פרקליטות המדינה אינה מגבה את השר אלי ישי לקראת דיון ההמשך בעתירת ארגוני השמאל והמסתננים

פרקליטות המדינה אינה מגבה את השר אלי ישי לקראת דיון ההמשך בעתירת ארגוני השמאל והמסתננים

הפרקליטות הודיעה: שר הפנים פרסם ההודעה על מעצר הסודנים על דעתו, ומבלי שנתקבלה החלטה בעניין.

היום מסרה פרקליטות המדינה את תגובתה לעתירה נגד מעצר מבקשי המקלט מסודן. חרף הצהרות השר ישי, בתגובה נרשם כי לא נתקבלה כל החלטה על מעצר המסתננים הסודנים שבישראל. מהתגובה עולה, שהודעת שר הפנים לתקשורת ביום 29.8.2012, ולפיה על המסתננים הסודנים לעזוב את ישראל עד ליום 15.10.2012, שאם לא כן יעצרו – הופצה על דעתו של שר הפנים בלבד, לא תואמה ולא קיבלה את אישורו של אף גורם ממשלתי.

הפרקליטות ציינה בתגובתה, כי רשות האוכלוסין וההגירה לא קיבלה כל הנחייה לעצור את השוהים הבלתי חוקיים מסודן, וכי אם תינתן החלטה שכזו בעתיד היא תפורסם באופן מסודר על ידי הרשות שלושים ימים טרם הוצאתה אל הפועל.

הודעת הפרקליטות נמסרה בתגובה לעתירה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בירושלים ביום 3.10.2012 על ידי שישה מסתננים מסודן יחד עם ארגוני שמאל בינהם – האגודה לזכויות האזרח בישראל, המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן – הקליניקה לזכויות מהגרים, מוקד סיוע לעובדים זרים, א.ס.ף – ארגון סיוע לפליטים, המרכז לקידום פליטים אפריקאים וקו לעובד – בדרישה לאסור על שר הפנים, אלי ישי, לעצור את המסתננים הסודנים.

כפי שדיווחנו באתר (לחצו כאן) – בעתירה, שנכתבה על ידי עו"ד עודד פלר מהאגודה לזכויות האזרח ועו"ד יונתן ברמן מהקליניקה לזכויות מהגרים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים, מצוין כי בסוף אוגוסט הודיע שר הפנים אלי ישי לתקשורת, כי בכוונתו להתחיל במעצר וכליאת מסתננים מסודן החל מיום 15.10.2012, וכי מטרת הכליאה "להמאיס עליהם את חייהם".

לצד העתירה הוגשה גם בקשה לצו ביניים שימנע את מעצר מסתנני סודן עד להכרעה בבית המשפט. שופטת בית המשפט המחוזי בירושלים, נאוה בן אור, הוציאה ביום 11.10.2011 צו ארעי האוסר על מעצרם עד להחלטה אחרת. דיון בעניין נקבע ליום 30.10.2012 – לחצו כאן לכתבה. היום, כאמור, הגישה פרקליטות המדינה את תגובתה לעתירה.

בראשון הקרוב (28/10) – ‘מצעד אבל’ על הרס וחורבן דרום תל אביב

בתוך כך, לקראת הדיון שיתקיים בבית המשפט המחוזי ב-30/10 בעקבות עתירות ארגוני השמאל והמסתננים כנגד החלטתו של שר הפנים אלי ישי לשכן מסתננים בערי אוהלים בנגב, החליטו בוועד הפעולה של שכונות דרום תל אביב לקיים מצעד אבל סמלי לחזק את השר אלי ישי בהחלטתו ולהגביר את המודעות הציבורית למתרחש בשכונות דרום תל אביב ויתר ערי ישראל אשר נכבשו על ידי עשרות אלפי מסתננים אפריקאים. לחצו כאן לפרטים המלאים.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (8 הצבעות, ציון ממוצע: 4.75 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (4)

 1. עמי 25/10/2012 להגיב
  יש כאן בארץ הזאת קבוצה שכבר בתנך אמרו עליה "כי מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו" וכולם מוזכרים בכתבה. יש כאן שר בלי ביצים פטפטן בלתי נלאה -אינו מסוגל לבצע את תפקידו -הוא הרי פטפטן בלתי נלאה -אם החלטת לבצע מהלך (ולדעתי המהלך נכון ומחייב את המציאות) -אז פקינג בצע ! תן הוראות ובלי דיבורים והדלפות כדי לראות מה יהיה ,בעצם עשותך כן אתה יודע שהקיצונים הנ"ל ישימו כבלים לכך אתה רוצה להנות מפופולריות אבל להצביע על השמאל הקיצוני ולומר הנה זה הם שכובלים את ידי - אתה אפילו לא חכם -אינך ראוי לעמוד כשר הפנים פנה את הדרך לפושע טוב ממך אם הוא ינקה את המסתננים מכאן אני סולח לו על הכל.
 2. המלך זורבבל 25/10/2012 להגיב
  כלומר אלי ישי נטע תקוות שווא במטרה לגייס עוד קולות של בוחרים ועוד מנדטים עם הבטחה ריקה מתוכן? על פניו הוא הבטיח לטפל אבל בכלל לא נעשתה פנייה מסודרת בנושא. יתרה מזאת ארגוני הסיוע ממשיכים במצגת השקר ובעידוד הרפיסות של מנהלת ישראל וממשיכים לתת ל"פליטים" להסתובב באין מפריע בכל רחבי המדינה,לו היו "פליטים" אמיתים מקומם הינו במחנות פליטים כמו בכל מקום בעולם. או שמא ה"פליטים" האפריקאים שווים יותר מהפליטים הסורים,הטורקים,וכו'?
 3. נגה 25/10/2012 להגיב
  בתוקף היותו של אלי ישי שר הפנים, זה באחריותי המלאה לגרש את המסתננים למתקני שהייה, הרי בדיוק לשם כך בנתה ממשלת ישראל מתקנים שהייה בעלות של מיליארדי שקלים !!!
 4. צמ 25/10/2012 להגיב
  http://www.south-tlv.co.il/article5320

פרסם תגובה

Funzing-P

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-W

Funzing-F

תגובות אחרונות