הסתיימה הפגנת התושבים מול מרכז קהילתי גורן גולדשטיין; קריאה להחרמת הקאנטרי וביטול מנויים; בשלישי 19/2 הפגנה נוספת

הסתיימה הפגנת התושבים מול מרכז קהילתי גורן גולדשטיין; קריאה להחרמת הקאנטרי וביטול מנויים; בשלישי 19/2 הפגנה נוספת

לפני כשעה קלה הסתיימה הפגנת תושבי שכונות דרום תל אביב מול המרכז הקהילתי קאנטרי גורן שבקריית שלום.

כפי שכתבנו באתר לפני מספר ימים מחאת התושבים התעוררה בעקבות אירוע קהילת המסתננים מסודאן אשר מתרחש היום במקום.

התושבים שמוחים כנגד השימוש במרכז קהילתי לאירועים של קהילת המסתננים בסיועם של עמותות שמאל דרשו במהלך השבוע ממפעילי המקום ומראש העיר חולדאי לבטל את האירוע ולמנוע שימוש במרכז קהילתי לטובת אוכלוסיה ששוהה במדינה שלא כחוק.

לאירוע עצמו הגיעו היום כמה עשרות יוצאי אפריקה וכמות דומה ואפילו רבה יותר של פעילי עמותות וארגוני שמאל שאינם תושבי דרום העיר. גדעון לוי ובת זוגתו הצטרפו אף הם לאירוע והתקבלו בחום על ידי המארגנים.

מארגני ההפגנה טוענים מצידם כי הצליחו לסכל בצורה כזאת או אחרת את האירוע, "אילולא חשפנו את האירוע והודעה על ההפגנה סביר להניח שהיינו רואים כאן היום כמות גדולה הרבה יותר של מסתננים ואנשי שלומם. עצם כך שכמות המבקרים לא רבה השגנו את שרצינו" הם אומרים.

במקום הייתה מבעוד מועד נוכחות של כוחות משטרה על מנת למנוע חיכוך בין תושבי דרום העיר למבקרי האירוע.

התושבים מנסים למנוע כניסה למרכז הקהילתי

נחזיר המנויים ונחרים את הקאנטרי

בעקבות חשיפת השימוש הקבוע שעושים ארגוני השמאל והמסתננים במקום יצאה היום קריאה מטעם פעילי שכונת קריית שלום לתושביה להחזיר את המנויים ולהחרים את אירועי פורים הקרוב שמתוכננים להיערך במקום.

"לא ייתכן שמרכז קהילתי שנועד לשרת את קהילת תושבי שכונת קריית שלום, יהפך להיות מקום קבע של אירועים של מסתננים וארגוני שמאל שבאים למקום משכונות צפון העיר ומערים מחוץ לתל אביב" אומרים התושבים.

מתגובת העירייה לנושא מסתבר כי מזה תקופה משרת המקום את ארגוני השמאל ואת קהילת המסתננים ואין זו הפעם הראשונה שאירוע מעין זה נערך במקום.

כך אמרו בעיריית תל אביב: "עיריית תל אביב-יפו, המנהלת את המרכזים הקהילתיים העירוניים, מעניקה שירותים לכל אוכלוסייה המעוניינת לקיים פעילות במרכזים אלו, ללא הבדל מוצא, דת, צבע או מין- ותמשיך לעשות כך גם בעתיד. הנהלת קאנטרי גורן משכירה את האודיטוריום מזה כמה שנים לאירועים של הקהילה הזרה, אחת לכמה חודשים. באירועים אלו מתקיימות ישיבות של הקהילות הללו עם עמותות סיוע, עורכי דין וכו’, כאשר כל האירועים עד היום (האחרון התקיים לפני כחודשיים) עברו בצורה חלקה ושקטה".

מהיבט זה של תגובת העירייה ראוי שנציין כי לאתרנו נודע שראש העיר רון חולדאי השתתף לפני מספר ימים בכנס של מספר ארגונים אשר נערך בנווה צדק ודן בסוגיית השוהים הבלתי חוקיים בדרום העיר. שלא לציטוט נמסר מתושבים שנכחו בכנס כי חולדאי התבטא בנושא וטען כי כעת משנסתיימה מלאכת בניית הגדר על הממשלה לקבל החלטה ולאשר לשוהים הבלתי חוקיים לעבוד וזאת על מנת לשפר את איכות חייהם.

בשלישי הקרוב תהלוכת מחאה 

תושבי דרום תל אביב אינם מתכוונים לעבור לסדר היום על ניסיון העירייה להטמיע את קהילת המסתננים בלב שכונותיהם. בהמשך להפגנה היום בכוונתם לערוך השבוע הפגנה נוספת בשכונת שפירא כנגד מקומות בילוי של מסתננים ואף צפויות מחאות מגוונות גם בשבועות הקרובים.

כך פרסמו היום מארגני ההפגנה הקרובה: "ביום שלישי הקרוב 19.2.13 בשעה 20:00 נפגש בכיכר במסילת ישרים – חכמי ישראל בשכונת שפירא ונצעד יחדיו לעבר מתחם העסקים הלא חוקים בשכונת שפירא ( המקום בו הותקף פעיל השכונה שנשלח לצלם פאב אפריקאי חדש הצמוד לבית הספר שורשים ע"י מנהל אגף בעריית תל אביב ). קוראים לכם תושבות ותושבי מדינת דרום תל אביב להצטרף ולסייע במלחמתנו לעצמאותנו ועתידנו במדינת דרום תל אביב !!!"

לחצו כאן לדף האירוע ברשת החברתית.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (11 הצבעות, ציון ממוצע: 4.91 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (25)

 1. אוראל 15/02/2013 להגיב
  זה פשוט מקומם! אם היו עושים את האירוע במרכז העיר וצפונה , לא היה צריך להביא משטרה שעולה כסף. בזה שמביאים מצלמות ומשטרה ואזרחים מחבקי עצים שגרים באזורים סטריליים אפשר לראות מגמה ברורה של הצגת תושבי השכונות כגזענים וחשוכים. אוףףףףףףףף
 2. יניב 15/02/2013 להגיב
  יש לי רעיון, אולי במקום דגלי ישראל ביום העצמאות תתלו את דגלי סודן ואריתריאה, אולי בכלל דגלים לבנים, בקצב הזה מי יודע.......... ......
 3. חנה 15/02/2013 להגיב
  כתבת צבע נרחבת שתתפרסם במוספי סוף השבוע, בעוד כשנה מהיום - הכותרת: בדרום ת-א נחנך המכון לתרבות סודן. כותרת משנה: בבנין מפואר שתרמה עיריית ת-א ובנוכחות ראש העיר וחברי המועצה, נחנך השבוע המכון לתרבות סודן. בפתיחה נכחו מאות סופרים ואנשי תרבות, פעילי 2000 ארגוני זכויות וסיוע ונכבדים נוספים, שכבדו בנוכחותם גם את פתיחת המכון לתרבות אריתראה, לפי כחצי שנה. ובשולי אחד המקומונים תופיע הידיעה הבאה: הקהילה היהודית הקטנה בדרום ת-א, תציין השבוע את ראש השנה לבני הדת היהודית. התפילות תתקיימנה באוהל שהוקם ע"י עיריית ת-א, לבקשת נציגי הקהילה. נשמע הזוי?! נדמה לכם!
  • יניב 15/02/2013 להגיב
   חנה חנה חנה, מפרגן לתגובה שלך...את מתחילה להיות כמוני, אני אוהב את זה!!!!!! שבת שלום לך
 4. יניב 15/02/2013 להגיב
  אני נודניק, אני קרצייה, אני לא נעים, אדיוט, טיפש, מפגר, מה שתרצו....אבל צודק, אני צודק!!!!!!! למה האפריקאים עדיין כאן? למה "אחי" בצרה (כמו שמישהו כתב לי כאן) לא מארגנים משהו מאודד גדול? למה אחי ואחיותי בצרה רק מתבכיינים? הא??????????????.למה אין כאן אף אחד?? בגללי? לא ולא, למה רק בדרום תל אביב ידעו על ההפגנה ולא בכל הארץ? האאאא? שמישהו כבר יתן לי הסברים ויסתום לי את הפה, נוווווווווווו, ראיתי והשתתפתי בהפגנות שלכם, אתם לא רציניים! אני מבין פי כמה מכם מה קורה "שם" אצלכם, שאף אחד לא יעז להטיף לי, אני רוצה תשובות, נו כבר, מעניין אם בעלי האתר ימחקו את זה, שלא תעזו, את הבכינות אפשר להפוך למעשים, הכל בצורה חוקית!!!!!!! אנחנו לא עבריינים!!!!!!!!!
 5. רון 15/02/2013 להגיב
  עירייה שמשתפת פעולה עם מפירי חוק, קרי השבחי"ם, היא בעצמה מפרת חוק, וראו את העבריין המורשע נתן וולך (שהיה סגן ראש העיר) וקיבל שוחד מראובן גרוס ז"ל. באשר לאי הנפת דגלי המדינה בדרום ת"א, ביום השואה וביום העצמאות, הרי זה הפך למנהג עירוני, שלא להניף את דגלי המדינה בדרום ת"א, ולהניפם רק בצפון ת"א, וגם בשנה זאת כבשנים קודמות, שום דבר לא ישתנה, כי מדיניות התעלמות העירייה מתושבי דרום ת"א, לא השתנתה, ואף החריפה בחומרתה. לסיום תחזקנה ידי מארגני ההפגנה הזאת, וההפגנות שיהיו בהמשך, כי רק כך, קול תושבי דרום ת"א ישמע ברור עד להוצאת כל השוהים הבלתי חוקיים ממדינתנו בכלל, ומדרום ת"א בפרט.
 6. יניב 15/02/2013 להגיב
  נו בעלי האתר........תכתבו לי למה צינזרתם דברים "נקיים" שכתבתי..המילה "כבוד" הופיעה אצלי הרבה, תנו תשובה הכי קצרה, אפילו אם תכתבו הלוואי שתמות, תנו תשובה קצרצרה ואני עף מכאן, יש לי כבוד! אני לא סתם מבררבר את עצמי לדעת
 7. יניב 15/02/2013 להגיב
  .....מחכה מחכה ובינתיים מהרהר איך לפני כמה שנים הצבעתי מר"צ, איזה טיפש הייתי, נווווו בעלי האתר, ספרו לי למה לא פרסמתם הכל? אי אפשר להגיד שלא השקעתי באתר השממה הזה בדקות האחרונות עם משחקי החתול עכבר "שלנו", מחכה!
 8. יניב 15/02/2013 להגיב
  גדעון לוי, השיר הזה ישאר שלנו ורק שלנו ואף אפריקאי לא ישיר אותו הבנת...כולם ביחד ארץ ישראל שלי מילים ולחן: דתיה בן דור קיים ביצוע לשיר זה ארץ ישראל שלי יפה וגם פורחת מי בנה ומי נטע? כולנו ביחד! אני בניתי בית בארץ ישראל אז יש לנו ארץ ויש לנו בית בארץ ישראל. ארץ ישראל שלי יפה וגם פורחת מי בנה ומי נטע? כולנו ביחד! אני נטעתי עץ בארץ ישראל - אז יש לנו ארץ, ויש לנו בית, ויש לנו עץ בארץ ישראל. ארץ ישראל שלי יפה וגם פורחת מי בנה ומי נטע? כולנו ביחד! אני סללתי כביש בארץ ישראל - אז יש לנו ארץ, ויש לנו בית, ויש לנו עץ, ויש לנו כביש בארץ ישראל. ארץ ישראל שלי יפה וגם פורחת מי בנה ומי נטע? כולנו ביחד! אני בניתי גשר בארץ ישראל - אז יש לנו ארץ, ויש לנו בית, ויש לנו עץ, ויש לנו כביש, ויש לנו גשר בארץ ישראל. ארץ ישראל שלי יפה וגם פורחת מי בנה ומי נטע? כולנו ביחד! אני חיברתי שיר בארץ ישראל - אז יש לנו ארץ, ויש לנו בית, ויש לנו עץ, ויש לנו כביש, ויש לנו גשר, ויש לנו שיר על ארץ ישראל
 9. יניב 15/02/2013 להגיב
  בעלי האתר, הצנזורה הצבאית "פראיירית" ליידכם, פששששששש שאפו כל הכבוד, הכל בשיטת כתוב ותצונזר, כל הכבוד, בראבו, כפיים
 10. dror 15/02/2013 להגיב
  חולדאי קיבל שגעת הוא לא סופר את דרום תל אביב חייבים להעיר את ראש העיר בכדי שיבין מה שווה דרום תל אביב
 11. יניב 15/02/2013 להגיב
  "המושבה האיטלקית" זה בקריית שלום נכון? בואו נחשוב על שמות חדשים למען הדיירים והמבקרים החדשים והרבים... המושבה הסודנית, המושבה האריתראית, המושבה האפריקאית, כן כן זה הכי טוב, למה להפלות בין סודנים לאריתראים? מה אנחנו גזענים? סגרנו. המושבה האפריקאית. סגוררררררררר
 12. אדם 15/02/2013 להגיב
  אח, אין כמו המסגור של האתר שלכם. תענוג לעיניים שקוראות את הטקסט ואת השקרים שאתם מפיצים לעצמכם. אני בטוח גם שתגובה זו תצונזר. כאשר הגעתי למקום בשעה שלוש המקום היה מלא עד אפס מקום, ולא היה מקום לזוז. לא הצלחתם להבריח אף אחד, ואכן היה איחוד יפה ומרגש של שמאלנים וסודנים. אני, אגב, לא הגעתי מצפון תל אביב אלא מביתי שבאחת משכונות דרום תל אביב בה אני גר כבר 13 שנה. או שאולי, מפאת אשכנזיותי תמשיכו לתאר אותי כצפון תל אביבי? נקודה למחשבה חברים.
  • רונן 15/02/2013 להגיב
   אדם, חובב המסתננים... לידיעתך גם אני הייתי שם היום וכשעזבתי לקראת 3 המקום לא היה מלא עד אפס מקום אבל אכן כפי שרואים בתמונות נכחו שם כמה עשרות מסתננים ושמאלנים ייפי נפש מבית הקרן לישראל החדשה שמרביתם הגיעו מצפון העיר. אכן אין ספק שגם בשכונות דרום תל אביב יש מספר קטן של צפונבונים, אשכנזים, שמאלנים, יפיי נפש מוסווים כמוך שהגיעו להתנחל באזור בגלל המחירים הזולים וכנראה נהנים מהשתלבותם באוכלוסיית המסתננים בצורה זו או אחרת ואני שמח שנהנית היום מתרבות סודן ומציע לך לטוס לשם ולהנות עוד יותר. בניגוד לכל העיתונאים השמאלנים שכותבים באתרים השונים האתר הזה דווקא מוציא החוצה את האמת ומשקף את המציאות הקשה בדרום תל אביב כפי שהיא ומגיע לו על כך שאפו גדול.
