"אם אתה חונה בחניית נכים, כנראה אין לך לב״

"אם אתה חונה בחניית נכים, כנראה אין לך לב״

זו סיסמת הקמפיין של יום המודעות הארצי של עמותת נגישות ישראל שתתקיים בשיתוף משטרת התנועה. החשיפה תכלול את ערוץ 2, 24, ערוץ הספורט ו-ONE , תשדירי רדיו בקול ישראל. הכל בהתנדבות וללא תמורה. 15 אלף דוחו"ת נרשמו בשנה שעברה נגד עברייני חנייה.

 

ביום שני הבא, 12.11.2012, יצוין ברחבי הארץ יום המודעות הארצי לנגישות לאנשים עם מוגבלות בסימן – לא חונים בחניית נכים, תחת הכותרת "מי שחונה בחניית נכים – הוא חסר לב". את יום המודעות מקיימת עמותת נגישות ישראל בשיתוף עם אגף התנועה של משטרת ישראל.

עמותת נגישות ישראל פועלת לשפר את היצע וזמינות חניות הנכים לאנשים עם מוגבלות. בישראל יש כ 1,440,000 איש עם מוגבלויות מסוגים שונים – פיזיות, ראיה, שמיעה, קוגניטיביות ונפשיות. לכל אותם אנשים, חניות נכים הינן קריטיות וללא חניות נכים פנויות וזמינות, נפגעת משמעותית איכות החיים שלהם ונפגעת עצמאותם ויכולתם להשתלב בחברה.

ביום המודעות תפעל משטרת התנועה בכוחות מוגברים במבצע אכיפה ארצי בסימון "מי שחונה בחניית נכים אין לו לב" בשנה שעברה רשמו שוטרי התנועה 15 אלף דוחו"ת כלפי נהגים שחנו בחניית נכים מבלי שהיה להם תו נכה. מדובר בעלייה של כ-15% לעומת שנת 2010. גובה ברירת הקנס לעבירת חנייה כזו עומד על 1,000 שקלים.

במסגרת יום המודעות יושק גם קמפיין רדיו, אינטרנט, קולנוע וטלוויזיה. תלמידי בתי ספר בעשרות רשויות מקומיות יאזינו להרצאות בנושא ויחתימו את בני המשפחה שלהם על אמנה חברתית, עשרות חברות עסקיות יקיימו פעילויות להגברת המודעות ועוד.

יובל וגנר, יו"ר עמותת נגישות ישראל: "לכאורה בישראל אמורה להיות רגישות חברתית כלפי נכי צה"ל, נכי פעולות איבה ותאונות דרכים, וכל אלה שבשל מוגבלותם הקשה בניידות חייבים לניידותם ועצמאותם תו חניה לנכה. הרגישות הזו נוצחה ע"י האופי הישראלי של עברייני חניות נכים שפשוט אינם מבינים את החשיבות של זמינות חניה נכים לאנשים עם מוגבלות קשה, בעלי תו חניה לנכה. אני מאמין שימים כאלה, בתוספת אכיפה מוגברת של משטרת ישראל יפחיתו את מימדי התופעה המכוערת ויעזרו לנכים הקשים בניידותם ונגישותם בחיי היום יום".

אתר נגישות ישראל: www.aisrael.org

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (3 הצבעות, ציון ממוצע: 4.33 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (1)

  1. חיים 06/11/2012 להגיב
    לפני שפונים לנהגי ישראל שלא יחנו בחניית נכים, רצוי לפנות לנכים עצמם שידאגו שקרובי משפחה לא ינצלו את התג ויתפסו מקום של נכה (וזאת, שבעל התו לא נמצא איתם) אני ניתקל בתופעה זו כל הזמן, רק אחרי זה , תיפנו לנהגים אחרים שלא יחנו בחניית נכה

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-P

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות