כ-7 מיליון שקלים יוענקו להקמת מתקן להפקת חשמל ירוק בחירייה

כ-7 מיליון שקלים יוענקו להקמת מתקן להפקת חשמל ירוק בחירייה

המשרד להגנת הסביבה מקדם הקמת מתקן לטיפול בפסולת אורגנית ביתית באתר הפסולת חירייה. המתקן שיוקם צפוי לטפל ב-201 טון פסולת, ממנה יופק חשמל ירוק בהיקף של כ- 2 מגוואט וקומפוסט בהיקף של כ-100 טון ליום. שישה מתקנים דומים יוקמו ברחבי הארץ. המתקנים צפויים לקום תוך שנתיים

השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן: "מהפיכת המיחזור שאני מוביל תשנה לחלוטין את חיינו. הפסולת שעד כה ראינו בה מטרד, הופכת לחומר גלם שניתן להפיק באמצעותו חשמל ירוק זול, במקום לשרוף עוד פחם מזהם. ישראל קברה באדמה חומרי גלם בשווי מיליארד שקלים ואנחנו מפסיקים את האיוולת הזאת".

המשרד להגנת הסביבה מעניק סיוע כספי בהיקף של 7,768,522 שקלים לחברת חץ אקולוגיה, להקמת מתקן לטיפול בפסולת ביתית אורגנית, ממנה יופק חשמל בשיטת העיכול האנאירובי. בשיטה זו חיידקים מפרקים את שאריות המזון וכלל הפסולת האורגנית. במהלך פירוק משתחרר גז המנוצל לצורך הפקת חשמל. הפקת אנרגיה באופן זה מפחיתה את הזיהום הנגרם מפעילותן של תחנות כוח מזהמות ומונעת הטמנה באדמה של טונות רבות של פסולת. כך הופכת הפסולת מנטל למשאב בעל ערך כלכלי.

מתקן זה, יטפל ב-201 טון פסולת אורגנית ביתית ביום. לפיכך, בשלביו הראשונים, יפיק כ-2 מגוואט חשמל ירוק, הספק אשר יעלה ככל שתעלה איכות הפסולת המופרדת המגיעה מהבתים. עם הקמת המתקנים המדוברים בשנת 2015, ישראל תטפל בכ-65% מכמות הפסולת האורגנית הביתית שתיוצר, כ-3,200 טון ביום.

הסכום המוענק למתקן הייעודי באשקלון מצטרף לכ-120 מיליון שקלים שהמשרד מעניק להקמת שישה מתקנים נוספים ברחבי הארץ ולתמיכות קודמות, בהיקף של כ-300 מיליון שקלים.

יצוין כי המשרד להגנת הסביבה הגדיל משמעותית את התקציב המיועד להקמת מתקני טיפול בפסולת אורגנית, בכדי להאיץ את מהפיכת המיחזור ולענות על הביקוש הרב בתחום.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (5 הצבעות, ציון ממוצע: 4.60 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-F

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

rightama

תגובות אחרונות