 13. בר 16/02/2013 להגיב
  קול קורא לתושבים ולמנהלי האתר!!! שנים רבות של הזנחה מצד הרשות המקומית הן של תשתיות והמסתננים "שכבשו" אותנו.. כלומר של שכ' הדרום:- "קרית -שלום" "שפירא" "פלורנטין" "נווה- שאנן" "הארגזים" "שלם" ועוד. גורם לי לחשוב על הקמת מועצה מקומית הנפרדת לחלוטין מת"א! יש לנו "תיק גדול" עלינו לנסות לפנות לעורכי דין ומשפטנים ולהביאו לרשות הארצית,לכנסת. ומאידך מנהלי האתר יתשאלו יערכו סקר לפחות עם מי מקוראי האתר מסכים עם האמירה הזו (כי גם צעד קטן יכול להביא לשינוי גם אם אולי לא הגיוני?!) ואז נהיה משויכים למועצת "השכ'- הכבושות" שבראשה יפעל אדם נחרצות כנד המסתננים טיפול בתשתיות ועוד..ועוד...ועוד... מה חסר?? רבותיי אז מה דעתכם???
 14. שרית 16/02/2013 להגיב
  אדם אכן הקרן החדשה הצליחה לשתול סוכנים כמוך בשכונות דרום תל אביב, הקרן מאמצת את הפתגם "if you can't beat them,buy them!"
  • חנה 16/02/2013 להגיב
   "התרמילאים" מגיעים לכאן בגלל עלויות השכירות הנמוכות יחסית, הקרבה למרכז ת-א, אבל גם מתוך אותה תחושת שליחות הרפתקנית שמאפיינת את הישראלים שמגיעים עד לנפאל הרחוקה על מנת ללמד את הילידים לצחצח שניים. הם יכולים לחיות כאן 20 שנה ולעולם יהיו עוברי אורח. רובם גם לא יקימו כאן משפחה ולא יגדלו כאן ילדים. רובם הם מתומכי המסתננים מאפריקה ומסייעים להם בדרכים שונות ומגוונות ורוחשים עויינות מוסתרת היטב כלפי התושבים הישראלים של השכונה, שמתנגדים לכיבוש השכונה ע"י המסתננים ורואים בהם גזענים. מדי פעם הם שולחים טוקבקים שמטרתם להפריך את טענות התושבים - בסגנון של: אני גר בשפירא, בבנין שבכל דירה יש 60 סודנים ואין לי שום בעיה אתם.... כל השכנים שלי הם אריתראים והם אחלה, אין לי שום בעיות אתם...אני מסתובבת פה בשתיים בלילה לבדי ואין שום פחד...אני לא מבינה על מה התושבים מדברים...
 15. בר 16/02/2013 להגיב
  ולכשתקום בעזרת השם ובשעה טובה המקבילה התל אביבית החדשה....... השם החדש שיבחר יהיה לדעתי : עירית "סדום -ועמורה"...............אז מה דעתכם מתאים לכם???????
 16. שרית 16/02/2013 להגיב
  אדם,איחוד מרגש עם מי? אתה מתרגש לבלות עם פולשים זרים שהעלו את הפשיעהב מאות אחוזים, הורידו את רמת החיים שגם ככה לא נסקה לשמיים, תשתיות נהרסו מהעומס, אולי אתה גר בדרום תל אביב אבל כל התורמים וכל אלה שבעד להשאיר אותם ממש לא גרים בסמיכות ל"מסכנים" שהם מאמצים. תדברו על מוסר ועל יפות נפש עד שהשמש תפסיק לזרוח, אתם אנשים מתנשאים שחושבים שהם עוזרים אבל בפועל אתם רק פוגעים, העזרה שלכם למסתננים פוגעת בתושבי השכונות, עזרה שעוזרת לאחד אבל פוגעת באחר היא לא עזרה אמיתית, וגדעון לוי הוא לא משהו להתגאות בו... אפילו הארץ הפסיד המון מינויים בזכות העילוי הנקרא גדעון לוי. ובתור שמאלן, איך מתיישב לך כיבוש של מסתננים על השכבות הכי חלשות של היהודים בארץ?
 17. שרית 16/02/2013 להגיב
  השנאה של האשכנזים כלפי הספרדים מגיעה לרמות מסוכנות. הם מעדיפים לעזור למסתננים זרים לא יהודים והכול בא משנאה עזה ל"שוורצע" שהם צריכים לחלוק עימם את הארץ. הם לא יעזרו לספרדים או לאתיופים, אבל ללא יהודים ממדינות אוייב הם ירוצו לעזור. הקרן החדשה היא אויב גלוי שפועל על מנת לטשטש את הזהות היהודית של ארץ ישראל ובאופן "מפתיע" הרבה מארגוני התמיכה במסתננים נתמכים על ידי הקרן החדשה.
 18. חיים נחסוב 16/02/2013 להגיב
  כל מה שאתם עושים זה לדבר תפעלו תפעלו, תחסמו כבישים, תפנו למשכירי הדירות שלא ישכירו תלו פתקים ברחביי העיר על הסכנות הבראותיות האישיות והכלכליות שמפיצים המסתננים שימו בתיבות פתקים לאנשים שיבינו מה הולך הפגנות וצווי בית משפט מה שהאוייב השמלאני עושה לכם עשו לו שכרו דירות למסתננים בצון תל אביב לא ראיתם כמה זאבים שמסתובבים בצפון תל אביב מרעידים לכול הצפוניים את הבי... הם מפחדים מקצת זאבים משוטטים קראו בעיתון סופשבוע, הם פחדנים נהגו בהם כמו שהם מעוללים לכם בתי משפט, צווים קיראו באתר זה הםלא קיבלו מעמד "פליטים", מתןך עשרים אלף רק 22 בודדים קיבלו מעמד זמני, אז למה אתם מחכים רשות ההגירה הכריזה הם מסתננים קיראו זאת באתר הזה הם מסתננים, יאללה לעבודה החוק לצידיכם הזיזו ישבנייכם ולעבודה
 19. בר 17/02/2013 להגיב
  אחד מהאמירות שבכל אופן אותי מרגיזות.. כשכל העולם "האחר " ואשתו, שאינו מתגורר בסמיכות למסתננים תמיד יודע טוב יותר.. ומה נכון לעשות: --(אולי הם חושבים שכאן מתגוררים מפגרים) --- תעשו...תפעלו...תחסמו...תשביתו...תרימו...תורידו..!!!.אך כמה קל לשפוט ולתת עצות ומרחוק...דבר אחד יש לי לומר לכם רבותיי הישראלים -"האחרים"- אם אתם חושבים שרק כאן זה ישאר טעות ..הם יגיעו בסוף גם אלייכם לסף בתייכם...כמו שצונאמי הולך וגדל ומתפשט..אז מה ניפגש עוד שנה שנתיים כשהמסתננים יצחקו גם "לכם" בפרצוף ויעשו ככל העולה על רוחם ומזגם!!!!!אז מה קבענו.................???
 20. יניב 17/02/2013 להגיב
  שמתי לב מהתמונות - אזרחי ישראל "הנאורים" שבאו לאירוע משכונות במרכז ת"א וצפונה לא ישבו בסמוך ולא התערבבו עם הסודנים או האריתראים. כנראה שבאמת כאשר הדבר נוגע להם באופן אישי הם לא מוכנים לסבול את הקרבה. תמיד קל מרחוק לומר ולהביע דברי בקורת ותוכחה.
 21. חיים 17/02/2013 להגיב
  בר יש שיטות פעולה ולא אנו לא מהצד אני חיים תושב השכונה לידיעתך אל תתקפי אנשים שבאים לעזור ולתת כיוון אני פועל יומם וליל בארגון במשמרות השכונות בהפצת חומר על המסתננים אני עושה המון המון גם בעיריה הגיע זמן לפעול בר בלי התחכמויות
 22. רון 17/02/2013 להגיב
  יש לפעול כאיש אחד כנגד תופעת השוהים הבלתי חוקיים, וכנגד הפליית תושבי דרום ת"א למול צפון ת"א (באדיבות עיריית ת"א), ולפיכך כל אחד שתורם למאבק בדרכו שלו, יבורך.

פרסם תגובה

rightama

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-F1

מדור חוק ומשפט

תגובות אחרונות