בשישי הקרוב (15/2) – הפגנת תושבי דרום תל אביב כנגד אירוע של קהילת המסתננים מסודן

בשישי הקרוב (15/2) – הפגנת תושבי דרום תל אביב כנגד אירוע של קהילת המסתננים מסודן

כפי שדיווחנו בכתבה באתר לפני מספר ימים, תושבי דרום תל אביב מוחים כנגד אירוע שעתיד להתרחש בשישי הקרוב במרכז הקהילתי קאנטרי גורן גולדשטיין שבשכונת קריית-שלום ובמהלכו יערך פסטיבל תרבות של קהילת השוהים הבלתי חוקיים מסודאן בישראל.

לטענת המארגנים, מדובר בניסיון נוסף להטמיע את קהילת המסתננים מסודאן בשכונות דרום תל אביב ולהפוך אותם חלק מהקהילה.

"לא ייתכן שקאנטרי גורן שהוא מרכז קהילתי הממומן ע"י העירייה ונועד לשרת את תושבי קריית שלום ייתן במה לאירוע של אוכלוסיה שהסתננה לישראל ושוהה בה שלא כחוק. לא מספיק שהגינות הציבוריות שלנו נכבשו והופקעו מאיתנו ע"י המסתננים לצורך לינה, חתונות ואירועים, הם גם מכניסים דריסת רגל בוטה לתוך הקהילה המקומית" טוענים חלק ממארגני ההפגנה הקרובה.

לדבריהם : "כבר פעלנו בעבר נגד קיום אירועים שכאלה בתוך המרכזים הקהילתיים בשכונה ונמשיך לעשות זאת גם בעתיד. במידה והמרכז הקהילתי והעירייה לא יבטלו את האירוע אנחנו לא נעבור על כך לסדר היום ונגיע במועד האירוע אל הקאנטרי ונערוך במקום הפגנת מחאה משלנו. אם מישהו מצא את המימון המתאים להפקת האירוע ורוצה לקיים אותו, לא חסרים מקומות במרכז ובצפון העיר שישמחו לארח את קהילת סודן. אין צורך לנסות ולשלב כל פעם מחדש את אוכלוסיית המסתננים בקהילת תושבי שכונות דרום העיר". היא ממשיכה להסביר את התנגדות התושבים. "אני מבינה את זה שיש גורמים בארץ ומחוצה לה שרוצים להפוך את דרום תל אביב למחנה פליטים ולספק למסתננים את צורכיהם, אבל למה על גבם של החלשים באוכלוסיה ?! רק לפני מספר שבועות הקימה העירייה אוהלים בגינת לוינסקי והפכה את הגינה הציבורית למחנה פליטים. לאחרונה נודע כי הממשלה פתחה עבורם בית חולים בתוך התחנה המרכזית החדשה בהשקעה של יותר מ-3 מיליון ש"ח רק על מנת שלא יגיעו לטיפול בבית חולים איכילוב ! מי קבע שדרום תל אביב היא בירת המסתננים ?! אם ראש העיר חולדאי החליט שכך יהיה אז אולי כדאי שיספר את זה לתושבים".

המארגנים שכוללים את פעילי הוועדים משכונות הדרום, את "המטה להצלת דרום תל-אביב" ואת וועד הפעולה של שכונות דרום תל אביב קוראים לציבור הרחב להצטרף ולהגיע להפגנה שתיערך בשישי הקרוב (15/2) בשעה 11:30 בכניסה למרכז הקהילתי – קאנטרי גורן גולדשטיין, ברחוב עמיקם 7 בקריית שלום, ת"א. 

קאנטרי גורן גולדשטיין – במרכז המהומה (google street view)

בתוך כך, פנה אמש חבר המועצה והמשנה לראש העירייה, מר ארנון גלעדי במכתב לראש העירייה חולדאי בו דרש את ביטול האירוע, מצ"ב תוכן המכתב:

הנדון : אירוע תרבות של קהילת סודן בקאנטרי קלאב בקריית שלום

הובא לידיעתי כי ביום שישי הקרוב, 15.2.13 מתוכנן להתקיים אירוע תרבות של קהילת מהגרי העבודה מסודן בקאנטרי גורן בשכונת קריית שלום.

בהודעת מארגני האירוע צוין כי מדובר ביום התרבות של קהילת הפליטים מסודן ותוכנית האירוע כוללת הופעות של להקות וזמרים, ריקודים ותאטרון, כאשר האירוע החינמי פתוח לכל וצפויים להגיע אליו גם תושבים מחוץ לתל אביב – יפו.

מאז פרסום דבר האירוע, החלו להצטבר בלשכתי תלונות של תושבי השכונה המבקשים למנוע את קיומו.  אני מוצא טעם לפגם כי מרכז קהילתי הממומן ע"י העירייה ,שנועד לשרת את תושבי קריית שלום ישמש כאכסניה לאירוע של מהגרי העבודה שהסתננו לישראל ושוהים בה שלא כחוק.

שכונת קריית שלום, בדומה לשכונות דרום מזרח העיר האחרות, הפכה למקום מקלטם של מהגרי העבודה, אשר מעמיסים על תשתיות הרווחה, הבריאות, השירותים הקהילתיים תוך פגיעה בביטחון האישי בשכונות ששנים לא זכו ליחס הולם מצד הממסד העירוני והלאומי.

ממשלת ישראל היוצאת החלה ביישום מדיניות הגירה קפדנית ומחמירה וכתוצאה מפעולותיה צנח מספר המסתננים החדשים. כעת, הגיעה העת לפעול באופן נחוש לצמצום מספרם של מהגרי העבודה השוהים בישראל ע"י החזרתם לארצות מוצאם.

אני סבור כי העמדת המתקן העירוני לפעילויות הרווחה והתרבות של מהגרי העבודה כמוה כמתן לגיטימציה וקרקע נוחה להמשך השתקעותם בשכונות הדרום והכבדת העול על תושבי השכונות.

בהקשר זה, אציין גם כי הקמת האוהלים בחסות העירונית  לטובת המסתננים בגינת לווינסקי לפני מספר שבועות מעבירה מסר זהה לקהילת המהגרים ויש לחדול מלמשוך מהגרי עבודה חדשים לשכונות הדרום.

אני תומך בעמדתך כי על עיריית תל-אביב יפו לתת מענה הולם לצרכיהם של הפליטים המעטים שבין מהגרי העבודה אך אינני מוצא מקום להתעמר בתושבי השכונות ולהכביד את העול הכבד ממילא , אותו הם נושאים בעצם התמודדותם היומיומית עם המסתננים.

לפיכך, אבקש את התערבותך האישית למניעת קיום אירוע.

על החתום, ארנון גלעדי.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (9 הצבעות, ציון ממוצע: 4.89 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (4)

 1. חנה 12/02/2013 להגיב
  ..............בית ליסין, צוותא, מרכז ענב, הסינמטק, בית אריאלה, מרכז סוזן דלל, מוזיאון תל-אביב, מוזיאון ארץ ישראל, אוניברסיטת ת-א, היכל התרבות, ביכורי עתים, בית העיר, בית תמי, הנגר 2 יפו, מרכז קהילתי בבלי-ירושלמי, המרכז למוסיקה ע"ש פליציה בלומנטל, האופרה הישראלית, מרכז קהילתי צהלה.................למה אצלנו?!?!?!?!?!?!?!
 2. אוראל 12/02/2013 להגיב
  לצערי לא אוכל להגיע להפגנה. ללא קשר להפגנה אבל בהקשר של המסתננים ,גיליתי היום (מה לעשות לוקח לי זמן) שהם פונים לקטינים ושואלים אותם אם הם רוצים לקנות סמים ,ויש כאלה שקונים .מסתבר שיש איזה "בוס" ישראלי שמשתמש בהם כבלדרים ,המשטרה לא מטפלת בזה כי אם יתפסו אחד ,ה"בוס" ילך לאחר ואין טעם להתעסק בזה ,אז המשטרה עוקבת אחרי נערים עושה להם חיפוש ומנסה להפחיד אותם . סיפור אמיתי לגמרי .
 3. רון 13/02/2013 להגיב
  מומלץ לפנות בדחיפות לחברי הכנסת דני דנון ומירי רגב שהקימו שדולה בכנסת בנושא השבחי"ם, ולבקשם למנוע את כינוס השבחי"ם, ובעת הצורך, להשתתף בהפגנה שביום ו'. זה יהיה המבחן הראשון של חברי הכנסת.
 4. בר 13/02/2013 להגיב
  ולמה דווקא בדרום העיר? כי בדרום העיר תנועות השמאל והעמותות שלהן הולכות ותופסות כוח ,כי בדרום ת"א נותרה אוכלוסיה שאין להם אמצעים כספיים לברוח מכאן..חלקם מבוגרים חולים וקשישים ..וכידוע שליש מתושבי השכונות אפילו לא טרחו והלכו להצביע בבחירות האחרונות וכשבמשך השנים השכונות נזנחו הן ע"י הרשויות הארצית והמקומית ,וכשירקו להם שנים בפרצוף כמו אותו אדם "הרגיל" להיות "מוכה" טענו "המוכים"-זה בסה"כ עוד כמה טיפות של גשם ..עד שבא שיטפון צונאמי של מסתננים ומכה בחוזקה.....אבל רבותיי התעוררתם????? ..לדעתי זה אבוד ומאוחר מידי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-F1

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות