הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 10 בפברואר 2013

הודעת מזכיר הממשלה בתום ישיבת הממשלה מיום 10 בפברואר 2013

א. בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה:

"אני מקבל בברכה את כוונתו של הנשיא אובמה לבקר בישראל, זה ביקור חשוב מאד, הוא ידגיש את הברית האיתנה בין ישראל וארה"ב. אני חושב שהחשיבות של הברית הזאת מזדקרת עוד יותר מעל פני השטח לאור מה שקורה בשטח, לאור המהפכות הגדולות, רעידות האדמה שמתרחשות סביבנו בכל המרחב של המזרח התיכון, מהאוקיאנוס האטלנטי בצפון אפריקה ועד המזרח באיראן.

הנשיא ואני שוחחנו על הביקור הזה וסיכמנו שנדון בשלושה נושאים מרכזיים: ההתחמשות האיראנית, הניסיון של איראן להתחמש בנשק גרעיני; המצב הבלתי יציב בסוריה והשלכותיו על הביטחון של האזור, וכמובן על ישראל וארה"ב; ועל הניסיונות לקדם את התהליך המדיני לשלום בינינו לבין הפלסטינים.

הנושאים האלה וגם נושאים אחרים שיעלו, הם נושאים כבדי משקל והם מחייבים את ההתייחסות הרצינית ביותר מצידה של ישראל. אני מאמין שהם גם מחייבים אחדות לאומית רחבה ככל האפשר, ורתימת הכוחות בתוך מדינת ישראל. זו גם מהות הניסיון שלנו ברגע זה בהרכבת הממשלה.
בהקשר הזה אני גם רוצה לומר משהו שאנחנו רוצים ומשהו שאנחנו לא רוצים, אנחנו רוצים אחדות, אנחנו רוצים הידברות, אנחנו רוצים לכידות. דבר אחרון שאנחנו רוצים ושאנחנו דוחים אותו על הסף, זאת אלימות, גזענות וחרמות. אלה דברים שאינם מקובלים עלינו, ואני אומר את זה בהקשר לקבוצה שאני אחד מתומכיה במשך שנים, גם בניי הם תומכיה של בית"ר ירושלים, יש לה ציבור אוהדים יקר וטוב. לאחרונה ראינו כאן גילוי של קיצוניות שאיננה מקובלת עלינו וצריך לעקור אותה מהנוף הציבורי שלנו וכמובן מעולם הספורט.
לכן, אני קורא לכל האוהדים, וגם למי שאינם אוהדים, פשוט להתנער מהתופעות האלה. אנחנו צריכים הידברות ושותפות, אנחנו לא צריכים קיצוניות, לא אלימות וגם לא שום חרמות בשום תחום שהוא.

דיון הממשלה היום יהיה קצר, בין השאר, משום שרבים מכאן ילכו כמובן להלוויה של אחיו של יו"ר הכנסת, ידידנו רובי ריבלין, שנפרד היום מאחיו, לייזי, ז"ל.
הדיון בממשלה היום יוקדש לנושא המהפכה הירוקה שהממשלה הובילה בהנהגת השר גלעד ארדן. אם תסתכלו על כל הנתונים של 2009 ותסתכלו על מה שנעשה בארבע השנים האחרונות, אתם תראו מהפכה של ממש, ואני קורא לזה "מהפכה ירוקה" שנבדלת מהמהפכה הירוקה סביבנו. יש מהפכה ירוקה באזורנו שהיא בעלת אופי אחד, אבל המהפכה הפנימית שנעשתה פה, היא גדולה ומשמעותית מאד בכל תחום, לא רק בתחום השקעת המשאבים אלא גם בתוצאות: מה שמתרחש בבתים, מה שקורה במיחזור ומה שקורה בפארקים העירוניים הגדולים.

לאחרונה היינו בפארק אריאל שרון, ופשוט צריך לבוא לשם לראות את השוני שמתרחש לנגד עינינו, יש מיליוני מבקרים, אם במפרץ חיפה, אם בקריות, בתל-אביב או בפארק נחל באר שבע – לראות פשוט שינוי עצום, האנשים יכולים לצאת למרחב ירוק שצמוד למרחב אורבאני. זה אחד השינויים הגדולים שמתרחשים כאן, וכמובן יש לזה השפעות נוספות למהפכה הזאת, גם על טיב המים, על טיב האוויר, על הכנסתה של ישראל לתוך המדינות המתקדמות בתחום הזה, על תיאום של ציפיות בינלאומיות וגם על התעשייה העתידית – מכל הבחינות האלה, אני חושב שגלעד ארדן ראוי לכל ההערכה על הובלה של שינוי גדול ויסודי בנוף חיינו. אני כמובן אאפשר לגלעד להציג את הנושא בצורה נרחבת."

ב. השר זאב ב. בגין, שקיים את הליך ההקשבה לציבור בקשר לתכנית להסדרת התיישבות בדואים בנגב, אשר אושרה בממשלה בהחלטותיה מספר 3707 מיום 11.9.2011 ומספר 5345 מיום 27.1.2013, מתייחס לסדרה של פרסומים שהופיעו בכלי תקשורת שונים שבהם עוותו נתונים ונמסר מידע מסולף ומטעה לגבי התכנית שאושרה.

השר בגין הזים כל אחד מן הפרסומים המטעים אותם הציג בפני חברי הממשלה.
עוד הביא השר בפני הממשלה גם את הודעת ראש מינהל מקרקעי ישראל מיום 9.2.2013 לפיה "מינהל מקרקעי ישראל רואה בחיוב את ההחלטה להסדרת הבדואים בנגב. המינהל מקווה שיישום ההסדר ואכיפתו יחלו במהרה. זוהי סוגיה לאומית-אסטרטגית שיש לגשת לפתרונה לאלתר".

השר זאב ב. בגין הביע את משאלתו כי הממשלה ה-33, שתיכון בקרוב, תפעל ליישום עניין הסדרת התיישבות בדואים בנגב.

ראש הממשלה חזר והודה לשר בגין על פועלו.

ג. השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, והמנהלת הכללית של משרדו, אלונה שפר, סקרו בפני הממשלה, באמצעות מצגת, את פעולות המשרד להגנת הסביבה בין השנים 2009 ל-2013.

בסקירה נמסרו, בין השאר, פרטים ונתונים על מבנה המשרד והתקציבים שעמדו לרשותו.

כן נמסרו בסקירה פרטים ונתונים על היעדים ותחומי הפעולה שבהם עסק המשרד וביניהם: הפיכת הפסולת ממפגע למשאב; צמיחה ירוקה; מניעת סיכונים לאוכלוסייה מחשיפה לחומרים מסוכנים וזיהום אוויר; שמירה על הטבע, החופים והשטחים הפתוחים; הגברת האכיפה הסביבתית; היערכות לשינויי אקלים ופעילות בתחום החינוך לאורח חיים מקיים.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (3 הצבעות, ציון ממוצע: 4.33 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-P

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-I

MyTama38

תגובות אחרונות