הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 6 בינואר 2013

הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 6 בינואר 2013

א. בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:
"בשבוע שעבר ביקרתי בגדר הביטחון שאנחנו מקימים בגבול הדרום. הביקור הזה התרחש ביום שבו גמרנו את הקטע הארוך, מאות קילומטרים בין כרם שלום לעוטף אילת.

התוצאה של בניית הגדר היא שעצרנו לחלוטין את כניסת המסתננים לערי ישראל. בשבעת החודשים האחרונים נכנסו אפס מסתננים לערי ישראל. הגיעו כמה עשרות מדי חודש לגדר והם נלקחו למתקני השהייה, אפילו מסתנן אחד לא הגיע פנימה לשום יישוב או עיר בישראל.

המפעל הזה הוא אחד מן המפעלים ההנדסיים הגדולים ביותר שנעשו במדינת ישראל אי פעם, וההנחיה שלי הייתה לא לפרק את הצוות הזה אלא להמשיך אותו גם בגמר עוטף אילת שהתרחש תוך כמה שבועות וגם על מנת להמשיך את הבנייה בגבולות אחרים, בראש וראשונה בגבולנו עם סוריה. אנחנו מתכוונים למתוח גדר זהה עם כמה שינויים שניתנים בשטח, לאורך רמת הגולן. אנחנו יודעים שבצד השני של גבולנו עם סוריה, היום, הצבא הסורי התרחק ובמקומו נכנסו כוחות הג’יהאד העולמי.
על כן, אנחנו מצווים להגן על הגבול הזה, גם מפני הסתננויות וגם מפני גורמי טרור, כפי שאנחנו עושים את זה גם בגבול סיני בהצלחה.

אני גם מביא בפני הממשלה את העובדה שהמשטר הסורי הוא מאד לא יציב, שאלת הנשק הכימי בו מטרידה אותנו. אנחנו מתאמים את המודיעין שלנו ואת ההערכות שלנו עם ארה"ב וגורמים אחרים, במטרה להיות ערוכים לכל תרחיש ולאפשרויות שיכולות להתפתח שם.

הנושא השני שאני מבקש להעלות בתחילת ישיבת הממשלה, הוא פעולתה של שרת התרבות והספורט ומשרדה במשך ארבע שנים, פעולה ענפה ומבורכת שהביאה תוצאות למדינת ישראל וגם לפריפריה.

במסגרת הפעולה שלנו לבטל את מושג ה"פריפריה", השרה לבנת הוציאה הרבה מאד פעולות לנגב ולגליל, שינתה את הדפוס הנהוג שהכל מתרכז במרכז, בין חדרה לגדרה או אפילו בתל-אביב ופה ושם גם בירושלים."

שרת התרבות והספורט אמרה:
"אומר בקצרה, אנחנו ביצענו פעולות רבות מאד. בכלל, במדינת ישראל יש כמות עצומה של מופעי תרבות וגם צרכני תרבות.
עם ישראל הוא צרכן תרבות. למרות שתקציב התרבות שלנו לא גדול, דווקא בקדנציה הזאת הוא גדל מאד והוא התקציב הגדול ביותר שהיה אי פעם, ושלא תהיה אי הבנה, צריך להוסיף עוד. היעד שלי בקדנציה הזאת, היה שהפריפריה, ואני מדברת על הנגב, על הגליל ועל יהודה ושומרון, שהיו מחוץ לתמונה במידה רבה – יוכלו באמת להינות מפעולות התרבות, וגם ליצור תרבות במקומות האלה.

אציין פה נתון אחד, משנת 2009 עד 2012, צרכני התרבות גדלו פי 2.5, כלומר, 250% – הגדלנו מ-1.140 מיליון שקל ל-2.800 מיליון שקל, שזה 250%, וזה גידול עצום שלא היה כדוגמתו. הקצנו לזה משאבים מיוחדים, הממשלה הקצתה לזה משאבים מיוחדים, ואני רואה בזה באמת אתגר עצום שהשגנו אותו, וכמובן שצריך להמשיך בו. כל יתר הפעילויות יוצגו לאחר מכן במצגת."

ב. הממשלה דנה היום במינוי מנהל מרכז ההשקעות במשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה והחליטה, בהתאם לסעיף 7 לחוק עידוד השקעות הון, התשי"ט-1959, למנות את נחום איצקוביץ למנהל מרכז ההשקעות במשרד התעשייה המסחר והתעסוקה, במקומו של חזי צאיג.

ג. כן דנה הממשלה בנוגע למינוי צוות בין משרדי להסדרת הטיפול באוכלוסיית האוטיסטים בישראל והחליטה כדלקמן:

1. למנות צוות בין משרדי להסדרת הטיפול באוכלוסיית האוטיסטים בישראל בהרכב הבא
בראשות מנכ"ל משרד הרווחה והשירותים החברתיים, שימונה על ידי שר הרווחה והשירותים החברתיים.
יתר חברי הצוות יהיו:
- מנכ"לית משרד החינוך או נציג מטעמו;
- מנכ"ל משרד הבריאות או נציג מטעמו;
- מנכ"ל משרד האוצר או נציג מטעמו;
- מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי או נציג מטעמו;
- סמנכ"ל משרד רה"מ או נציג מטעמו;

2. הצוות ידון ויגבש המלצות בנושאים הבאים:
א. הגדרת הצרכים המרכזיים של האוטיסטים בישראל ומשפחותיהם
ב. אופני הפעולה המרכזיים הדרושים לשם מתן מענה לצרכים ותקצובם
ג. דרכים לייעול מנגנונים ותהליכים בפעולת משרדי הממשלה העוסקים בתחום, ולשיפור התיאום הבין משרדי
ד. בחינת הצורך בחקיקה בנושא

3. הצוות יזמן ארגונים וגורמים נוספים להצגת עמדות בנושא, לפי שיקול דעתו.

4. המלצות הצוות יגובשו בתוך 60 יום ויוגשו למנכ"ל משרד ראש הממשלה. שר הרווחה והשירותים החברתיים רשאי להאריך את מועד הגשת ההמלצות ב-15 ימים נוספים.

ד. שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, סקרה בפני הממשלה על פעילויות המשרד שבראשו היא עומדת.

בסקירה, התייחסה השרה, בין השאר, לתקציב משרדה בתחום התרבות, להגדלת מספר הצופים במופעי תרבות בכל הארץ, לרבות הרחבת הפעילות התרבותית בפריפריה. השרה ציינה את הנגשת מופעי תרבות לקהלים חדשים ברחבי הארץ ובפריפריה – מופעים כמו אופרה, מחול, הצגות, קונצרטים וכדומה.
השרה ציינה גם פעילויות חדשות בתחום התרבות כמו הענקת פרס הציונות ליצירות בתחום הציונות, להחלת חוק המוזיאונים על יהודה ושומרון, פתיחת אתרי מורשת ביום העצמאות, עידוד הקריאה וקידום השפה העברית.

בהתייחסה לתחום הספורט, סקרה השרה לבנת את התקציבים המיועדים לתחום זה וציינה בין השאר, את תמיכת משרדה בפיתוח תשתיות ושיפוץ מתקני ספורט, קידום הספורט בפריפריה, המאבק נגד אלימות בספורט וקידום ערך ההגינות בספורט. השרה ציינה גם את נושא הגדלת התמיכות בספורטאים וכן את קידום הנשים בענפי הספורט השונים.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 הצבעות, ציון ממוצע: 4.25 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-F1

Funzing-P

תגובות אחרונות