שמישהו יכוון את הקוון; 'שוד באשדוד' – מכבי מפסידה 0:1 לקבוצה המקומית

שמישהו יכוון את הקוון; 'שוד באשדוד' – מכבי מפסידה 0:1 לקבוצה המקומית

הערב באשדוד במסגרת המחזור ה-19 מכבי מאבדת נקודות חשובות לאחר הפסד שנוי במחלוקת 0:1 למ.ס. המקומית. כמות נכבדה של אוהדים מסורים בצהוב הגיעה לאשדוד עם הקבוצה, אך את ההצגה לא גנבו חניכי הקבוצה המקומית אלא שופטי המשחק בראשותו של איתן תבריזי ובעיקר ב"עזרתו" של הקוון, שוקי קודיש.

הערב זה כבר עבר כל גבול, שער חוקי של קולאוטי בדקה הרביעית נפסל בטענת נבדל, גורי עצר כדור בידו ואשדוד קופחה בפנדל שלא נשרק לזכותה, שער של יאיא פטי בנבדל ברור אושר, פנדל שהגיע לעטר שנתפס בחולצה ברחבה לא נשרק… ולהזכירכם ש-5 שופטים שפטו במשחק + שופט שישי. מה השלב הבא ? 7 שופטים…. ?

בכלל לאור ההצגה הערב, אני מציע למועצת ההימורים לעשות משחק חדש שיקרא "ווינר-שופטים". המהמר צריך לשים את כספו על כמות הנבדלים שלא נשרקו, על שערים לא חוקיים שאושרו ועל פנדלים שלא נשרקו או נשרקו בטעות…

מכפלת הכסף תהיה בהתאם: על כל פנדל שנשרק או לא נשרק המהר ישלש את כספו, על שער שאושר מעמדת נבדל המהמר יכפיל את כספו וכדומה…

המוליכה לא נראתה טוב הערב והפסידה. עטר הירבה להחמיץ ומנגד ברק לוי במשחק טוב מאד הציל את מכבי מבושה גדולה יותר.

הפער מהפועל תל אביב עומד כרגע על שתי נקודות ואם זו תנצח את בית"ר ירושלים בשני הקרוב היא גם תחזור לפסגה.

מהלך המשחק

דקה -4, זיו מכניס כדור נהדר מקו שמאל, קולאוטי מגיע ראשון עם הראש ואופיר מרציאנו מצליח להוציא לקרן. טיבי סוחט הצלה ממרציאנו וקולאוטי נוגח את הריבאונד פנימה. הקוון פוסל את השער בטענת נבדל שלא היה לאחר שצ’קול שבר את קו הנבדל. תבריזי מאשר את הפסיקה. מכבי קופחה בגדול כבר בתחילת המשחק.

רבע שעה לאחר מכן, כדור חופשי של דוד רביבו כ-20  מטרים אלכסונית מצד שמאל כמעט ומוביל לשער יתרון של אשדוד. גורי נוגע בכדור עם היד אך השופט לא שורק לפנדל.

דקה -34, ייני שולח כדור מדהים לעטר, ומשאיר אותו לבד מול מרציאנו אך עטר מחליט להתחכם ולהקפיץ מעליו לחוץ, במקום להתקדם ולגלגל פנימה.

בדקה ה-43, כדור חופשי ענק של לוגסי כמעט ומסדר לעטר. החלוץ לא מגיע עם הראש והכדור חומק החוצה. חולפת דקה נוספת וטעות של יאיא פטי מאפשרת לראדי לבשל לעטר, אך החלוץ בועט לשמיים ומחמיץ הזדמנות טובה.

מחצית שנייה

דקה -55, מתפרצת של המכבים כמעט ומביאה את שער היתרון.  ראדי מוסר לקולאוטי, החלוץ מחזיר לקשר שמעביר למיכה, הקשר מגיע למצב בעיטה אך לא מדייק.

דקה -59 – אשדוד כובשת, כדור חופשי של רביבו מוצא את יאיא פטי שנוגח לרשת את שער היתרון. פטי היה בנבדל של שלושה מטרים לפחות ואותו הקוון שפסל שער חוקי של קולאוטי בתחילת המשחק, שוקי קודיש, מאשר שער בנבדל ברור. 0:1 לאשדוד.

עשר דקות לאחר מכן, מתפרצת של אשדוד, אבו ענזה מסדר לבן שמעון מצב נפלא באחד על אחד מול ברק לוי, בן שמעון מקפיץ מעליו אך השוער מזנק נהדר והודף לקרן.

דקה -85, זה היה יכול להיות שער השוויון. התקפה מצויינת של מכבי מסתיימת עם מסירה של לוגסי למרכז הרחבה, שם פריצה (שנכנס כמחליף) מחמיץ מקרוב.

עמוק בתוספת הזמן, כדור חופשי של ראדי, מוצא את ראשו של גורי. מרציאנו כבר נכנע, אך הכדור לא הולך למסגרת ומפספס אותה בסנטימטרים.

הרכבים:

מ.ס. אשדוד: אופיר מרציאנו, ישראל ראש, יאיא פטי, מיקי סירושטיין, רחמים צ’קול, בן בוטבול, ניר ביטון, דוד רביבו (חאתם עבד אלחמיד, 86), עופר ורטה, אמיר בן שמעון (גדי קינדה, 79) מוראד אבו ענזה (ניב זריהן, 93).

מכבי ת"א: ברק לוי, סטיב גורי, שרן ייני, איתן טיבי, יואב זיו, גל אלברמן, מהראן ראדי, מושיקו לוגסי, דור מיכה (מונס דאבור, 65), רוברטו קולאוטי (ראדה פריצה, 62), אלירן עטר.

במחזור הבא תארח מכבי בבלומפילד את הפועל עכו.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (5 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-W

מדור חוק ומשפט

תגובות אחרונות