איינוגבה – כיפת ברזל ! בני יהודה מנצחת את מכבי תל אביב הערב בבלומפילד בצל האזעקות, 1:0

איינוגבה – כיפת ברזל ! בני יהודה מנצחת את מכבי תל אביב הערב בבלומפילד בצל האזעקות, 1:0

הרשו לי לפתוח את סיקור המשחק בכמה מילים של דעה אישית: אבי לוזון – תתבייש ! לסכן אלפי אוהדים מבוגרים, בני נוער וילדים בתקופה של לחימה, בהגעה וחזרה בפקקים בדרכים או בישיבה ביציעי בלומפילד חשופים לאזעקות וטילים היא תעודת עניות נוספת של יושב ראש התאחדות אטום וחסר אחריות.

45 דקות לפני תחילת המשחק נשמעה צפירה בתל אביב, אוהדים בדרכם למגרש נאלצו לעצור בצד ולתפוס מחסה, אחרים שכבר היו במגרש היו צריכים להשתטח ביציעים. כיפת ברזל יירטה טיל אחד והשני נפל בשטח פתוח, אני לא רוצה לדמיין מה היה קורה אילו אחד הטילים היה נופל בקרבת המגרש. לא ניתן להבין את ההתעקשות הבלתי אחראית של מר לוזון לקיים את המשחק ולסכן אלפי אוהדים, אולי לוזון חושב עדיין כיושב ראש של מכבי פתח תקווה שכמות האוהדים במשחקיה נמוכים לעין ערוך מאלה שמלווים את מכבי תל אביב או שאולי הוא מנסה לתפוס כותרות על חשבון אוהדי הכדורגל, בין כה ובין כה אבי לוזון יצא אטום וחסר אחריות. אגב, זה אותו לוזון שביטל לפני כשבועיים מחזור ליגה שלם בגלל יום זכרון ליצחק רבין (שכלל לא חל באותו המחזור)…

מנהלה הספורטיבי של מכבי תל אביב התבטא אף הוא בנושא, כשאמר הערב בתגובה לשאלה אם יש לדעתו לקיים את המשחק : "לא. אני כאן רק 4-5 חודשים אז אולי אני לא האדם האידיאלי לענות על זה. אני לא מדבר בשם מכבי, אבל זה מאוד קשה בשביל השחקנים והאוהדים. עם כל הסבל בדרום, לשחקנים קשה מאוד להתרכז. זה לא המקום הנכון לשחק כדורגל. עדיף שכולם ידאגו למשפחות שלהם. אני מאוד מצטער, אני אוהב כדורגל, אבל עכשיו זה פשוט לא הזמן הנכון לשחק".

"איך אפשר לעלות לשחק רבע שעה אחרי שנשמעה פה אזעקה?" תהה גורם אחר במכבי תל אביב. "ראינו טילים מתעופפים, חלק מהשחקנים מבוהלים. לאף אחד אין ראש לכדורגל. לא תמיד הכדורגל הוא הכי חשוב וצריך לחשוב גם על הקהל ועל משפחות השחקנים שיושבות בבית".

בחצי השעה לפני תחילת המשחק, שחקני הצהובים והכתומים נותרו צפונים במנהרה המוליכה לחדרי ההלבשה וכלל לא ערכו חימום.

המאמן הצהוב נאלץ להסתדר הערב ללא שניים משחקניו המרכזיים, אלירן עטר וקרלוס גארסיה, שספגו כרטיסים אדומים. במקום גארסיה פתח במרכז ההגנה הקפטן שרן ייני ורוברטו קולאוטי פתח במקום עטר בחוד ההתקפה.

בצד הכתום, המאמן קשטן המשיך במערך של שלושה בלמים כפי שעשה בשני המחזורים המוצלחים האחרונים. ליאור ברגיג פתח בצד ימין של ההגנה במקום איציק עזוז שעדיין פצוע. אמיר עגייב וננאד מרינקוביץ’ פתחו בחלק הקדמי.

מהלך המשחק:

מכבי פתחה את הדקות הראשונות בשליטה מוחלטת תוך לחץ אדיר של החוליה הקדמית.

דקה 1: מונס דאבור חודר לרחבה, אביב חדד יורד לתיקול ומפיל בדרך את החלוץ. אלי חכמון מורה לדאבור לקום.

למרות הפתיחה הטובה של מכבי בדקה 13, אנו ב-0:1 לבני יהודה: מסירה גדולה של איבסקיביצ’יוס מוצאת את ראלי באגף ימין. הקשר עוקף בקלות את יואב זיו ומגביה לרחבה, מרינקוביץ’ מגיע לכדור ונוגח אותו לרשת של אניימה.

דקה 27: מונס דאבור ממתין ברחבה להגבה, נוגח לא רע, אך איינוגבה המצויין יורד טוב וקולט.

בדקה 35: מגיעה הצלה מדהימה של אניימה. איבסקיביצ’יוס מקבל כדור ענק ברחבה תוך התקפה וצירופי מסירות נאים של חוד הכתומים, הוא שולח מהאוויר בעיטה חזקה אך השוער הצהוב יורד היטב והודף לקרן.

דקה 39: התקפה מוצלחת של מכבי. דאבור מכניס את  גונסאלו בכדור עומק באגף שמאל, משם הוא מעביר כדור רוחב נהדר לקולאוטי, שנוגע בכדור עם שפיץ הנעל, אך איינוגבה מגיב טוב ומציל שער של 100%.

דקה 45: שוב קולאוטי והפעם כובש, אך שערו נפסל בטענת נבדל. דאבור בועט מתוך הרחבה כדור שפוגע בשחקן כתום ומגיע לקולאוטי, שכובש מקרוב, אך הקוון מניף את הדגל בטענת נבדל מוצדקת והשער נפסל.

המחצית השניה נפתחת עם 2 חילופים, אחד בכל קבוצה.

אוסקר מחליף את קולאוטי בדהן וקשטן מוציא את עדייב ומכניס את הרפקה.

דקה 52: איינוגבה לא מגיב טוב לבעיטה של ראדי, מיכה מגיע לכדור החוזר ושולח בעיטה לפינה הימנית, השוער הכתום מגיב נהדר, הודף ורושם את אחת מהצלות העונה.

דקה 73: עשרים דקות של לחץ מאסיבי של מכבי מסתיימות בהגבהה טובה לרחבה מצידו של זיו שמוצאת את ראשו של גונסאלו, שגם נוגח מצויין, אך שוב איינוגבה המצטיין (כבר אמרנו) נמצא במקום והודף לקרן.

דקה 82: איבוד כדור טיפשי של הגנת מכבי במרכז המגרש, מרינקוביץ מסיים מתפרצת אחד על אחד מול אניימה אך בועט לחוץ. החמצה גדולה.

הרכבים:

מכבי ת"א: וינסנט אניימה, סטיב גורי (עומר ורד, 78′), איתן טיבי, שרן ייני, יואב זיו, גל אלברמן, מהראן ראדי, גונסאלו גארסיה, דור מיכה (בן בן יאיר, 58′), מונס דאבור ורוברטו קולאוטי (רפי דהן, 46′).

בני יהודה: דלה איינוגבה, ליאור ברגיג (פדרו גלבאן, 58′), אביב חדד, גל כהן, סארי פלאח, כפיר אדרי, קסטוטיס איבסקביצ’יוס, עוז ראלי, שלו מנשה, אמיר עגייב (אדם הרפקה, 46′) וננאד מרינקוביץ’.

אולי אלו ההכנות של הנבחרת הלאומית, אולי האזעקות של עמוד ענן וביטול האימון המסכם, ואולי זה חסרונו של עטר. מכבי של הערב לא הייתה מרוכזת ולא הזכירה את מכבי של החודשים האחרונים. גורי כהרגלו היה חלש גם הפעם, גארסיה היה לא מרוכז ברוב דקות המשחק, ולמאמן הצהוב יש הרבה חומר למחשבה להמשך. מנגד בני יהודה השיגה את שרצתה, עקצה פעם אחת, שמרה על היתרון, והשיגה את הנצחון בדרבי הקטן.

במחזור הבא תתארח מכבי אצל עירוני רמת השרון. בני יהודה תארח את האלופה היוצאת עירוני ק"ש.

 

 

 

 

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (3 הצבעות, ציון ממוצע: 4.67 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-F1

Funzing-Fl

תגובות אחרונות