הצהובים חוזרים לפסגה אחרי ניצחון גדול 4:0 במשחק חם מול בני סכנין בבלומפילד; צמד לאלירן עטר

הצהובים חוזרים לפסגה אחרי ניצחון גדול 4:0 במשחק חם מול בני סכנין בבלומפילד; צמד לאלירן עטר

באחד המשחקים היותר חד צדדים וחמים העונה הביסה הערב בבלומפילד לעיני כ-9,000 צופים מכבי תל אביב את קבוצת בני סכנין בתוצאה שמשחזרת את התוצאה של המפגש אשתקד 4:0. זיו, עטר עם צמד ודאבור כבשו לצהובים. משחק מצויין של קנדיל מנע תבוסה גדולה עוד יותר.

חילוף נכון של המאמן הספרדי בדקה -38 שהוציא את גונסאלו גרסיה החלש והכניס במקומו את דור מיכה הביא את המפנה. שני בישולים של קולאוטי בתחילת המחצית השנייה סידרו לאלירן עטר צמד שערים שהעלה את מאזנו ל-12 שערים. החלוץ המצוין הוחלף בדקה ה-60 ככל הנראה כי המאמן הצהוב דאג שלא ייפצע בעקבות משחק נוקשה של האורחים.

הצהובים עלו למשחק בהרכב התקפי כאשר חוליית ההתקפה הורכבה מקולאוטי בחוד, מימינו גרסיה ולשמאלו עטר ודאבור ששיחק אחרי החלוץ. בקישור היו אלה אלברמן וראדי, ובחוליית ההגנה תפקדו ייני וזיו כמגנים יחד עם צמד הבלמים גרסיה והשוער אניימה.

מהלך המשחק:

כבר בדקה הראשונה של המשחק קיבל קולאוטי הזדמנות לכבוש. טעות בהגנת האורחים וקולאוטי מקבל כדור על סף הרחבה, מתקדם מעט וממצב נוח משחרר בעיטה רעה שלא מצאה את המסגרת. החמצה ראשונה.

הצהובים שפתחו את המשחק בסערה ממשיכים בלחץ ובחלוף שתי דקות  כבר נרשמה בעיטה שניה לעבר השער. דאבור מנסה מחוץ לרחבה לנסות את קנדיל אך השוער מוכן וקולט הבעיטה.

בדקה 4 – מגיע השער הראשון, עטר מוסר שמאלה בחוד ההתקפה לזיו. זיו חודר לרחבה מהאגף ומזווית 0 מנסה להרים כדור לעבר מרכז הרחבה, הכדור פוגע בויצמן שגולש לעברו, משנה כיוון ויורד בקשת לתוך שערו של קנדיל. 1:0 למכבי.

שתי דקות מאוחר יותר מגיעה ההזדמנות הראשונה לסכנין. כדור ארוך לעבר הרחבה מוצא את אניימה לא מוכן, השוער לא מצליח לקלוט את הכדור והודף אותו לעבר קאסום, שחולף על פניו ומזווית קשה מנסה לבעוט אך מוצא את רגלו הארוכה של הבלם גרסיה שמרחיק לקרן.

בדקה ה-9 שוב הזדמנות מצוינת לקולאוטי, שמקבל מסירה נפלאה כשהוא על קו ה-16, קולאוטי מוריד לעצמו את הכדור, עובר את שחקן ההגנה, מגיע לאחד על אחד מול השוער אך שוב בועט רע מאוד ולא מדויק.

בדקה ה- 37 שוב קולאוטי מאכזב את הצהובים. החלוץ מקבל כדור ארוך מעבר לקו ההגנה ופורץ לעבר השער. משום מה הוא מתקדם לאט מדי ונעצר על-ידי שחקני ההגנה של סכנין.

מחצית שניה

לא חולפות 2 דקות מפתיחת המחצית וכבר מגיעים הצהובים להזדמנות טובה. כדור ארוך ששולח עטר לדאבור, משאיר את החלוץ לא מכוסה אך בעיטה חלשה שלו מוצאת את קנדיל מוכן.

בדקה 52 – זה כבר 2:0 למכבי: כדור קרן מוצא את ראשו של קולאוטי, שנוגח לעבר השער שם נמצא אלירן עטר. צמוד לקורה הרחוקה, עטר לא מתבלבל, מניף את רגלו ומרים את הרשת העליונה. 2:0 למכבי.

