הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 20 בינואר 2013

הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 20 בינואר 2013

א. דברי ראש הממשלה בפתח ישיבת הממשלה
ב. 1. סקירה מפי יו"ר הדירקטוריון של קרן קיימת לישראל לקראת ט"ו בשבט
2. סקירה מפי שר המשפטים בנושא פעולות משרד המשפטים בשנים 2009-2013
3. סקירה מפי שר החינוך ומנכ"לית משרדו בנושא פתיחת אזורי רישום לבתי הספר

א. בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:

"ישיבה 180 זה לא דבר של מה בכך, זה ארבע שנים של יציבות וארבע שנים של עשייה של חברי הממשלה, והצלחנו לעשות הרבה מאד דברים כתוצאה מזה ששרים היו בתפקידם ויכולנו לעשות דברים בכל התחומים: בחינוך, בכלכלה, בתחבורה, בתקשורת, בהגנת הסביבה, בתרבות, בקליטת עליה ובכל אחד ואחד מהתחומים הללו, משום שהייתה יציבות, וזה נראה לי בעצם הסימן החשוב ביותר לבחירות האלה – צריך שתהיה מפלגת שלטון מרכזית יציבה וחזקה כדי שנוכל להמשיך להיטיב עם אזרחי ישראל. יש הרבה מצוקות ויש הרבה בעיות שאנחנו רוצים לטפל בהן, בראש וראשונה הפחתת מחירי הדיור, כמו שעשינו כמובן למחירי הסלולר, למחירי החינוך בגיל הרך, ובעצם עשינו זאת חינם. הייתי אומר שזה הדבר שמנחה אותנו.

אנחנו מציינים היום את ט"ו בשבט, חג לאילנות. יש חגיגה של נטיעות בארץ ישראל, אנחנו באמת עושים מהפכה של ירוק. הירוק הטוב במזרח התיכון של פארקים ושל יערות. הירוק הטוב הזה הוא במדינת ישראל, בארץ ישראל.

חלק מהעבודה הזאת בשומרון, בעצם עיקרה בהקמת עיר יהודית בשומרון, המשימה הזאת בוצעה על ידי חברנו רון נחמן שהלך לעולמו. אני חושב שכל מי שהכיר אותו וכולם כאן הכירו אותו, יודעים את התרומה הייחודית שלו להקמת אריאל, גם בחזון וגם במעשה. הוא באמת נתן את כל חייו לחזון הזה והוא מימש אותו.
אנחנו נפרדים כאן היום מחבר טוב, חבר יקר ושותף לדרך שהספיק לראות בחייו כיצד אריאל הפכה לעיר ואם בישראל, עם מרכז תרבות ועם אוניברסיטה.
אני מצטער על כך שלא היו לו שנים נוספות ליהנות מפרי עמלו.

אמש נפגשתי עם חמישה סנאטורים, דמוקרטים ורפובליקנים, ואמרתי להם שהבעיה היא לא הבנייה באריאל והבעיה היא לא הבנייה בירושלים, הבעיה במזרח התיכון היא הניסיון של איראן לבנות נשק גרעיני, הבעיה היא הנשק הכימי בסוריה והקיצוניות האיסלמיסטית שמתפשטת באפריקה ומאיימת לשטוף את כל האזור.
אמרתי להם שההיסטוריה לא תסלח למי שיאפשר לאיראן להתחמש בנשק גרעיני, זו הייתה ונשארה המשימה העיקרית, לא רק שעומדת לפניי ולנגד עיני ולנגד מדינת ישראל, אלא גם מול ארצות הברית.

במקביל, צלצלתי גם לנשיא צרפת, פרנסואה הולנד, ברכתי אותו על הצעד האמיץ שעשה בשליחת צבא להילחם בטרור המוסלמי הרדיקאלי באפריקה. בה בעת אמרתי שיש הבדל אחד, שהטרור הזה נמצא במרחק של אלפי קילומטרים מפריס, ואצלנו הוא נמצא כמה מאות מטרים מהישובים שלנו. אבל זה אותו טרור וזו אותה מלחמה.
על כן, אני גם חושב שיש חשיבות מיוחדת לכך שבנינו גדר מול גבולנו עם אפריקה, אחרת היינו מקבלים שיטפון של מסתננים, שיטפון של טרוריסטים ושיטפון של אנשים שבורחים מפני הטרור הזה.

אני יכול לדווח לכם שאתמול קיבלתי דיווח שבחודש האחרון הגיעו לגדר רק 7 מסתננים ואיש מהם לא נכנס. זה כבר שבעה חודשים שאף מסתנן לא נכנס לערי ישראל. זה בזכות העבודה של הממשלה, זה אחד מהדברים החשובים שעשינו לשמור על מדינת ישראל."

ב. הממשלה שמעה היום 3 סקירות כדלקמן:

1. סקירה ראשונה מפי אפי שטנצלר, יו"ר דירקטוריון הקרן הקיימת לישראל, לקראת ט"ו בשבט.

בסקירתו (באמצעות מצגת) סקר מר שטנצלר את פעולותיה של הקרן הקיימת לישראל בתחום הייעור בארץ ישראל במהלך 110 שנות קיומה של קק"ל.
מר שטנצלר התייחס בסקירתו לפיתוח הסביבתי שהקק"ל שותפה לו, לפיתוח מוקדים לבילוי בחיק הטבע לטובת הציבור, לפעולות בתחום שיקום אתרי טבע, סיוע בהקמת ישובים חדשים והגברת המודעות ביחס לטבע ולעץ בקרב הנוער ובקרב כל אזרחי המדינה.

2. הסקירה השנייה הייתה בנושא פעולות משרד המשפטים בשנים 2013-2009. 

שר המשפטים, יעקב נאמן, מסר במסגרת הסקירה, בין השאר, נתונים על פעולות החקיקה של הממשלה בתחומים השונים וכן נתונים על רפורמות בתחום מערכת המשפט לרבות רפורמות בתחום החקיקה. השר נאמן מסר נתונים על גידול במספר השופטים, על בניית בתי משפט נוספים, על הפחתת העומס על בתי המשפט ועל מינויים בכירים שנעשו במסגרת משרד המשפטים ב-4 השנים האחרונות. השר נאמן התייחס גם לדיוני ועדת השרים לענייני חקיקה שקיימה 150 ישיבות ב-4 השנים האחרונות ומסר נתונים מספריים על הצעות החוק הפרטיות שנדחו על ידי הוועדה ועל אלה שקיבלו את תמיכתה.

מר גיא רוטקופף, המנהל הכללי של משרד המשפטים, הציג בפני הממשלה, בין השאר, שינויים מינהליים ופעילויות חדשות שהוכנסו במשרד המשפטים, שיפור השירות לאזרח, צמצום הבירוקרטיה ופיתוח אמצעי שליטה ניהוליים בתחום המשפט.

מר דוד מדיוני, מנהל רשות האכיפה והגביה במשרד המשפטים, הציג את פעולות הרשות שבראשה הוא עומד בתחום גביית חובות בתחום האזרחי ואכיפה וגביה בתחום הפלילי והמינהלי. מר מדיוני הציג בפני הממשלה פעולות נוספות שהרשות נוקטת בתחום השירות לאזרח ובתחום צמצום הבירוקרטיה.

3. סקירה שלישית ניתנה מפי שר החינוך, גדעון סער, ומפי מנכ"לית משרדו, דלית שטראובר.

הסקירה עסקה ביישום החלטת הממשלה משנת 2010 בעניין פתיחת אזורי רישום לבתי הספר. השר והמנהלת הכללית של משרדו ציינו כי התכנית יושמה כבר ב- 15 ישובים וכללה 274 בתי ספר וכי המודל של פתיחת אזורי הרישום מבוסס על ייחודיות, תחרותיות ובחירה חופשית הניצבת בפני התלמידים והוריהם.

השר ומנכ"לית משרדו הבהירו כי הניסיון עלה יפה על פי היעדים שנקבעו וכי הפרויקט הוא לשביעות רצונן של הרשויות המקומיות שבהן הוא מופעל וכן לשביעות רצון ההורים. השניים גם הודיעו כי ישנה כוונה להרחיב הפרויקט לרשויות מקומיות נוספות ולהגדיל את מספר בתי הספר המשתתפים בו.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (5 הצבעות, ציון ממוצע: 4.40 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

MyTama38

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

Funzing-F1

תגובות אחרונות