משרד האוצר הציג בממשלה סיכום מאקרו כלכלי לשנים 2012-2009, וכן דיווח על ההנפקה המוצלחת בארה"ב

משרד האוצר הציג בממשלה סיכום מאקרו כלכלי לשנים 2012-2009, וכן דיווח על ההנפקה המוצלחת בארה"ב

שר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ והכלכלן הראשי במשרד האוצר, ד"ר מיכאל שראל, הציגו בישיבת הממשלה סקירה המשווה את ההתפתחות הכלכלית במדינת ישראל אל מול מדינות המערב בשנים 2012-2009.

מהסקירה עולה כי ישראל מובילה את יתר מדינות המערב בשיעורי הצמיחה, בשיעורי הצמיחה לנפש, בגידול ההשקעות, בייצור משרות נוספות ובהקטנת האבטלה והגדלת ההשתתפות בכוח העבודה, תוך תהליך של הקטנת פערים. עוד עולה כי הצריכה הפרטית לנפש המשקפת במידה רבה את העלייה ברמת החיים, עלתה בישראל יותר מרוב מדינות המערב.

בנוסף הציגה החשבת הכללית במשרד האוצר, גב’ מיכל עבאדי בויאנג’ו את נתוני הנפקת האג"ח שביצע משרד האוצר בארה"ב בשבוע שעבר. שר האוצר שטייניץ אמר כי "העובדה שישראל הצליחה לקבל את אמון המשקיעים בריביות נמוכות ובהנפקות לטווחים ארוכים של 10 ו- 30 שנים, מהווים הבעת אמון חד משמעית של הבנקים וגופי השקעות הבין לאומיים בהתנהלותה הכלכלית האחראית של מדינת ישראל".

החשבת הכללית ציינה בישיבת הממשלה כי "ההנפקה בשבוע שעבר בשווקים הגלובליים בסך 2 מיליארד דולר ל- 10 ו- 30 שנה, מראה על אמון חד משמעי של השווקים הפיננסים הבינלאומיים במשק הישראלי. עוד ציינה החשבת הכללית כי כמות ואיכות המשקיעים הזרים שרכשו את אגרות החוב של ממשלת ישראל הן תוצאה של "נון דיל רוד שואו" שביצע אגף החשב הכללי בשבועות האחרונים אצל משקיעים רבים".

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 הצבעות, ציון ממוצע: 4.25 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט


ידידים - סיוע בדרכים

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות