דברי ראש הממשלה בפתח ישיבת הממשלה 14/10; הממשלה אישרה קיום הבחירות לכנסת ה-19 ב-22 בינואר 2013

דברי ראש הממשלה בפתח ישיבת הממשלה 14/10; הממשלה אישרה קיום הבחירות לכנסת ה-19 ב-22 בינואר 2013

תחילה אני מבקש לשבח את הפעילות המדויקת של צה"ל ברצועת עזה אמש. הג’יהאד העולמי מגביר את המאמצים שלו לפגוע בנו ואנחנו נמשיך לפעול נגדו בתקיפות ובעוצמה, הן בתגובה והן בסיכול מונע.

במקביל, מתגברים הניסיונות לבצע מתקפות סייבר על תשתיות המחשבים במדינת ישראל. מדי יום נעשים ניסיונות, אפילו ניסיונות רבים לחדור למערכות המחשב של ישראל. לשם כך אני הקמתי לפני שנה מטה סייבר לאומי והוא פועל לבלום את הניסיונות הללו על ידי פיתוח מה שהייתי מכנה ‘כיפת ברזל דיגיטלית’ לישראל להגנה מפני טרור מחשבים. כמו שיש לנו ‘כיפת ברזל’ נגד טילים וגדר ביטחון נגד מסתננים וטרור – תהיה לנו הגנה דומה מפני מתקפות סייבר. אבל כמו בבניית הגדר, דרוש זמן להשלים את זה, ואנחנו עובדים על כך במלוא הכוח, במלוא המרץ.

היום אנחנו מציינים את היום הבינלאומי של האזרח הוותיק. אנחנו מביאים היום בפני הממשלה הצעה לקידום התעסוקה בקרב מבוגרים. אני מאמין שבכל גיל מקום העבודה הוא הדבר החברתי ביותר שישנו, ואני מביא לתשומת לבכם שבארבע השנים האחרונות אנחנו הוספנו יותר משלוש מאות ושלושים אלף מקומות עבודה, שיא של כל הזמנים, וזה בזמן של משבר כלכלי עולמי שלא רק מקריס כלכלות, אלא גם מזניק את שיעורי האבטלה בעולם. גם בשלושת החודשים של תקופת הבחירות אנחנו נמשיך לנקוט ניהול אחראי של הכלכלה, כדי לשמור על הכלכלה, ומעל הכל, לשמור על מקומות העבודה של אזרחי ישראל ואף להוסיף עליהם.

בישיבה היום אנחנו נכריז על באר שבע, בירת הנגב, כיישוב בעל עדיפות לאומית. אנחנו משקיעים הרבה מאוד בבאר שבע, וגם בצירי התחבורה המהירים לבאר שבע, לחבר אותה למרכז הארץ וגם לתת לה להתפתח, והיא מתפתחת במהירות עם באמת תנופת פיתוח אדירה. בהזדמנות הזאת, אני רוצה לציין שיש לנו שותף מצוין בדמותו של ראש העיר, רוביק דנילוביץ’, ואני אומר לו תודה רבה, תודה רבה על שיתוף הפעולה ונמשיך לעבוד יחד.
ובאשר לסטודנטים, אני מבקש לומר משהו לשלוש מאות אלף סטודנטים שמתחילים את שנת הלימודים – אין ממשלה שתרמה יותר להשכלה הגבוהה מהממשלה הזאת. אנחנו השקענו מיליארדים בהשכלה הגבוהה, ויש כאן שינוי מבורך, שינוי מגמה, וגם זה תוך כדי המשבר הגדול. אנחנו הוספנו, תמכנו, פיתחנו, ואנחנו מאחלים לכם שנת לימודים מוצלחת. תודה רבה.

בתוך כך, הממשלה אישרה קיום הבחירות לכנסת ה-19 ב-22 בינואר 2013

הממשלה אישרה פה אחד את ההצעה לקיים את הבחירות לכנסת ה-19 ביום שלישי, י"א בשבט תשע"ג, 22 בינואר 2013.
ראש הממשלה בנימין נתניהו: "גם בשלושת החודשים של תקופת הבחירות אנחנו נמשיך לנקוט ניהול אחראי של הכלכלה, כדי לשמור על הכלכלה, ומעל הכל, לשמור על מקומות העבודה של אזרחי ישראל ואף להוסיף עליהם".

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 4.50 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-F1

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-F

Funzing-W

תגובות אחרונות