הטבלה לא משקרת בכלל, מכבי מביסה את הפועל חיפה 6:2 ומגדילה את הפער בצמרת ל-4 נקודות !

הטבלה לא משקרת בכלל, מכבי מביסה את הפועל חיפה 6:2 ומגדילה את הפער בצמרת ל-4 נקודות !

9,200 צופים ראו הערב בבלומפילד את ההצגה הכי טובה בעיר. קונצרט של כדורגל שהסתיים ב-6:2 מוכיח כי ככל הנראה הטבלה אכן לא משקרת. צמד שערים של דאבור, שער של ראדי, טיל של זיו, אחד של מרגוליס ופצצה לחיבורים של ייני, תפוקה כזו של הצהובים מזמן לא ראינו ואם לא שמתם לב את מלך השערים הצהוב עטר ככל לא הזכרנו בחגיגה. מנגד, שער של אבידור (מנבדל) ושער נוסף של אבוקרט צימקו את התוצאה.

זמן רב לא ראינו קבוצה שמתפוצצת כך על המגרש. מכבי של הערב נראית כקבוצה מגובשת, בטוחה ופייבוריטית בריצת האליפות. אמנם היריבה הערב היתה סוגרת הטבלה אבל ניצול מצבים שכזה וכיבוש של 6 שערים הוא לא דבר שניתן לזלזל בו.

בשבועות האחרונים נמצא בעל הבית של מכבי על המגרש, הוא לובש את החולצה מספר 9 וקוראים לו מהראן ראדי. ממשחק למשחק מסתמן כי יש למכבי מנהיג על המגרש בדמותו של ראדי שמשחק לאחרונה בחוד ההתקפה שלב אחד מתחת לחלוצים. גם השבוע כמו בשבוע שעבר ראדי דחף את הקבוצה קדימה והוכיח מנהיגות קבוצתית יוצאת דופן.

השבוע התבשרנו כי באימון הצהובים עבדו על ניצול מצבים וכיבוש שערים. אין ספק שמישהו שם העביר את האימון ברצינות הראויה אחרת לא ברור איך 6 כדורים מצאו הערב את רשתו של קאלה, כאשר בין הכובשים מצאנו אפילו את זיו וייני בשערים יפים ומאידך אפילו לא שער בודד של הכובש המצטיין אלירן עטר.

לפרקים היה נראה כי שחקני מכבי נהנו הערב להתעלל בגופה. אם במחצית הראשונה הצהובים נראו כמי שמחפשים את עצמם, במחצית השניה הם פשוט התפוצצו על המגרש ורק שריקת סיום מהירה של השופט מנעה אולי עוד שער או שניים.

מהלך המשחק:

בדקה ה-2 התקפה יפה של הצהובים. מיכה מכניס כדור ענק באגף ימין ללוגסי, שמעביר כדור רוחב נהדר ודאבור דוחק מקרוב פנימה. 1:0 למכבי.

בדקה ה-21 מגיע השער השני של הצהובים. מכבי יצאה למתפרצת קטלנית. ראדי מוסר לדאבור, שמבצע דאבל פס לא מוצלח עם עטר, אך למזלו הבלם החיפאי בועט את הכדור אחורנית היישר אל החלוץ שהשלים צמד קליל מול קאלה. 2:0 למכבי (השני של דאבור).

כעשרים דקות לאחר מכן בדקה ה-39 תורה של הפועל חיפה לצמק. טעות של זיו ואבוקרט חוטף לו את הכדור ומעביר לאראל שמרים למרכז הרחבה שם נמצא אבידור שבועט פנימה, מנבדל ברור. 2:1 למכבי.

מחצית שנייה:

בדקה ה-51 התוצאה כבר 3:1. שיתוף פעולה יפה בין לוגסי ומיכה מניב את מהלך השער. לוגסי מסר למיכה שהרים לרחבה ומצא את ראדי סמוך לקו ה-16. ראדי מכין את עצמו ובועט מדוייק לפינת השער. קאלה הודף אך פנימה. 3:1 למכבי.

כרבע שעה אחר כך בדקה ה-65 מכבי תל אביב עולה ל-4:1. במהלך נפלא של הצהובים לוגסי מוסר לזיו, שמבצע באגף שמאל של ההתקפה דאבל פס עם עטר. החלוץ מחזיר לזיו עם העקב ומשם המגן בועט חזק ומדוייק לפינת שערו של החיפאי. שער גדול וכבר 4:1 למכבי.

שלוש דקות מאוחר יותר, בדקה ה-68, חיפה מצמקת שוב. בלבול בהגנה הצהובה. עזאם פורץ באגף ימין, ומעביר רוחב למרכז הרחבה. טיבי מרחיק רע ואבוקרט מצליח לכבוש מתוך הערבוביה את השער השני לזכות האורחים. 4:2.

בדקה ה-75 – הצהובים עולים ל-5:2. מתפרצת קטלנית מסתיימת בכדור עומק נפלא לדאבור. החלוץ מתגבר על בלמי חיפה, מגיע מול קאלה ומוכשל בבירור ברחבה. השופט נותן יתרון צהוב ומי שמגיע לכדור הוא מרגוליס הצעיר שרק נכנס כמחליף לפני מספר דקות. בקור רוח נפלא מרגוליס בועט מדוייק לפינת השער וכובש את שער הבכורה שלו בבודרים. כישרון גדול בילד הצעיר. 5:2 צהוב.

חמש דקות לסיום המשחק ומגיע השער היפה ביותר. כדור קרן קצר של עטר מגיע לראדי, שמוריד אחורנית לייני. הקפטן הצהוב מניף את רגל ימין שלו ומכ-25 מטרים שולח פצצה מדהימה לחיבורי השער של קאלה. איזה גול מדהים! הקהל הצהוב לא מוצא את עצמו מרוב אושר. אניימה רץ כל הדרך משערו לעבר הקפטן ומפרגן לו ב"שק קמח" למרכז המגרש. 6:2 ענק למכבי.

הרכבים:

מכבי ת"א: וינסנט אניימה, סטיב גורי, איתן טיבי, קרלוס גראסיה, יואב זיו, שרן ייני, מהראן ראדי, מושיקו לוגסי (רפי דהן, 76), דור מיכה (גאל מרגוליס, 66), מונס דאבור (רוברט ארנשואו, 84) ואלירן עטר.

הפועל חיפה: דרשלר קאלה, סטפן דנקוביץ’, דושאן ברקוביץ’, פביאן סטולר, דנילו ניקוליץ’ (אושרי רואש, 29), יוסי דורה, גל אראל (עאהד עזאם, 65), רן אבוקרט, גיא צרפתי (אילן רנקביץ’, 76), יובל אבידור ומהראן ללה.

בשני הבא, תצא מכבי תל אביב למשחק חוץ מול קבוצת עירוני קריית שמונה.

בעל הבית הצהוב במגרש

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (6 הצבעות, ציון ממוצע: 4.17 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

rightama

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

תגובות אחרונות