בקושי עוברת דקה מהשער השני והצהובים כמעט כובשים את השלישי. דאבור מקבל כדור נפלא בתוך הרחבה אך מתמהמה ומחמיץ הזדמנות לגמור את המשחק.

דקה נוספת חולפת ונראה כי הצהובים בדרך לתת תבוסה לאורחים. כדור חופשי שנשלח בפס חכם לעטר הלא מכוסה, מוצא אותו חודר לרחבה ללא שמירה. עטר בועט לא מדויק לרשת החיצונית ומאבד הזדמנות מצויינת.

בדקה ה-57 הבליץ הצהוב בעיצומו. פעולה נהדרת של מיכה מסתיימת בבעיטה לא מדוייקת מ-16 מטרים, קנדיל הודף והגנת סכנין מרחיקה.

בדקה 60 מגיע השער השלישי של מכבי: שוב אלירן עטר כובש וזה כבר שערו ה-12 העונה. מהלך יפה של חוליית ההתקפה של הצהובים  מתחיל כאשר דאבור שולח כדור יפה ימינה לקולאוטי שמעביר מסירת רוחב בנגיעה ומשאיר את עטר מול שער חשוף. לכובש המצטיין העונה נשאר רק לגלגל לרשת החשופה. 3:0 למכבי.

לא חולפות כ-3 דקות וזה כמעט 4:0 לצהובים. דהן הפעלתן, שהחליף רק דקה לפני כן את עטר, מקבל כדור באגף שמאל, מתקדם ומוסר כדור רוחב נפלא למיכה שבנגיעה מ-10 מטרים בועט טיל למשקוף שערו של קנדיל.

דקה 79, שוב פספוס שער צהוב. הרמה משמאל מוצאת את דאבור שמוריד בחזה אחורה לעבר ראדי שמשחרר בעיטה חזקה וישירה לעבר שער סכנין אך קנדיל המצויין מצליח לקלוט. דקה לאחר מכן חדירה יפה של מיכה לרחבה מסתיימת בבעיטה מאכזבת לגופו של שחקן הגנה של סכנין.

חמש דקות מאוחר יותר ושוב פספוס של הרביעי של הצהובים. דאבור מקבל את הכדור בצד השמאלי של רחבת סכנין, הוא מוסר לאחור לעבר מיכה שמרים לתיבת החמש, הבלם הצהוב טיבי מתרומם גבוה אך נוגח לא מדויק החוצה מפחות מארבעה מטרים.

בדקה ה-87, זה כבר המחליף ארנשואו שנכנס לרשימת המחמיצים. הרמה של מיכה מוצאת את ראשו של החלוץ שנוגח מקרוב מעל משקוף השער.

בדקה ה-90 נחתמת התוצאה – 4:0 למכבי: מיכה מקבל כדור בתוך הרחבה, מנסה לחלוף על פני הבלם אמבמבה שעוצר הכדור בידו. גרינפלד לא מתבלבל ומסמן בצדק על הנקודה הלבנה. דאבור שהיה לו עימות קשה עם חאליילה שניסה הוא וחבריו לפגוע בחלוץ, מבקש ומקבל את אישור המאמן לבעוט. החלוץ בועט לא טוב וקנדיל הודף חזרה לרגליו של דאבור שלמזלו מצליח לדחוק את הכדור לפינת השער. 4:0 והחגיגה הצהובה בעיצומה !

דאבור. מכביסט אמיתי

הרכבים:

מכבי ת”א

וינסנט אניימה, שרן ייני, קרלוס גארסיה, איתן טיבי, יואב זיו, מהראן ראדי, גל אלברמן, גונסאלו גארסיה (דור מיכה, 39), אלירן עטר (רפי דהן, 62), רוברטו קלאוטי (רוברט ארנדואו, 75) ומונס דאבור.

בני סכנין

מחמוד קנדיל, מוחמד זבידאת, פייר אמבמבה, עידן ויצמן, שמעון הרוש, מקסים ג’וס (מוחמד כליבאת, 41), אלכסנדר דוידוב, חאלד חלאילה, מחמוד עבאס, חמד גנאים ואחמד קאסום (עוביידה זבידאת, 23).

בשבוע הבא תתארח מכבי אצל בית"ר ירושלים באיצטדיון ר"ג בעקבות עונש רדיוס של הקבוצה הירושלמית.

 

 

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 הצבעות, ציון ממוצע: 4.75 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-P

Funzing-W

תגובות אחרונות