תושבי דרום תל אביב במכתב לחולדאי: "העבר האוהלים שהוקמו בגינת לוינסקי מחוץ לשכונות דרום ת"א, אחרת נעתור לבית המשפט"

תושבי דרום תל אביב במכתב לחולדאי: "העבר האוהלים שהוקמו בגינת לוינסקי מחוץ לשכונות דרום ת"א, אחרת נעתור לבית המשפט"

תושבי דרום תל אביב שלחו בשבוע שעבר מכתב דרישה ממר רון חולדאי ראש עיריית תל אביב להעביר את 2 האוהלים שהוקמו בגינת לוינסקי בחסות העירייה למען המסתננים, אל מחוץ למרחב הציבורי של שכונות דרום תל אביב. במכתב דורשים נציגי התושבים ודיירי שכונת נווה שאנן פירוק האוהלים והקמתם מחדש (אם תחפוץ בכך העירייה) במקומות אלטרנטיבים אחרים ברחבי מרכז וצפון תל אביב.

התושבים שרואים בחולדאי כאחראי לרווחת כל תושבי העיר, קוראים לו לפעול ללא אפליה ולחלק את נטל בעיית המסתננים בצורה הוגנת גם באזורים אחרים בעיר.

"העתקת האוהלים לאזורים אחרים בעיר, תהיה בבחינת ביטוי של צדק חברתי אמיתי והתחשבות בסבל הרב שהוא מנת חלקם הבלעדית של תושבי שכונות דרום תל אביב" הם כותבים.

הפונים חותמים את המכתב בכך שבמידה ובקשתם לא תיענה הם משאירים לעצמם את הזכות לפנות לערכאות משפטיות.

העתק המכתב נשלח לשר הפנים אלי ישי. (המכתב המלא מצורף בתחתית העמוד).

הפגנת תושבי השכונה על רקע אחד משני האוהלים בגינה

"חשיפת מעשה האונס האכזרי שארע בשכונת נווה שאנן בשבוע שעבר ממחישה עוד יותר כמה דרישתם של התושבים ראויה וצודקת. רק המחשבה שאולי מבצע הפשע הנתעב זכה ללון באוהלים שניבנו בשכונה בחסות עיריית תל אביב והעומד בראשה מר רון חולדאי מעוררת חלחלה". כך טוען בפנינו היום נציג "המטה להצלת דרום תל אביב". "ראש עיריית תל אביב מתעלם בצורה מוחלטת מהמתרחש בשכונות דרום תל אביב. הייאוש וחוסר האונים משתלטים על כל חלקה טובה וחבל". הוא מסכם.

ראוי לציין כי כבר בשבוע שעבר בערב היום בו הוקמו האוהלים, התקיימה בגינת לוינסקי הפגנת תושבי השכונות שדרשו מראש העיר להימנע מהקמת האוהלים בגינה הציבורית היחידה שנשארה בשכונה. הטענה עליה חזרו משתתפי ההפגנה היתה כי "הקמת האוהלים בלב השכונה היא בבחינת אות קין שמקבעת דה-פאקטו את שכונת נווה שאנן כמחנה פליטים". – לחצו כאן לצפיה בכתבה על ההפגנה.

מצ"ב העתק המכתב שנשלח למר רון חולדאי ראש העירייה:

עד כה, לא נתקבלה תגובת העירייה והעומד בראשה מר רון חולדאי לדרישת התושבים.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (10 הצבעות, ציון ממוצע: 4.80 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (14)

