תושבי דרום תל אביב לרון חולדאי: "החזר לנו את הגינות הציבוריות"

תושבי דרום תל אביב לרון חולדאי: "החזר לנו את הגינות הציבוריות"

וועד פעילי שכונת קריית שלום בדרום תל אביב פנה אתמול במכתב לראש עיריית תל אביב מר רון חולדאי בבקשה לקבל את תגובתו בנושא הסדר הציבורי בגינות בשכונה.

מזה כמספר שבועות חזר החיוך לאמהות ולילדי שכונת קרית שלום והסביבה. מי שהבחין במתרחש בגינות הציבוריות בשכונה ראה כי התושבים חזרו לבקר בהן וכי השקט, הניקיון והסדר הציבורי ראוי לציון. אולם ככל הנראה מצב זה לא יישאר כך בתקופה הקרובה.

בשבת שעברה הגיעה לביקור בשכונה ענבל בן ברית כהן, תושבת העיר מודיעין, מתנדבת ב-"מרק לוינסקי", הקבוצה שמאכילה את המסתננים השוכנים בגינת לוינסקי בדרום תל אביב, והחליטה לפקוד עם בתה את הגן הציבורי הסמוך ל"מתחם ברנר", על דרך קיבוץ גלויות.

לטענתה (כפי שסוקר בכתבה ברשת YNET), הבחינה כי פקח הסיירת הירוקה של תל אביב פנה למסתנן אפריקאי שהשתמש במתקני המשחקים וביקש ממנו לעזוב את הגינה. בתוך כך היא פנתה לעירייה ואף לתקשורת והתרעמה על שראתה ובהמשך אף פורסמה כתבה בנושא, בה משווה הגברת את מעשה הפקח למעשה הנאצים בשואה : "היחס הזה מאוד הפריע לי", היא אומרת. "זה הזכיר לי את מה שעשו לסבא שלי שהיה אזרח גרמני. החלטתי שמעכשיו אני אגיע לגינה כמה שיותר כדי למנוע את הגועל נפש הזה." (ציטוט מהכתבה). (אגב, תושב השכונה שמצוטט בכתבה הוא לא אחר מאשר אחיה של הגברת בן ברית… נתון שלא נחשף בכתבה המקורית!).

עוד נמסר כי בעקבות המקרה והפרסום, הודיעה העירייה כי: "מדובר בטעות שהעירייה מצרה עליה. לאחר המקרה כינסה העירייה את כל הפקחים למטרת חידוד הנהלים, על מנת שמקרה זה לא יישנה".

בתוך כך, פעילי שכונת קריית שלום חוששים כי המצב שהיה בגינות הציבוריות לפני מספר שבועות עומד לשוב וכי הם שוב עלולים לאבד את הגינות הציבוריות.

אחת מתושבות השכונה ציינה בפנינו כי "בתקופה האחרונה נשמר איזה סטאטוס קוו שהמסתננים לא פוקדים את הגינות בשכונה אלא את הגינות באזור התחנה הישנה (לוינסקי). בעבר, רבות מהאמהות והילדים מהשכונה ומשכונות בסביבה נמענו מלהגיע לגינות בקריית שלום שנתפסו על ידי המוני מסתננים ורק לאחרונה הייתה תחושה שהגינות שוב פנויות לשימוש תושבי המקום. כמות המסתננים אכן פחתה והביטחון האישי חזר למבקרים בגינות. לצערי אני חוששת ששוב אנחנו צפויים להגיע למצב בו הגינות מלאות מסתננים אשר רובצים בהן כל היום".

בהתייחסה למקרה היא מוסיפה ואומרת כי "המקרה המתואר הוא יוצא דופן, כי מזה זמן רב אין המסתננים מגיעים לגינה ולכן היה רק אחד אשר פקד את המתקנים באותה העת. במידה ושוב הם ירגישו חופשיים לפקוד את הגינה אנחנו שוב צפויים להגיע למצב בו רבים מהם מגיעים ולכן אין להסיק מהמקרה על שצפוי לנו בעתיד."

לטענתה, "יש מספיק גינות ציבוריות שנכבשו על ידי המסתננים ואין צורך לתת להם להשתלט גם על הגינה בברנר. גינות שלמות בשכונת שפירא ובנווה שאנן מאכלסות מסתננים, ואמהות וילדים חוששים להגיע ולפקוד אותן. רק לפני מספר שבועות נעצר מסתנן שחשף את איבר מינו בפני ילדות בגינה ציבורית בשפירא (לחצו כאן לכתבה). האם הגברת תושבת מודיעין תסכים שבתה תיחשף לדבר כזה ? אני בטוחה שלא…".

 

 

כאמור בעקבות המקרה והכתבה פנה וועד פעילי שכונת קריית שלום לראש העיר מר רון חולדאי במכתב הרשום מטה, בהמתנה לתשובתו.

האתר הקהילתי פנה אף הוא לקבלת תגובת ראש העיר לנושא.

1/11/12

לכבוד: מר רון חולדאי – ראש עיריית ת"א יפו

הנדון: נוכחות הסיירת הירוקה במתחם ברנר

א.נ

במהלך השנים האחרונות סובלת דרום ת"א יפו מנוכחותם שהלכה והתגברה של זרים יוצאי סודן ואריתראה.

תושבי שכונות דרום ת"א יצאו  בזעקה פעמים רבות  על מצוקתם בעקבות  גלי האלימות והפשיעה שגברו באזור שגרמו לפחד אמיתי קיומי יומיומי לצאת מהבתים ופחד תהומי על כל צעד ושעל שעשו ילדינו.

ב-26/10/12 פורסמה כתבתו של איתי אילנאי בעניין תלונה של גב’ בן ברית על כך שלטענתה פקח סיירת הירוקה סילק מהגינה הציבורית ללא סיבה מוצדקת שוהה בלתי חוקי יוצא אפריקה .

במכתבינו זה אנו רוצים לחזק את ידי עיריית ת"א שמבחינתנו בפעם הראשונה מזה שנים עושה פעולת מנע אמיתית .

הנוכחות של הסיירת הירוקה באזור בכלל ובגינה הציבורית בפרט הינה פעולת מנע , מאותו הרגע שהסיירת הירוקה נוכחת בגינה למשטרת ישראל אין אירועי אלימות באזור הזה והפועל היוצא  הוא שתושבי השכונה קיבלו חזרה את הזכות להסתובב בגינה ללא פחד וליהנות בה עם ילדים וקשישים והמשפחות.

חשוב לציין כי לגינה הזו מגיעים גם משכונות דרומיות אחרות על מנת ליהנות עם משפחותיהם מאחר שלגינות מתחת לביתם אינם יכולים ללכת בגלל נוכחותם ההולכת וגוברת של הזרים שם.

לתושבי דרום ת"א יש זכות לקבל שקט וביטחון ולכן אנחנו מבקשים לא לעזוב את האזור ולנטוש אותו , אלא לטפל ולטפח אותו.

חשובה לנו מאוד התייחסותכם לנושא.

בתודה מראש,

פעילי קרית שלום

פקס:037604740

העתקים:

מר מנחם לייבה – מנכ"ל עירייה

מר רובי זלוף – משנה למנכ"ל העירייה

גב’ טלי אזולאי – מנהלת רובע דרום

מר קצלניק שמואל – מנהל אגף שיפור פני העיר

האתר הקהילתי של שכונות דרום ת"א

בעקבות הפרסום באתר הקהילתי של שכונות דרום תל אביב בנושא הגינות הציבוריות בדרום תל אביב וכיבושן ע"י המסתננים, מצורף לינק לדיון שנערך בנושא בבוקר 4/11 – בתוכניתו של הראל סגל ברדיו. לחצו PLAY – המתינו לטעינת הקובץ והאזינו החל מדקה 26:40 ולאחר מכן החל מדקה 50:38 !

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 הצבעות, ציון ממוצע: 4.75 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (10)

 1. דניאלה 02/11/2012 להגיב
  וואלה יופי ! באה לה שמאלנית ממודיעין, מגיעה לגינה ציבורית של קריית שלום, מחליטה שלא מתאים לה שאין מסתננים, יוצאת לתקשורת ועוד משווה את מעשה הפקח לנאצי... לאן המדינה הזו התדרדרה ?! שתיקח אותם יחד עם המרק שהיא מגישה להם בלוינסקי אליה לשכונה במודיעין שירבצו אצלה בגינה בשכונה ויתפסו את כל המתקנים. חוצפה ועזות מצח שאין כמוה ! ובגללה עכשיו שוב ילדי השכונה והאמהות לא יבקרו בגינה בברנר. בושה וחרפה !
 2. יואב לוי 02/11/2012 להגיב
  העתקתי מתגובה ברוטר: הרי ברור שכל הסיפור הזה התבשל ולא ביד המקרה ! ומי יודע אם לא מדובר בתוכנית סדורה של שמאלנים להחזיר לגינות את המסתננים. מדובר במקרה קלאסי של ביצה ותרנגולת... הרי לפני כמה חודשים הגינה הייתה מלאה מסתננים ששוכבים על הדשא ומשחקים במתקנים. וכתוצאה מכך התושבים של השכונה לא פקדו את גינה. ואז כנראה מישהו החליט שכדאי להגיד בצורה יפה למסתננים שאינם רצויים בגינה זו ויש מספיק גינות עבורם (ראו למשל גינת לוינסקי). אגב מישהו התלונן ? למישהו הפריע הנוהל הזה (אם היה נוהל) ??? והתוצאה נהייתה שהגינה חזרה לידי התושבים שהחלו לפקוד אותה כי לא היו מסתננים. אז מה קרה עכשיו ? באה מישהי שלא גרה בשכונה (ושמתנדבת במרק לוינסקי), רואה פקח מבקש יפה ממסתנן לפנות את הגינה. הולכת לתקשורת משווה את המעשה למעשי הנאצים. פונה לעירייה ומבקשת הבהרות... וכתוצאה מכך, העירייה שמפחדת מהצל של עצמה ולא ברור למה... במקום להגיד לגברת שזה נוהל שנועד לרווחת תושבי השכונה, ויש למסתננים מספיק גינות לרבוץ בהם... מבקשת סליחה ומתחנחנת. ומי הפסיד ? שוב תושביה של השכונה האמהות והילדים ! הרי ברור שעכשיו ישובו לגינה לא מסתנן אחד אלא הרבה יותר. אז ייפת הנפש ממודיעין תבלה לה שם במודיעין עם השכנים ובדרום תל אביב הילדים והאמהות ישארו בבתים. אחלה מדינה יש לנו... קל להיות ייפה נפש ולהקריב את תושבי דרום תל אביב.
 3. חנה 02/11/2012 להגיב
  פורסם ב 9.10.12 ב"כיכר השבת" "כזכור, עיריית מודיעין פירסמה בערב החגים כי בשל העומס הצפוי בפארק ענבה בתקופת החגים ובשל העלויות הגבוהות, לא תותר הכניסה לתחומי הפארק אלא לתושבי העיר ולקרובי משפחתם. בימי חול המועד של חג הסוכות הקרוב העירייה אף הציבה שומרים שיבדקו את תעודות הזהות של הנכנסים על מנת לוודא כי הם תושבי העיר. נציין, כי בימי חול המועד הפארק כמעט היה ריק ממבקרים, ובעיני תושבים רבים ההחלטה לסגור את המקום לכאלה שאינם תושבי העיר נראתה הזויה". פורסם ב"הארץ" 31.8.11 "תושבים במודיעין קוראים לעירייה לגבות תשלום בכניסה לפארק ענבה בעיר, זאת כדי להרחיק את החרדים הנופשים בו, הבאים מיישובים אחרים באזור, כגון רמת בית שמש ומודיעין עילית. לטענת התושבים, המטיילים החרדים, שבאים לבקר באחרונה, לקראת סוף החופש הגדול ובתקופת "בין הזמנים", מלכלכים את הפארק הציבורי, הממוקם בלבה של מודיעין. הם טוענים כי הם עצמם כבר אינם מבלים בו בגלל הצפיפות והטינופת. " אז שהגב' "פרובוקציה" ממודיעין - תתעסק ב"גועל נפש" של עירה ולא תנהל לנו פה את החיים.
 4. שמעון 02/11/2012 להגיב
  אם אכן האישה הזאת השוותה פינוי של פולש זר לבין מה שהנאצים עשו ליהודים אז אין מנוס מאשר להגדיר אותה כתת רמה של בן אדם, בזמן שבמודיעין היא תלגום את התה ותשב בגינה ציבורית ללא מסתננים, ילדי ונשות דרום תל אביב יישארו בבית והפולשים ימשיכו ליהנות מההפקרות של כל הגורמים (ממשלה,משטרה,עירייה), מי שנהנה לעזור לזר ובדרך פוגע קשות במי שאמור להיות אחיו הוא לא יפה נפש הוא מכוער נפש.
 5. בר 02/11/2012 להגיב
  נו רבותיי מצאתם לכם למי לפנות? הרי ידוע וגלוי לכולם שהחברים- במועצת- העיר והעומדים בראשה רוצים שכל "הזרים" יהיו בגינות "סדום"ת"א וכמובן גינות הצפון הלבן והנקי תשארנה כך!!!! (אל דאגה לא לאורך זמן..... ) וכששאלו אותם בזמנו מדוע לא יעבירו את הזרים ויאכילו ..לפחות את חלקם לפארק- הירקון - המהולל, טענו -החברים הנ"ל : הפארק הצפוני זו לא "הסביבה- הטבעית - שלהם" כן שמעתם נכון .........חלם!!!!!!!!!!!
  • חנה 03/11/2012 להגיב
   צודקת ב 100% ! עיריית ת-א מעוניינת בהשארת המצב על כנו. העירייה אינה מעוניינת להקשות על הפולשים, שמא יתפזרו בכל העיר. העירייה מעוניינת שהם יתרכזו כאן. זו הסיבה לכך שהעיריה אינה עושה מאמץ אמיתי לסגירת העסקים הבלתי חוקיים של הפולשים, שחדשים מהם נפתחים כל יום וזו הסיבה לכך ששוק הגנבים ברח' נוה שאנן ממשיך לשגשג באין מפריע. מבחינת עיריית ת-א - בהיררכיה של שכונות דרום ת-א, שכונת נוה שאנן היא התחתית שבתחתית וכך הפך גן לוינסקי ל"סביבה הטבעית" - בה מותר לפולשים לשהות ולהשתמש במתקנים שנועדו לילדים. את הישראלים שגרים כאן העיריה לא רואה ממטר.
 6. דני גלבוע 03/11/2012 להגיב
  אני מציע לארגן אוטובוס ילדי מסתננים ללגינות מודיעין . מייד יצא לחכמים האלה החשק להפגין יש לחזור להפגנות מול בית המשפט שמונע ממנהלת ההגירה ומהשר אלי ישי לעצור מסתננים מסודן ומאריתראה . בית המשפט מונע את סילוק המסתננים ידי המדינה כבולות אסור לשבת בשקט.
 7. אוראל 03/11/2012 להגיב
  גם אני ראיתי שהגינה חזרה להיות נעימה וחזרתי לקחת לשם את בני .אבל רציתי להעלות תהייה שכל הזמן מציקה לי , למה אנשים שפותחים מלא בתי עסק צריכים שיחלקו להם מרק ויאספו צעצועים לילדים שלהם? המסתננים לא! מסכנים . נכון שהם חיים בתנאים נמוכים ,אבל אולי זה מתאים גם למנטליות שלהם? זה שגני הילדים שלהם עלובים לאו דוקא מעיד על עוני , אולי אלו סדרי עדיפויות ,הרי ראינו כתבות על "גננות " שיושבות כל היום והילדים קשורים לסל קל ולא מחליפים להם טיטולים ,לא מרימים אותם על הידיים ולא שרים להם שירים. או למשל התופעה הזאת שהמסתננים מתייחסים למדרכה כהמלצה , אצלם הכל נעשה על הכביש .ולא אחת הילדים שגרים ממולי (בני שנה , שנתיים , שלוש , חמש ) משחקים בכביש עד לשעות הלילה המאוחרות כשההורים שלהם בבית או יושבים רחוק על המדרכה ומדברים בטלפון. מה שאני רוצה להגיד זה שמתייפייפי הנפש מסתכלים מתוך נקודת מבט מסוימת שהם בוחרים מבלי להבין שיש כאן אוכלוסיה שהמנהגים שלה מאד שונים מהמקובל פה .ולכן הם גם לא מתאימים לפה !
 8. יגאל א 07/11/2012 להגיב
  כל הכבוד לחולדאי שמתארגן סוף סוף בצורה רצינית להחזיר את תחושת הביטחון לסביבה שלנו יש עוד הרבה מה לשפר
 9. מרווין פלטשר 28/03/2014 להגיב
  Good idia' I like it !! ..y

פרסם תגובה

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

מדור חוק ומשפט

תגובות אחרונות