מכבי חוזרת לפסגה בסטייל; 5:0 על הפועל ב"ש הערב בבלומפילד

מכבי חוזרת לפסגה בסטייל; 5:0 על הפועל ב"ש הערב בבלומפילד

אם בשבוע שעבר היה קשה לשחק בבריכת השחייה של קריית שמונה, הערב בבלומפילד ראינו חגיגה צהובה של כדורגל מלהיב ומהנה. אז תגידו מה שתגידו, אבל מכבי במבצרה הביתי הופכת לחיית טרף מלאת תיאבון בריא שבקרוב תגרום לקבוצות המתארחות לעשות פרסה עוד בדרך למגרש. כמות השערים שמכבי הבקיעה ב-3 משחקי הבית האחרונים היא דו ספרתית ומכך לא ניתן להתעלם, בקצב הזה הקבוצה תצטרך לנדוד בקרוב לר"ג כי לא יישאר בבלומפילד כיסא ריק אחד לרפואה. 

למרות מערך משחק הגנתי וסוג של בונקר אימתני מצד המתארחים, החגיגה הצהובה התחילה מוקדם הערב. כבר בדקה הרביעית היה זה סטיב גורי בשער נפלא (כן סטיב גורי, ההוא שכבר קיבל כרטיס טיסה לאנגליה), שהיה מעולה הערב בלי קשר לשער, והיא נמשכה עם צמד של עטר, ושערי המשך של ראדי ולוגאסי. מנגד הבאר-שבעים החמיצו פנדל מתנה שהעניק להם השופט ליאני בסיוע שופט הרחבה.

בכלל ליאני התנהג הערב בבלופילד מאד מוזר, לרגעים היה נדמה שהוא שכח שיש כרטיס צהוב בכיס החולצה, עבירות של צהוב בוהק כמעט כל מספר דקות על המגרש, זכו לשיחות מוטיבציה ועידוד עם שחקני ב"ש. תמוה מאד מה שראינו הערב משופט המשחק, ואני מניח שאם אבוקסיס היה היום בצד הצהוב אז היינו צריכים חבילה ענקית של טישו כדי לנגב לו את הדמעות.

יש רק מילה אחת שעושה השנה את ההבדל בין מכבי של היום ושל שנים אחרות, מקצוענות, זו המילה. מקצוענות שמחייבת החל מהאפסנאי ואחרון שחקני הסגל וכלה בהנהלה הבכירה ביותר ובבעלים. שוב אנו נוכחים לראות שגישה מקצוענית היא שם המשחק. ניהול נכון, בניית סגל אימון מושלם וקבלת החלטות על בסיס מקצועי נטו, מביאים את התוצאה. שאפו !

מהלך המשחק:

דקה 4, סטיב גורי חוזר לימיו כחלוץ. גורי עוצר כדור לא פשוט בקצה הרחבה, ובועט ברגל ימין כדור שטוח וחד לפינת שער האורחים. 1:0 למכבי.

חמש דקות לאחר מכן, כמעט הגיע השוויון. מרקוביץ’ מגיע ראשון להרמה של סוויסה ונוגח כדור קשתי שפוגע במשקוף הצהוב.

דקה 11, הגיע תורו של עטר. עטר עוקף את קלמי סבן, חודר לרחבה ומנסה להוציא רוחב לקולאוטי. שוער ב"ש הודף המסירה, לרגליו של עטר שמשתלט וכובש. 2:0 למכבי.

בדקה 43 זה כבר 3:0 צהוב. מיכה מוסר כדור עומק, ששובר את היציאה לנבדל של הגנת ב"ש. ראדי מקבל את הכדור עושה צעד קדימה ומעביר רוחב לעטר שמול שער ריק כובש את שערו ה-16 העונה. 3:0 למכבי.

המחצית השניה, נפתחה עם חילוף כפול בצד האורחים.

דקה 51, ליאני מעניק מתנה לאורחים. ייני ספק נודע בכדור בידו ברחבה, ליאני לא מבחין בכך אך שופט הרחבה מאותת לו. סוויסה בועט חזק לפינת השער אך ברק לוי מזנק לפינה הנכונה והודף.

דקה 68, החגיגה בעיצומה. מהלך יפה של ראדי ופריצה (החדש שנכנס כמחליף) מסתיים בכדור רוחב לקולאוטי. הגנת האורחים מנסה להרחיק אך ראדי מגיע ראשון לכדור ומפציץ לרשת של בן שנן המסכן. 4:0 למכבי.

דקה 80, פריצה מככב בצהוב. השבדי מקבל כדור במרכז רחבת ב"ש, מסיט באלגנטיות עם העקב ללוגסי שכובש מ-7 מטר את השער שחותם את תוצאת המשחק. 5:0 למכבי.

רוצו לראות את התקציר…

הרכבים:

מכבי ת"א: ברק לוי, סטיב גורי, שרן ייני, איתן טיבי, יואב זיו, גל אלברמן, מושיקו לוגסי, מהראן ראדי, דור מיכה (ראדה פריצה, 66), רוברטו קולאוטי (גאל מרגוליס, 69), אלירן עטר (גונאסלו גארסיה, 74).

הפועל ב"ש: גליל בן שנן, קלמי סבן, בויאן מרקוביץ’, עודד גביש, אופיר דוידזאדה, וויליאם סוארס, רביד גזל (פיראס עוואד, 71 (הורחק 87) ), פטריק אוסיאקו (לוטם זינו, 46), סיראז’ נסאר, תומר סוויסה, דובב גבאי (עידו אקסברד, 46)

בשבוע הבא תצא מכבי למשחק חוץ קשה מול עירוני אשדוד. יהיה מעניין.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 הצבעות, ציון ממוצע: 4.75 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

rightama

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-I

rightama

תגובות אחרונות