חיטה", המצויר בצורה חזקה ובולטת כל כך, שהוא מצליח להגביר את רשמיו על הבד באמצעים ויזואליים, כגון הברקה והשתקפות של הנוף עצמו, כאשר הצופה חווה זאת כאילו הוא המתבונן במראה קסומה.

אחד ממאפייני הסיפור בציור הנאיבי הוא היכולת להעלות זיכרונות מאירועים חשובים, חלקם נשכחים בחיינו, דוגמה טובה לכך היא העבודה "חתונה באולמי מזל" של האמנית הישראלית רחל רובין. רובין, מיטיבה לתאר בציורה הנאיבי המקסים בפשטותו, חתונה ישראלית טיפוסית, זהו סיפור המעורר הזדהות אינטימית בצופה.

הציור "סיפורי הרפאים של סבא", של האמן הפיני איימו קאטאניאן, מעורר בנו בנימתו ההומוריסטית, חוויית ילדות מוכרת, שרובינו חווינו בילדותינו: סיפור מפחיד ששמענו בשעת לילה מאוחרת מסביב למדורה.

ג’ניס פרייס, ציירת נאיבית מארה"ב, שרבים נוטים להשוות את עבודותיה ליצירותיה של הציירת האמריקאית הנודעת "סבתא מוזס", בוחנת בציורה "ביקור אצל סבא וסבתא" את נושא זיכרון הילדות. היא עושה זאת באמצעות תיאור של סצנה משפחתית קלאסית, בה נראים הנכדים מגיעים לביתם של סבא וסבתא, כדי לבלות בו את חופשתם. האותנטיות של האירוע באה לידי ביטוי בריבוי הפרטים בהם משתמשת פרייס בציור, הממחישים, בדיוק רב, את הווי החיים האמריקאי.

הפנטסיה של חיי היומיום מוצאת את ביטויה גם ביצירות עדינות ומצחיקות כמו "הנסיכה והאפונה" של האמנית ההולנדית אנקה ליינקמפ טרויין, שם, במקום האגדה המוכרת, המצוינת בכותרת הציור, מגלים הצופים סוג שונה לגמרי של נסיכה …

את רעיון העבר האידיאלי אנו מוצאים לפעמים גם בטכניקת הציור עצמה. דניס מוריס קורט, גם היא ציירת אמריקאית, מציירת בטכניקות קלאסיות ובאמצעות צבעים טבעיים, על גבי כלי נגינה עתיקים מעץ (כינור, צ’לו וכו’).

התערוכה "ספר לי סיפור: מנעד הנאיביות ", תוצג בגלריה ג’ינא לאמנות נאיבית בינלאומית, רח’ דיזנגוף 255 ,
תל אביב, טלפון: 03-5444150, בין התאריכים: 14.12.2012 – 18.10.2012

שעות פתיחה:
שני – חמישי : 21:00 – 12:00
שישי וערבי חג: 14:00 – 10:00
כתובת אתר האינטרנט של גלריה ג’ינא: www.ginagallery.com

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 4.50 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה


ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-W

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות