מסתננים תקפו חבר בוועד פעילי שפירא בעת שצילם פאב בלתי חוקי בשכונה; "חיי ניצלו בנס"…

מסתננים תקפו חבר בוועד פעילי שפירא בעת שצילם פאב בלתי חוקי בשכונה; "חיי ניצלו בנס"…

הרבה מזל היה השבוע לאחד מהפעילים המרכזיים של וועד שכונת שפירא. לבקשתו של מנהל בכיר בעירייה הוא ניגש לצלם פאב בלתי חוקי הצמוד לבית ספר יסודי בשכונה ולמזלו הרע הוא הותקף במקום ע"י מספר מסתננים שקלטו את מעשיו. רק עזרה לא צפויה מצד שכנה שעברה במקום הצילה אותו מאי נעימות רבה יותר.

מיד לאחר המקרה הוא חייג אל מנהל האתר וסיפר את שאירע:

"במהלך היום שוחחתי בטלפון עם אריק שועה (מנהל אגף רבעים ושכונות בעיריית תל אביב), וסיפרתי לו שהמתחם של הפאבים הלא חוקיים ממשיך לפעול 24/7 ואף התרחב וכי מאז ביקורו האחרון המצב דווקא הלך והתדרדר. שועה ביקש ממני שאצלם תמונות עדכניות בנייד שלי ואעביר לו בוואטאפ", הוא מספר את הסיבה שהגיע למקום.

"הלכתי אחר הצהריים למקום, עמדתי במרחק של כמה מטרים והתחלתי לצלם. פתאום קלטו אותי מספר מסתננים שהיו בתוך הפאב ויצאו אלי בריצה. הקיפו אותי 3 צעירים ובחורה והתחילו לצעוק עלי בעברית שמי נתן לי לצלם ולמה אני מצלם. ניסיתי להתחמק והסברתי שאני מצלם לעירייה כי רוצים לפתח את המקום. כנראה שהתשובה שלי הרגיזה אותם עוד יותר והם אמרו לי שאתן להם את הנייד שלי לפני שאסתבך. בינתיים הכנסתי את הנייד לכיס ולא הוצאתי. ניסיתי ללכת אבל הם הקיפו אותי והתחילו לדחוף אותי. הבנתי שאם אני לא נותן להם את הנייד זה יגמר רע מאד. למזלי שכנה שעברה לפתע במרחק של כמה מטרים מהמקום קלטה אותי וצעקתי אליה שתתקשר מיד למשטרה. היא התקשרה והשקיפה מרחוק כל הזמן."

מחסן האלכוהול הפעיל במתחם

ההסבר שלו משלב זה נשמע הזוי עוד יותר…

"תוך כ-6 דקות בערך הגיעה ניידת. הצעירים שקלטו את הניידת מתקרבת עזבו אותי וחזרו לתוך הפאב. השוטרים ניגשו אלי והתחלתי לספר להם מה קרה. להפתעתי הם אמרו לי שאני לא בסדר שבאתי לצלם ומדובר במקום פרטי. הם אמרו לי שאין מה לעשות ואם אני רוצה אני יכול לגשת לתחנה להגיש תלונה. אחרי השיחה הם נכנסו לפאב, דיברו שם כמה דקות עם הנוכחים, חזרו לניידת ונסעו מהמקום." הוא מתאר בתחושת עלבון.

"לא ידעתי מה לחשוב. מעולם לא חשבתי שאגיע למצב בו אפחד ללכת בשכונה בה גדלתי. אני את הלקח שלי למדתי, חיי ניצלו בנס".

הפעיל המוכר לתושבי השכונה ביקש שלא נציין את שמו וסירב להיחשף מפחד שמא המסתננים יתנכלו לו או למי ממשפחתו…

אחד מהפאבים הפועלים במקום

בעבר כבר סיקרנו את המתרחש במתחם המסוכן ב-3 כתבות שונות אולם כבר עברו יותר מ-6 חודשים ושום דבר לא השתנה:

בצפון תל-אביב זה לא היה קורה ! מי ייקח אחריות כשילד בגן ידקר במזרק מורעל ?

עדכון: מנכ"ל העירייה השתתף בסיור הפיקוח בשכונת שפירא

סיקור סיור של אגף שפ"ע ומנהלת רובע דרום בשכונת שפירא (13/6)

ראוי לציין כי אין זה מקרה התקיפה היחיד בו מעורבים מסתננים ואשר אירע בסוף השבוע האחרון בדרום תל אביב.

בשישי בצהריים תקפו מספר מסתננים מאריתריאה בשוק בשכונת התקווה עובר אורח כבן 60 שערך קניות במקום.

הם הכו אותו במוט ברזל בראשו ושדדו את ארנקו.

למזלו הרב תושבים שהיו במקום הבריחו אותם, אך הוא נזקק לטיפול רפואי והועבר לבית החולים איכילוב.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (17 הצבעות, ציון ממוצע: 4.76 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (15)

 1. יניב 05/02/2013 להגיב
  נותר רק לצחוק ולגחך איך אתם נותנים למצב הזה להמשך, אין לכם שם בשכונה את העבריינים שלכם תוצרת בית? ולמה הם לא עושים משהו כנגד הכושים? למה אף אחד מהשכונה הלא רלוונטית שלכם לא בא איתם חשבון? אני אגיד לכם למה כי אתם סתם אנשים קטנים ופשוטים שממשיכים להוריד את הראש וה"מאבקים, שלכם לא מעניינים אף אחד יותר, הפתרון פשוט מאוד להבעיר את השטח אבל זה דורש להזיז את התחת הרופס שלכם אז בעצם לא! אתם הרי יודעים רק להתבכיין מגיע לכם!!! ... דרך אגב, יש שמועה די נכונה שמתכוונים לתת להם אזרחות חחח אתם וה"מאבקים" והפגנות החירום שלכם" כמו כוסות רוח למת....עלוביםםם
  • רונן 05/02/2013 להגיב
   שוב יניב קוריקו התעורר... האיש שיודע רק לברבר ולא לעשות כלום. מה שמחשיד אותו משני היבטים. אחד, שאולי הוא 'שתול' של המשטרה שרוצה לדרבן את התושבים לעבור על החוק או לראות באתר תגובות שמסיטות לעברות שכאלה. השני, הוא שבכלל יניב הוא שמאלן שמחכה בפינה למעשי נקם של תושבי דרום תל אביב במסתננים כדי שירוץ לתקשורת ויספר כמה גזענים וחשוכים הם תושבי דרום העיר. אחרת, אם הוא באמת חושב שצריך לעשות מעשה אז למה במקום לעשות אותו הוא בוחר רק להתסיס על גבי האינטרנט ?!
   • יניב 05/02/2013 להגיב
    "מה שמחשיד אותי", "שתול" שמאלן" רונן, ראית יותר מדי סרטים, עישנת משהו? או שהדמיון שלך סתם פרוע, זה בסדר היה חם היום אני מבין, השכל קצת התייבש, עלה בדעתך שאולי הייתי לידך באותן "הפגנות" שלכם? אני רואה שאתה מכיר אותי ויודע מהן דעותי..."למה אתה לא עושה משהו" חחחח למה. אולי כי אין שיתוף פעולה מצד אותם תושבים? חשבת על זה? אתם סתם בכיינים וזהו .במקום שאני גר אין מסתננים ולא יהיו, אתה יודע למה? כי אצלינו לא יתנו לכושים המסריחים האלה להסתובב בנוחות ברחובותינו ולפגוע בנו ,לנו יש כבוד, אנחנו דורשים תמורה למיסים, ולא אני לא מצפון תל אביב אבל אחרי הכל "אתם" שם בשכונות ידועים ב"קבלת האורחים" החמה שלכם, אז תמשיכו להאנס, להשדד , ולחיות בזבל אההההההה והכי חשוב תמשיכו לשלם מיסים לרווחת הכושונים האלה הבנת את זה רונן? ממני יניב קוקוריקו
 2. יניב 05/02/2013 להגיב