 1. מהפכן צרפתי אלים 01/01/2013 להגיב
  המתרוממים הלבנבנים מבג'ץ זה אותה צואה כמו חולדאי , על החיים נלחמים/ תקומו על הצואה הלבנבנה עם סכינים וגרזנים בלי בגץ בלי בצלם ובלי רחמים פשוט להתאסף אלפי יהודים מול הבגץ משרדי תשקורת משטרע כנסת בתי משפח ולחסל את הצואה לפני שהם יחסלו את כולנו.
 2. אוראל 01/01/2013 להגיב
  למה לאיים בפנייה לערכאות משפטיות במקום פשוט להגיש תביעה .כל הארגונים למיניהם שמסייעים למסתננים לא מאיימים הם פשוט ניגשים לבגץ ועוצרים כל יוזמה .
  • רפאל 01/01/2013 להגיב
   לשם הגשת תביעה משפטית נדרש מיצוי הליכים, לכן היה צורך לפנות קודם כל לראש העירייה בדרישה להעתקת האוהלים.
 3. Ofer 01/01/2013 להגיב
  אחרי עתירה לבית המשפט בעניין האוהלים צריכה לבוא תביעה יצוגית נגד עיריית ת"א ומדינת ישראל על החורבן של שכונות הדרום.
 4. אורנה 01/01/2013 להגיב
  שערורייה איזה זלזול בתושבים!. אני מבקשת להפיץ לכל העולם.! ולהקים אוהלים למען המסתננים בצפון ת"א.!!!! התושבים שלחו ..דרישה מחולדאי להעביר את 2 האוהלים שהוקמו בגינת לוינסקי בחסות העירייה למען המסתננים, אל מחוץ למרחב הציבורי של שכונות דרום תל אביב.
 5. aner 01/01/2013 להגיב
  רק תקשיבו לעצות של ישראל הזה. תפסיקו להתמסכן. תפסיקו להיות נחמדים. הרעיון של לחסום את הכניסות לתחנה המרכזית בת"א זה רעיון טוב.
 6. אלכס 01/01/2013 להגיב
  התושבים אשמים 100% ! במקום לבכות, אתם הרבה שם! תתחילו להתאסף ותתחילו להתנהג כמו ברברים, לפוצץ להם את הפרצופים ותתחילו לתת להם מכות רצח.
  • מבת לה ערה וים 02/01/2013 להגיב
   צודק
 7. יעל 02/01/2013 להגיב
  בגינות ובפארקים של צפון תל אביב ישמחו לארח את המהגרים.
 8. חנה 02/01/2013 להגיב
  הידעתם שלפני כשנה היתה פניה מטעם יוזמי "מרק לוינסקי" לאגף המשימות של התנועה הקיבוצית, להקמת "עיר אוהלים" על שטחי קיבוץ גבעת השלושה?! "עיר האוהלים" אמורה היתה לספק מחסה לכמאה עד מאתיים פליטי דרפור המתמודדים עם החורף הקר בעיר תל אביב. ועד ההנהלה בקיבוץ החליט להעביר את ההחלטה לאסיפת החברים. פורסם ב mynet קיבוץ - בתאריך 22.2.12 העובדה שהאוהלים מוצבים, זו שנה שניה, בגינה הציבורית שלנו, מעידה על כך שבאסיפת החברים לא הוחלט שהחברים ממש נלהבים מהמחשבה שישתכשכו יחדיו בבריכת הקיבוץ ויחלקו את הדשאים המטופחים שלהם עם 100 - 200 דרפורים... גם קיבוצים אחרים, אליהם נעשתה פניה מטעם רכז אגף המשימות, יואל מרשק, גילו כנראה התלהבות דומה לפתוח שעריהם בפני ה"פליטים המסכנים..."
 9. ולרי 02/01/2013 להגיב
  חולדאי לא מפחד. יעדיף שיפנו לבג"צ. כי הוא יודע שבג"צ יגיד שצריך לתת לבאים מאריתריאה מקום לגור בגלל הומניטריות. ומי שלא אריתראי או סודני ומפחד לגור בדרום תל אביב יכול ללכת למקום אחרת בשביל לגור
  • רמי 03/01/2013 להגיב
   שיתנו להם את גן מאיר. מקום מרכזי שיחסוך להם כסף, וגם לא ידביקו אנשים במחלות כשהם מתחככים איתם באוטובוסים.
 10. בר 02/01/2013 להגיב
  ובמלחמה כמו במלחמה!!! עלינו התושבים להילחם על זכויותנו ,"שלנו"- בשכונות הכבושות ..אגב כשבשנים האחרונות חוץ "ממרק לוינסקי" קמו עמותות רבות למען המסתננים..בשכונות -"סדום"- העיר ת"א. מול אחת מהם (בתאריך 1/1 ערוץ 23 -ערב חדש)---התייצבה מאי גולן - ועמדה לדעתי בגבורה בעימות מול אחת ממנהלות העמותה "המספקת והדואגת"בן היתר את צורכי המסתננים...אגב מה דעתכם להעלות לאתר את התכנית הנ"ל ..זכות הציבור לדעת............
 11. נגה 14/01/2013 להגיב
  ממש לא מבינה, הרי הקימו למסתננים כבר בדרום הארץ מחנה שהייה ברמה של 5 כוכבים, והושקעו בו מליונים רבים של שקלים, והמחנה עומד ריק... למה ??? פליטים אמיתיים, אמורים להגיד תודה על מחסה, הגנה, מזון, בריאות... ולא להתמקח על המיקום. המסתננים ותומכיהם טוענים שהם ברחו משואה, אבל השואה היחידה היא של תושבי דרום תל-אביב ותושבי אילת... וזה מפשט לשאר ערי ישראל !!! עד מתי ???????????????

פרסם תגובה

Funzing-Fl

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט


ידידים - סיוע בדרכים

rightama

תגובות אחרונות