הערב – כנס פתוח לציבור הרחב בנושא פליטים ומסתננים ביוזמת לשכת עורכי הדין

הערב – כנס פתוח לציבור הרחב בנושא פליטים ומסתננים ביוזמת לשכת עורכי הדין

הפורום למשפט חוקתי וזכויות אדם יערוך כנס בנושא "פליטים או מסתננים? הדין החל על זרים ומבקשי מקלט בישראל".

הרכזת האקדמית: יו"ר הפורום למשפט חוקתי וזכויות אדם, עו"ד ענבל רובינשטיין

בין המשתתפים:

שופט בית המשפט המחוזי מרכז, כב’ השופט רמי אמיר, עיתונאית "ידיעות אחרונות" מרב בטיטו, ראש לשכת עורכי הדין בישראל, עו"ד דורון ברזילי, היועץ המשפטי לרשות האוכלוסין וההגירה עו"ד דניאל סולומון ועיתונאי "הארץ" מר גדעון לוי

הכנס יתקיים היום (ה’), ט"ו בכסלו התשע"ג, 29.11.2012 בשעות 16:00 – 19:45, בבית הפרקליט, רח’ דניאל פריש 10, ת"א.

ראש לשכת עורכי הדין עו"ד דורון ברזילי ויו"ר פורום למשפט חוקתי וזכויות אדם בלשכת עורכי הדין עו"ד ענבל רובינשטיין יישאו דברי פתיחה.

לאחר מכן תישמע ההרצאה "הדין החל על קבוצות שונות של זרים השוהים בישראל" מפי ד"ר טלי קריצמן-אמיר ממכון ון-ליר והמרכז האקדמי למשפט ועסקים.

אחריה יישא שופט בית המשפט המחוזי מרכז כב’ השופט רמי אמיר את הרצאתו "זווית הראיה של בית המשפט".

בהמשך יתקיים פאנל תחת הכותרת "בין מדיניות ההגירה לבין שיקולים הומניטאריים".

את הפאנל תנחה עיתונאית "ידיעות אחרונות" מרב בטיטו, וישתתפו בו עו"ד יונתן ברמן מהקליניקה לזכויות מהגרים, המרכז האקדמי למשפט ועסקים, מנהלת תחום עניינים מנהליים בפרקליטות המדינה עו"ד יוכי גנסין, עיתונאי "הארץ" מר גדעון לוי, היועץ המשפטי של רשות האוכלוסין וההגירה עו"ד דניאל סולומון ועו"ד עומר שץ מעמותת "אנו פליטים".

ההשתתפות אינה כרוכה בתשלום אך מותנית ברישום מראש.

לפרטים נוספים ניתן לפנות:

לשכת עורכי הדין

דניאל פריש 10
תל אביב 64731

03-6362200
03-6918696
www.israelbar.org.il
 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (6 הצבעות, ציון ממוצע: 4.50 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (7)

