ראשוני – מכתב רשמי מוועד הפעולה של שכונות דרום ת"א לגליה עוז במאית "שקופים": "גליה בגדת באמון שנתנו בך!"

ראשוני – מכתב רשמי מוועד הפעולה של שכונות דרום ת"א לגליה עוז במאית "שקופים": "גליה בגדת באמון שנתנו בך!"

לכבוד גליה עוז,

הסרט "שקופים" מיועד לקדם את העמדה התומכת במתן זכויות למסתננים וקליטתם כעולים חדשים. ולמי שלא הבין זאת ישירות מן הסרט, את טורחת שוב ושוב מעל במות הרדיו והטלוויזיה להבהיר זאת היטב. בזכות הגיחות שלך לצילום בשכונות, את רואה את עצמך כברת סמכא, כמי שכל הפתרונות בידיו. למעשה את מבטאת את דעותיהם של הארגונים המכנים עצמם "ארגוני זכויות האדם" (זכויות האדם שלא חלות משום מה על האזרחים הישראלים). אין כל הבדל בעמדותיך מעמדותיה של הגב" סיגל רוזן מארגון "קו לעובד".

 בסרט טשטשת במכוון, בעריכה פרגמטית, את כל העובדות הקשות שסופיה, מאיר יעקבי ואחרים סיפרו לך. השמטת במכוון מדבריהם את כל מה שיכול היה לפגוע בתדמית של המסתננים. לקשרם באופן ישיר לפגיעה בתושבי השכונות.

נסית ליצור רושם שהסבל של המסתננים שווה ושקול לסבל של שכונות דרום אבל האמת היא שלא שכנעת. לא שכנעת שהסבל של מוסא הבחור הצעיר והחסון שראינו אותו מבלה בצפון תל אביב שקול לסבלם של סופיה, קורין, מאיר ואחרים. כל שפת הגוף של מוסא מקרינה שהוא מדושן עונג, אוכל טוב מבלה ב"תל אביב סבבה". לא הצלחת להזיל מהצופים דמעה על כך שלא סופקו למוסא על ידי המדינה תמיכה במגורים (האם לזוגות צעירים המדינה דואגת יותר?!). אגב בלית ברירה הוא גם יכול לישון חינם באוהלים שהקים עבורו מר חולדאי ראש העירייה. לא ניתן להשתכנע שמי שחדר באופן לא חוקי לגבולות מדינה ריבונית ושילם אלפי דולרים להגיע לכאן, שקול לסבלם של האזרחים הישראלים, שהדבר נכפה עליהם ועולמם חרב עליהם בשל הפלישה מאפריקה.

בהתבטאויות הפומביות שלך את מחפשת כל  טעון אפשרי כדי להצדיק את השארתם של  המסתננים כאן, לתת להם זכויות ובסופו של דבר לאזרח אותם. ואינך מבינה שבכך את מקדמת ותומכת בתהליך שיוביל להעמקת הפגיעה בשכונות.

מקומם מאד ולא מוסרי מבחינתך שניצלת בצורה צינית את העזרה שאנו הושטנו לך, עזרה שבלעדיה לא היית מסוגלת לצלם סרט זה. האנשים חשפו לפניך את כאבם הפרטי, הרשו למצלמות שלך לחדור למקומות האינטימיים ביותר בחייהם מתוך אמונה שסרט זה יקדם את ההבנה בציבור לגודל הסבל שהפלישה יוצרת בשכונות. אולם את בגדת באמון שניתן לך, הסתרת את עמדותיך ורק כשסיימת את הסרט ולא נזקקת עוד לתושבי השכונות, העזת להביע בגלוי את עמדותיך.

בכבוד רב

ועד שכונות דרום תל אביב

בהזדמנות זאת נפנה אתכם לכתבה נוספת שפורסמה אמש (שישי) באתר בנוגע לסרט – לחצו כאן.

כרזת הסרט

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (12 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (7)

 1. נגה 05/01/2013 להגיב
  ניצול מצוקות תושבי דרום תל-אביב, בצורה מכוערת ומניפולטיבית, לקידום האג'נדה שלה, מבלי להתחשב בחיים של התושבים שנהרסו וחיים בסיוט מתמשך . כל כך כואב ומתסכל !!!
 2. תושב שפירא 05/01/2013 להגיב
  לפנות לערוץ הראשון לבטל את השידור מחר - שיקרינו בסנימטק ולא בערוץ ממלכתי !!! הממונה על קבילות הציבור בערוץ הראשון, דדי מרקוביץ - ombudsman@iba.org.il אפשר לשלוח לו מייל מכל אחד ואחד שבעקבות הקרנת הבכורה של "שקופים" ולאור הדברים שאנו שומעים מצד וועד הפעולה ומצד התושבים שהשתתפו בסרט - לבקש שהערוץ לא יקרין מחר את הסרט ! מדובר בערוץ ממלכתי שמקבל תשלום אגרה מכלל תושבי ישראל. כאשר הבמאית מתראיינת בכל כלי התקשורת ומודה כי יש אג'נדה בנושא ברור לכולם שלא מדובר בסרט תמים אלא בסרט מגמתי !
 3. חנה 06/01/2013 להגיב
  לשם דיוק - סיגל רוזן היא מ"מוקד סיוע לעובדים זרים" ולא "קו לעובד." פרטים לגבי פעילות העמותה - לרבות מקורות מימון, גורמים תומכים והישגים - מופיעים באתר העמותה.
 4. שלום פאפאשוילי 06/01/2013 להגיב
  שמאלנית לוקה בליברסטיה של המוח
 5. ר.בקצה 06/01/2013 להגיב
  משהו לא ברור כאן - איך לא עלו עליה מהתחלה? היום ניתן למצוא את כל הפרטים בחיפוש פשוט בגוגל-
 6. חנה 06/01/2013 להגיב
  את הקוראים להענקת מעמד למסתננים אפשר לסווג כך: א) התמימים והמתייפייפים שאינם מבינים את המשמעות של הענקת מעמד. ב) המיתממים וגונבי הדעת, שדוקא מבינים את ההשלכות וזורים חול בעיני הציבור. הענקת מעמד - גם אם זמני - פירושו שחלקם הגדול יפול למעמסה על שירותי הרווחה, בדיוק כפי שהם נופלים כיום למעמסה על שירותי הבריאות וכפי שזה קורה באירופה וחמור מכך - מתן אפשרות לאיחוד משפחות, שמשמעותו: תוך דקה הם הופכים מ 70,000 לרבע מיליון.
 7. מינה חרוב 06/01/2013 להגיב
  חמודה חנה עשי חשבון פשוט 4000 ראש אפריקאני במשך 6 שנים אחרונות = כמה מסתננים באמת יש פה???????????, תעשי את החשבון לבד דרך אגב את שקופים לא ראיתי רק פרומו שנדחף לפנים. אבל לא ראיתי איזה בימויי צריך ???????? על צילום צוררים הסיבה היחידה שהרשו לה לצלם בגלל שהיא שמלאנית חזק בשמאל והמסתננים קיבלו הווראות לא לפגוע באנשי שמאל כולל פירוט מגוריהם בצפון המנומם, ןגם שלא ייפגעו בערבים שימי לב למה המסתננים לא ישנים בפארקים ובדשא של הרצליה/קיסריה/רמת אביב/רמת השרון למה לא פוגעים באזרחים סוג א', הפטרונים שלהם מהצפון המנמם, כי קיבלו תדריכים על גביי תדריכים בשפה שלהם, ראי טוב במי הם פוגעים וזה לא רק בגלל הקירבה הגיאוגרפית שלהם הם לא ייפגעו בפטרונים, כלומר עד שישיגו את רצונם, אזרחות ואז ביי ביי, קאפוט על מדינת ישראל הארץ נכבשת בידי זרים. והכל מהשמאל, ובשיתוף הממשלה גם של מר נתניהו ומר חולדהאי

פרסם תגובה

Funzing-F1

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט


ידידים - סיוע בדרכים

Funzing-F

תגובות אחרונות