TLV ART SALE 2012 – לראשונה: הגלריות בתל אביב "מנקות" את המחסנים

TLV ART SALE 2012 – לראשונה: הגלריות בתל אביב "מנקות" את המחסנים

גלריה דור פיין ארט היא גלריה חדשה בתל אביב, הממוקמת באזור כיכר המדינה במתחם בית לסין. הגלריה נמצאת בתקופת הרצה ותתחיל להציג את התערוכות המתוכננות בסוף ינואר 2013. עוד השנה, לפני תום שנת המס, יתקיים בגלריה יריד TLV ART SALE לשנת 2012.

TLV ART SALE הוא מיזם של הגלריות המובילות בתל אביב: לראשונה בישראל למעלה מ-30 גלריות התאחדו ו"מנקות" את המחסנים מעבודות שהצטברו בהם במהלך השנה. העבודות ימכרו במחירים מיוחדים, לעיתים עד 80% ממחירן המקורי. רשימה חלקית של הגלריות המשתתפות :אנגל, זימאק, חזי כהן, זיסמן, בזל, טרייבס, בידרמן, אברארט, יאיר, מצא, מיקה,דן קונטפררי, סוזאנה, דור פייןארט וגלריות נוספות. המבחרשיוצע למכירה הוא חסר תקדים בהיקפו, ומדובר בקרוב לעשרת אלפים יצירות מקוריות ומאות פסלי ברונזה של כמעט כל אמן ישראלי מוכר, כולל אמנים צעירים ומבטיחים.

"אירועים מהסוג הזה", אומרת רינה שלמה מנהלת הגלריה, "הם סם החיים של הגלריות בארץ מפני שהם מקרבים קהל חדש של זוגות צעירים וסטודנטים שהתקציב שלהם מוגבל לעולם האמנות בכלל ולהשקעה באמנות בפרט. הניסיון מוכיח שבעוד עשרים-שלושים שנה אותם אספנים מתחילים שקונים עבודה קטנה במבצע ובתשלומים יתבססו ויהפכו לעמוד התווך של שוק האמנות. אני מאוד מקווה שהגלריות ייהנו מהצלחה ביריד, ואז לא רק שהיריד יתבסס כאירוע רב-שנתי בארץ, אלא גם יתאפשר החזון הפרטי שלי – לקיים אירוע דומה עם אמנות ישראלית בחו"ל. אירוע כזה כבר מתוכנן לשנה הבאה בניו יורק. באופן חד-פעמי יהיה השנה היריד פתוח לאספנים, כלומר כל אספן שיש ברשותו יצירת אמנות מהאוסף שלו שכבר אינה מתאימה לאוסף או שפשוט סר חינה בעיניו, יוכל להציע אותה למכירה ביריד ללא תשלום כלשהו."

עד כה חמישים אספנים כבר הצטרפו ויציעו למכירה עבודות מאוספם הפרטי ועוד היד נטויה.

תומרקין – עבודה שתמכר ביריד

מבחר גדול אם כי חלקי של העבודות יוצג באתר האינטרנט של דור פיין ארט (www.dorfineart.co.il) וכל אדם יוכל להתרשם מהמבחר העצום טרם בואו לגלריה.

רינה מציינת שסוג כזה של פרויקט מתאים במיוחד לזן החדש של המשקיעים באמנות שמיישמים תפיסה השקעתית מתחומי ההי-טק לתחומי האמנות: בדומה לקרנות הון סיכון המשקיעות במיזמי סטארט-אפ מרובים, יותר ויותר אספנים מעדיפים היום להשקיע במספר רב של אמנים צעירים בתחילת דרכם, מתוך הבנה שברוב המקרים ההשקעה רק תשמור על ערכה, אבל בחלק מהמקרים תניב תשואה של אלפי אחוזים.

השקעה באמן צעיר ומבטיח בסכום קטן יכול להניב תשואה מדהימה. למשל עבודה של מישה רפפורט שנרכשה ע"י לקוח בכמה אלפי דולרים, נמכרה לאחרונה בסות’ביס בניו יורק בכ-36 אלף דולר. חשוב לציין שבארץ השקעה באמנות פטורה ממס, כלומר אם קנית ציור במאה דולר ומכרת במיליון, המיליון שהרווחת פטור ממס הכנסה וגם ממע"מ.
דור פיין ארט, רח׳ זכרון יעקב 3, תל-אביב, טל. 052-534-5350.

יום שני – 17/12/12 – 20:00 פתיחה חגיגית לקהל הרחב.

הארוע עד סוף דצמבר 2012, כל יום מהשעה 16:00-20:00

[דור פיין ארט], רחוב זיכרון יעקב 3 (בית לסין הישן) תל-אביב.

קריסטו

נפתלי בזם

קופפרמן עבודה שתמכר ביריד

גוסטבו ולנצואלה

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (6 הצבעות, ציון ממוצע: 4.50 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

rightama

תגובות אחרונות