 1. בתיה 29/11/2012 להגיב
  ההגדרה האוניברסאלית של האו"ם לפליט היא:- "כל אדם שנאלץ לנטוש את ביתו הקבוע במקומו הטבעי מאז ומקדם יחשב לפליט". למקרה אחד ויחיד הורחבה הגדרת " פליט " בלחץ הליגה הערבית. בהרחבה זו נאמר כך:- "כל ערבי שעזב את פלסטינה-א"י בשנת 1948 ושהה בה שנתיים יחשב לפליט הוא וצאצאיו לדורותיהם ". מדוע טרחו ארצות ערב להרחיב הגדרה זו? כיוון שרוב הערבים המכנים עצמם "פלסטינאים" הגרו לפלסטינה-א"י בתקופת הבריטים ובמיוחד במלחמת העולם השניה ולאחריה. שנים בהן הממשל הבריטי מנע מיהודים להגיע למולדתם ולהציל בכך את חייהם.
 2. חנה 29/11/2012 להגיב
  מקווה שהכנס יסוקר ועיקרי הדברים יועלו כאן באתר.
 3. דוד 29/11/2012 להגיב
  שוב באופן ממש לא מפתיע כל תומכי המסתננים וכל מי שמרוויח מהמחדל שלהם מקבל במה ולא אלו שסובלים רבות מהם. עיתון "הארץ"??? "גדעון לוי"??? ארגוני זכויות מסתננים??? מרדימים את התושבים במשיכת זמן בהעפת המסתננים.
 4. גלית 29/11/2012 להגיב
  הייתי שם - בושה וחרפה ! ועוד הלשכה נותנת לכך יד !!! כל עוכרי ישראל התקבצו יחד כדי לחפש עוד ועוד דרכים איך להצר את צעדי המדינה במלחמתה נגד המסתננים ! ארגונים שממומנים בהמון כסף זר מנהלים לנו את המדינה - ביזיון ! איזה עצבים ! אני מקווה שמישהו שם צילם במצלמה נסתרת ! לא ייאמן פשוט.
 5. מזל אשכנזי 30/11/2012 להגיב
  נוכחתי היום בפורום של לשכת עורכי הדין בנושא המסתננים/פולשים מהגרי עבודה . הפורום חולק לשני חלקים. בחלק הראשון היה חלק של הסברים מי הוא מסתנן ומי פליט, בלהט ההסברים הם לא ציינו שכולם אבל כולם פולשים מסתננים, מכיוון שאנחנו לא המדינה הראשונה שהאפריקאים עוברים ולכן הם פולשים מסתננים ולא פליטים. בנוסף, עמד שופט מכובד מאוד נחמד, אשר הירצה למכובדים שישבו באולם איך ומה לעשות כדי להגן על הלקוחות שלהם והכוונה לפולשים. אמר "יש חוק ויש החלטה מעבר לחוק, כאן לא המקום להגיד את דעתי בעניין". בחלק השני היה פורום של כמה מארגוני השמאל המובהקים כמו עמותת 'אנו פליטים' או יונתן ברמן מהקליניקה לזכויות המהגרים או גדעון לוי שאין צורך לספר את דעותיו של עוכר ישראל זה – ועו"ד יוכי גנסין מפרקליטות המדינה. וכמובן המנחה המהוללת מירב בטיטו מידיעות אחרונות. המנחה ניהלה את הפורום בצורה שלא משתמעת לשני פנים. סבלנות רבה לא היה לה למי שדיבר על המציאות העגומה. מיותר לציין שלא היה אף עיתונאי או עו"ד שדעתו שונה מדעתם, כמו למשל בן דרור ימיני או עו"ד שפטל. ועוד יותר מיותר לציין שלא היה שום ייצוג של תושבי השכונות בדרום שהם אלו שסובלים העיקריים מהפולשים/מסתננים והם אלו שמרגישים את העליה של 400% הפשיעה או את המצוקה הכללית של תושבי השכונה אם זה מהפחד האובייקטיבי לצאת מהבית בשעות החשיכה או ההטרדות מהפולשים המסתננים שהם קולניים ורעשנים רוב הזמן. המחצית השניה של הדיון התבססה על תפקידי הנוכחים בפורום. על נתונים של כמות הפולשים/מסתננים, והרבה סיפורים בנוסח "תכינו את הממחטות". לסיכום. לנו תושבי השכונות הכנס לא הוסיף מאומה על האינפורמציה שהייתה לנו. ולי אישית הארוע רק הראה עד כמה הפורום הנכבד הזה לא מבין באמת מה אנחנו תושבי דרום תל אביב עוברים מידי יום כבר מספר שנים לא מועט.
  • חנה 30/11/2012 להגיב
   תודה למזל על נוכחותה בכנס ועל שחלקה עמנו את רשמיה. לסיכום: האירוע הזה נראה לי כמו: כנס של חתולי אנגורה לשמירה על השמנת במעגל סגור.
 6. דוד 01/12/2012 להגיב
  מזל תודה על מה שכתבת,זה מדהים איך הם מקיימים ישיבות רק בעד המסתננים וסותמים פיות או לא נותנים במה למי שסובל מהם,ועוד הם כל הזמן נובחים דמוקרטיה אבל מפעילים דיקטטורה. הם מרגילים את תושבי השכונות "לקבל" את המצב וככה לא לסיים את המחדל הזה,אסור לשבת בחיבוק ידיים ולתת להם לנצח,המסתננים פוגעים בתושבי השכונות הגיע הזמן שתושבי השכונות ירמו את הקול שלהם ויפסיקו לשתוק על הזוועה הזאת,למה לעזאזל שרים וראש ממשלה מקבלים משכורות של עשרות אלפי שקלים ותנאי פנסיה מאוד טובים? בשביל להפיל על דרום ת"א עשרות אלפי מסתננים ממדינות אוייב?

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט


ידידים - סיוע בדרכים

Funzing-W

תגובות אחרונות