  יש לכם רעיונות לשמות חדשים לשכונות שלכם? קריית שלום תהיה קרית חרטום, שכונת התקווה תהיה קריית אפריקה,או סביוני אפריקה , נופי אריתראה, מה שתחליטו, רחוב האצ"ל יהפוך להיות רחוב "עולי אפריקה ב" ולגינות הציבוריות שלכם.....אם אתם עדיין מגיעים אליהן בכלל יקראו על שמות האנסים והשודדים האפריקאים ה"גיבורים" , שדרות חכמי ישראל יקראו שדרות אסמרה, רצוי מאוד שתלמדו ותשננו את השפות שלהם..בקרוב מאוד אתם תדברו אותן ותקראו אותן בשילטי הרחוב , הכל בשם ההומאניות וזכויות האדם. אשמח לעוד רעיונות, נא לפנות ללשכתי
 3. בר 05/02/2013 להגיב
  חברים---לדעתי דרום ת"א אצלי הפכה מזמן "לסדום " ת"א ....שכ' נווה -שאנן הפכה אצלי ל-"נווה- מסתננים" , פארק לוינסקי המהולל שנכבש ל-african -park!!! וכשהצונאמי בוא יבוא ויפלוש לכל בית ב- ישראל ולכל העיר .... (כן גם אלייכם בצפון "הסטרילי" וזה יגיע רבותיי יותר מהר ממה שאתם חושבים) זו לבטח תקרא :"תל סודן פינת אריתריאה"....מה דעתכם??????????חלם!!!!!!!!!!!!
 4. בר 05/02/2013 להגיב
  ברור שהמציאות ההזויה הפכה לפחות חלק מהתושבים לפראנואידים -- ולא סתם... כשמחשיך נסגרים בבתים.... או אם זה שהתיקים האישיים הצמודים בחזקה לגוף- והגז המדמיע המוכן ביד ... אך כל אחד זכותו להתבטא... רבותיי לא שווה יותר מידי להשקיע מחשבה ואנרגיה באותו התרנגול הקרקרן ... שימשיך לקרקר כאוות נפשו .... אך זה לא משנה את המציאות בשכ' "סדום- העיר" ת"א שהפכה "לסדום ועמורה"... ובקרוב בכל בית ישראל... חלם!!!!
  • יניב 05/02/2013 להגיב
   חחח את יכולה לכנות אותי איך שמתחשק לך אבל זה לא משנה את העובדה שאני צודק, אתם בעלי השכונות המופקרים הולכים כ"צאן לטווח" אפילו לבתי הכנסת אתם חוששים ללכת , מה השלב הבא? תצמידו טלאי צהוב בדוגמת מגן דוד? אתם מתנהגים כמו יהודים גלותיים מושפלים ואומללים וכל זה כשאתם במדינת היהודים ובשכונות שלכם, אני מדגיש... השכונות שלכם אבל מה לעשות זה כנראה בגנים אצלכם להיות מושפלים ולקבל את המצב כמו שהוא, ככה בדיוק המדינה מתייחסת אליכם, מגיע לכם כבר אמרתי? בכיינים!!!!!!!!!!!!!!
 5. דני 05/02/2013 להגיב
  יניב אתה אכן מסתמן כשמאלן משועמם שחוץ מלגחך על אנשים קשיי יום והתססתם כנגד המסתננים כדי להשיג "אקשן" ואז לרוץ ולומר "הנה תראו את הגזעניים האלה מתעללים ב"פליטים" המסכנים",לא תורם כלום בשיח או בפיתרון.
  • יניב 05/02/2013 להגיב
   חחחח אין שכל אין דאגות נכון דני? תתקדם אני כבר בכתבה החדשה, זו עם הבתי כנסת המוזנחים וכל מני "פנינים" וממש לא מעניין אותי מה אתה חושב עלי
 6. דני 05/02/2013 להגיב
  למה לעזאזל אזרחים שסובלים מהמסתננים צריכים לעשות את עבודת המשטרה והעירייה??? אריק שועה צריך ל"הטריח" את עצמו ולבוא לבדק בית באזור שכונת שפירא ושכונת התקווה ולסגור את כל מאורות האלכוהול הלא חוקיות של המסתננים. המאורות מוכרות אלכוהול גם בשעות שמעבר למותר בחוק,הם גם מוכרות אלכוהול לקטינים,הם גם פועלות ללא רישיון מוסדר מכל הגופים (בריאות/אש/תברואה). הם לא משלמים מיסים ולחלקם הענק אין אפילו קופה רושמת.
  • יניב 05/02/2013 להגיב
   תכניס את זה לראש....................זה בגללכם, רק אתם אשמים למה למה למה למה למה, ככה ככה ככה ככה, כשיושבים בבית כמו בטטות אז לא קורה שום דבר טוב ,הכל מתחיל ונגמר בזה, הבנת יא דני? מאוד פשוט!!!!!!!!!!
 7. חנה 06/02/2013 להגיב
  היועץ המשפטי לממשלה הוציא מסמך המאשר לרשויות לסגור עסקים בלתי חוקיים של מסתננים ונראה כי עיריית תל-אביב מתעלמת ומתחמקת מלפעול בנושא. עיריית תל-אביב תעשה הכל על מנת למנוע האפשרות, שבאם תכביד ידה על המסתננים שבשכונות דרום ת-א, הם יזלגו מכאן למקומות אחרים בעיר. העירייה רוצה אותם מרוכזים בדרום ת-א. נראה כי שגם המשטרה, שמצדדת בהעסקתם והצהירה לא אחת כי פגיעה במקורות פרנסתם של המסתננים תגרום לעליית הפשיעה מקרבם, משתפת פעולה עם מדיניות העיריה ומתייחסת אל המסתננים בכפפות של משי. לאף אחד מהגורמים המוזכרים לעיל לא אכפת מהתושבים. מה שחשוב להם זה לשמור על שקט תעשייתי. לו באמת התכוונה העיריה לסגור את העסקים הבלתי חוקיים, די היה במסירת כתובת בית העסק. אין שום צורך לצלם. מעבר לכך, כל הסיפור הזה מקומם ביותר! הדעת לא סובלת שהמשטרה נותנת גיבוי למסתננים שמשליטים עלינו טרור ומשדרת שלעובדת היותנו אזרחים במדינה הזאת, אין שום יתרון על פני בוזזי חיינו.
 8. דני 06/02/2013 להגיב
  אם הגבת סימן שכן מעניין אותך. חוץ מלצחוק על תושבי השכונות אתה לא עושה שום דבר. במקום לעזור אתה רק מגחך וצוחק על אנשים שסובלים קשות, לא כולם בעד אנרכיה. רוצה אנרכיה תעבור לתחריר, נחמדות למסתננים זאת לא המטרה אבל גם כאוס מוחלט גם לא הפתרון. ושוב אחרים פה תורמים לשיח ומשתפים תחושות ורעיונות אתה לעומת זאת רק צוחק על אנשים ומתנהג בזלזול כלפי כל השאר.
  • יניב 06/02/2013 להגיב
   איך אפשר שלא להגיב בזלזול, הרווחתם את זה ביושר, אני אכתוב איפה שאני רוצה ,כמה שאני רוצה ובאיזה סיגנון שאני רוצה, אתה זוכר כפר ערבי כלשהו שהמסתננים סולקו משם בין לילה? היישר לתל אביב, זוכר? איפה כל הנביחות שלכם לגבי האוהלים? למה האוהלים עדיין שם? מה עם שר הפנים שהבטיח והבטיח והבטיח, הוא הרי ישן טוב בלילה, שמע דני, כל זמן שאתם שם ב"עוצר" לילי בשכונות שלכם!!!!! מתים מפחד והאפריקאים חוגגים על חשבונכם ללא חשש תגיד לי אתה עד כמה רציניים אתם..תגיד לי אתה איך לעזאזל לא יזלזלו בכם? כתבתי למעלה, אתם מתנהגים כמו יהודים גלותיים במדינת היהודים, עצוב מקומם אבל זו המציאות שא-ת-ם יצרתם, רק אתם גרמתם למצב הזה אז מספיק להתבכיין, גם התקשורת מתעלמת מכם, הכי קל לכתוב כאן אוי מסכנים צריך לעשות משהו, לא אני , אני אוהב אמת!!!!!!!!!!!!!! גם אם זה לא מוצא חן בעיני מישהו.
 9. שרון 07/02/2013 להגיב
  יניב למקרה החריג שאתה לא טרול משועמם,מה אתה תרמת למאבק במסתננים? לעזרת החלשים? הדבר היחיד שאתה עושה פה זה זלזלול וניכור כלפי אחרים.

פרסם תגובה

Funzing-Fl

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט


ידידים - סיוע בדרכים

Funzing-F1

תגובות אחרונות