השר כץ הנחה לאתר פתרונות מיידיים להסעת אופניים לא מקופלים באוטובוסים העירוניים וברכבת

השר כץ הנחה לאתר פתרונות מיידיים להסעת אופניים לא מקופלים באוטובוסים העירוניים וברכבת

בשורה טובה לרוכבי האופניים. שר התחבורה, התשתיות הלאומיות והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, הנחה את מנכ"ל משרדו, עוזי יצחקי, לאתר בתוך חודש פתרונות מיידיים שיאפשרו העלאת אופניים לא מקופלים, בקווי התחבורה הציבורית העירוניים.

שר התחבורה: השימוש באופניים הולך וגדל מידי שנה והופך לכלי נסיעה משמעותי במערך התחבורה בישראל

מנהל אגף התחבורה הציבורית במשרד התחבורה, יהודה אלבז, פנה למנהלי חברות התחבורה הציבורית בארץ וכן למנ"כלי חברת רכבת ישראל וחברת סיטי פס המפעילה את הרכבת הקלה בירושלים בדרישה להציע פתרונות מיידיים להובלת אופניים לא מקופלים, בקווים העירוניים.

החברות התבקשו להציע פתרונות טכניים לריתום אופניים בתוך האוטובוס והרכבת או מחוצה להם, באמצעות מתקן חיצוני, תוך הבחנה בין שעות העומס לבין שעות השפל וסוגי הקווים בהם ניתן להסיע אופניים לא מקופלים.

השר כץ ציין כי משרדו פועל לאתר פתרונות מיידיים להסעת אופניים בקווים העירוניים, במסגרת מדיניותו לעודד את השימוש באופניים. "השימוש באופניים הולך וגדל משנה לשנה והופך לכלי נסיעה משמעותי במערך התחבורה בישראל ובכך הוא תורם להפחתת הגודש בדרכים וצמצום זיהום האוויר" הוסיף כץ.

יצוין כי לפני כשנתיים החליט השר כץ לפטור נוסעים מתשלום עבור הובלת אופניים לא מקופלים, בתא המטען של האוטובוסים הבינעירוניים. בנוסף לכך חתם כץ על צו מיוחד הפוטר רוכבי אופניים לשלם עבור הובלת אופניים מתקפלים באוטובוסים עירוניים ובינעירוניים.

שר התחבורה מסר כי משרדו משקיע מידי שנה עשרות מיליוני שקלים בהקמת שבילים מיוחדים לרוכבי אופניים, בכל הארץ, כולל בפרויקטים תשתיתיים, בינעירוניים שמתכנן המשרד.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 הצבעות, ציון ממוצע: 4.75 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה


ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

Funzing-W

תגובות אחרונות