הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום ‏11 בנובמבר 2012

הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום ‏11 בנובמבר 2012

א. דברי ראש הממשלה בפתח ישיבת הממשלה.
ב. סיום מבצע ‘תושבים חוזרים’.
ג. סקירה על המטה הקיברנטי הלאומי.
ד. סקירה על פעילות מדינת ישראל בתחום הלווינות והחלל.

א. בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:

"בפתח דבריי אני מבקש לאחל החלמה מהירה ושלמה לחיילינו הפצועים ולאזרחים שנפצעו וכן לחזק את תושבי הדרום שעומדים באומץ ובקור רוח מול מצב לא פשוט.
אני רוצה להוסיף שצה"ל פועל ויפעל בתקיפות נגד ארגוני הטרור ברצועת עזה – והם סופגים מצה"ל מכות קשות. העולם צריך להבין שישראל לא תשב בחיבוק ידיים מול הניסיונות לפגוע בנו, ואנחנו ערוכים להחריף את התגובה.

במקביל אנחנו עוקבים מקרוב אחרי הנעשה בגבולנו עם סוריה, וגם שם אנחנו ערוכים לכל התפתחות.

בישיבת הממשלה היום נקבל סקירה על פעילות מטה הסייבר הלאומי שהקמנו לפני שנה. ישראל היא כוח משמעותי בעולם הסייבר. אנחנו מתמקדים בעיקר בבעיית ההגנה של המדינה המודרנית. כפי שפיתחנו באופן חסר תקדים "כיפות ברזל" שמיירטות בהצלחה טילים, כך אנחנו מפתחים מעין "כיפת ברזל" דיגיטאלית כדי שתגן על המדינה מול ההתקפות שמכוונות למערכות המחשב שלנו.

במקביל אנחנו נשמע סקירה על התפתחות בלוויינות שהוביל שר המדע והטכנולוגיה, דניאל הרשקוביץ. יש לזה השלכות חשובות גם על הכלכלה, גם על הביטחון וגם על המדע, וגם כאן ישראל פורצת דרך.

השרה סופה לנדבר תמסור לנו דיווח על ישראלים חוזרים, על פעולות רבות שנעשו בתחום הזה, גם כן כתוצאה של החלטות שקיבלנו במהלך עבודת הממשלה. נוכל לראות היום את פרי המאמץ הזה".

ב. הממשלה שמעה היום סקירה מפי השרה לקליטת העלייה על סיום מבצע "תושבים חוזרים" עליו הוחלט לפני כשנתיים ושמטרתו לעודד חזרתם של תושבים ישראליים.

במסגרת הסקירה נמסר כי בין מאי 2010 לספטמבר 2012 שבו לישראל 29,679 תושבים.
כן נמסרו נתונים מספריים על התפלגות החוזרים בכל אחת מן השנים, נתונים על הארצות מהם הגיעו החוזרים, התפלגות גיל החוזרים והמקומות בהם השתקעו.

ג. כן שמעה הממשלה סקירה מפי ראש המטה הקיברנטי הלאומי אשר במשרד ראש הממשלה, על פעילות המטה ויעדיו.

ראש המטה התייחס בסקירתו למרחב הסייבר, מנעד האיומים והצורך לפתח אמצעי הגנה להתמודדות עם איומים אלה.
כן נמסר בסקירה על הפעילות להעמדת נושא ההתמודדות עם מרחב הסייבר בעדיפות גבוהה, בפיתוח והכשרת כוח אדם בנושא, העמדת אמצעים כספיים וטיפוח קשרים בינלאומיים.

ד. הממשלה גם שמעה סקירה מפי שר המדע והטכנולוגיה על פעילותה של מדינת ישראל בתחום הלווינות והחלל.

בסקירה צוינו הנושאים בהם מדינת ישראל היא בין חמשת המובילות בתחום הלווינות והחלל וכן על יעדים ותוכניות של סוכנות החלל הישראלית בפיתוח הנושא גם תוך כדי שיתוף פעולה עם מדינות שונות.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 הצבעות, ציון ממוצע: 4.50 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

rightama

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-W


ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות