טקס הענקת פרסי עיריית תל-אביב-יפו לשנת תשע"ג – 2012

טקס הענקת פרסי עיריית תל-אביב-יפו לשנת תשע"ג – 2012

טקס הענקת פרסי עיריית תל-אביב-יפו נערך אמש (ראשון), כ"ח בתשרי תשע"ג, 14 באוקטובר 2012, בשעה 19:00 במרכז ענב לתרבות (על גג גן העיר), רח’ אבן גבירול 71, תל-אביב, במעמד ראש עיריית תל-אביב-יפו, רון חולדאי, בהשתתפות חבר השופטים, כלות וחתני הפרסים וזוכי הפרסים בשנים שעברו.

הפרס ע"ש חיים נחמן ביאליק לספרות יפה

חברי ועדת השופטים: ד"ר אורי ש. כהן (יו"ר), ד"ר תמר הס, ד"ר עמרי הרצוג, ד"ר עדיה מנדלסון-מעוז וד"ר רימה שיכמנטר, החליטו להעניק את הפרס:

לדן בניה סרי פרס מפעל חיים בספרות יפה – על כתיבתו רבת ההשראה, הבוראת עולם רווי הומור וכאב מתוך שימוש וירטואוזי ברבדיה של הלשון העברית והתרבות היהודית.

לשרון אס על ספרה האוריום, המצליח לחבר בין חוויות אימהות פיסיות ורגשיות ובין תחומים אינטלקטואליים, בשפה רעננה ומפתיעה, המשלבת בין המוחשי למטפיסי.

לדתיה בן דור פרס מפעל חיים בספרות ילדים – על כתיבתה לפעוטות ולילדים בגיל הרך, כתיבה מלאת הומור, המתאפיינת בווירטואוזיות לשונית, במקצביות ובמצלוליות כובשת.

הפרס ע"ש חיים נחמן ביאליק לחכמת ישראל

חברי ועדת השופטים: פרופ’ משה אידל (יו"ר), פרופ’ גלית חזן-רוקם, פרופ’ מנחם לורברבוים, פרופ’ צבי מרק ופרופ’ ורד נעם, החליטו להעניק את הפרס:

לפרופ’ יוסף יהלום על מפעל חייו בחקר הפיוט הקדום והשירה ועל חשיפה וניתח חומר בלתי ידוע מאוצרות היצירה היהודית.

לפרופ’ חננאל מאק על ספרו מיסודו של משה הדרשן. על השחזור המוקפד של דמותו ויצירתו של משה הדרשן, דמות מפתח בהתפתחות התרבות היהודית בימי הביניים באירופה.

הפרס ע"ש שאול טשרניחובסקי לתרגומי מופת

חברי ועדת השופטים: פרופ’ רינה בן שחר (יו"ר), פרופ’ ניצה בן ארי, גיל הר-אבן, פרופ’ שמעון לוי וד"ר אביב עקרוני, החליטו להעניק את הפרס:

לד"ר עמינדב דיקמן על המפעל המופתי של תרגום שירה משפות שונות, עתיקות וחדשות, ובעיקר התרגום המונומנטלי של בארוקו, אנתולוגיה של שירת אירופה במאה ה-17.

לטל ניצן על עבודת תרגום מגוונת של שירה ופרוזה מספרות העולם, בעיקר הספרדית, עבודה המתאפיינת בכישרון פואטי, בחיוניות וביצירתיות לשונית.

את טקס הענקת הפרסים הנחה קובי מידן. מקהלת מעין בניצוחה של ענת מורג שרה משיריהם של ביאליק וטשרניחובסקי

ברכת ראש עיריית תל-אביב-פו לזוכים:

"העיר תל אביב- יפו יכולה להביט אל עצמה במראה בלא מעט גאווה. מאז ראשית ימיה היא ראתה בטיפוח היצירה העברית – ובראש וראשונה טיפוח הספר העברי – את אחד מיעדיה העיקריים, ולא במקרה הפכה להיות לבירת התרבות והאמנות של מדינת ישראל. פרסי ביאליק וטשרניחובסקי שאותם אנו מעניקים הערב נמנים על הפרסים הספרותיים הבכירים והיוקרתיים ביותר שמוענקים במדינת ישראל. הם נוסדו לא רק לשם ‘מתן כבוד והוקרה לאביר השירה העברית שבחר בתל אביב כמקום מושבו בארץ’, כפי שכתוב בתקנון– אלא גם כדי לתת כבוד והוקרה לממשיכי דרכם של ביאליק וטשרניחובסקי, המעשירים את עולמנו ביצירות מרחיבות דעת, ופוקחים את עינינו לראות בעולם ובתוכנו את כל מה שלא אחת נמנע מאתנו לראות בתוך המולת היום- היום".

ראש העיר והזוכים

מידע ותמונה מאתר העירייה.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 4.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט


ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות