עיריית תל-אביב-יפו: מערכת המפות העירונית החדשה נפתחה לכולם ובחינם

עיריית תל-אביב-יפו: מערכת המפות העירונית החדשה נפתחה לכולם ובחינם

המערכת מציגה למעלה מ- 100 שכבות של מידע, ומהווה "חלון" למסד הנתונים העירוני * ממשק משתמש אישי * תצלומי אוויר ברזולוציה גבוהה * שדרוג המערכת בעלות עירונית של כ- 500 אלף ש"ח בלבד * באפריל יוכלו משתמשי המערכת לצפות בתיקי בניין בחינם, ומכל מחשב

עיריית תל-אביב-יפו השיקה השבוע את מערכת ה-iView החדשה: מערכת מפות אינטראקטיבית (GIS) המאפשרת הצגה ותחקור של מידע גיאוגרפי והנדסי שנצבר במאגרי הנתונים של העירייה. מערכת זו מציגה מעל למאה שכבות של מידע רלוונטי על העיר, ובכך מהווה "חלון" למסד הנתונים העירוני.

קישור למערכת: http://gisn.tel-aviv.gov.il/iview2

רון חולדאי, ראש עיריית תל-אביב-יפו: "אני שמח להציג לכם מערכת מפות עירונית מתקדמת וחכמה שאני בטוח שכל אחת ואחד יכול להיעזר בה. מלוא הערכתי לאנשי המחשוב של העירייה שעמלו על בנייתה. הם מכינים לכם עוד כמה הפתעות בחודשים הקרובים, ביניהן גירסא מותאמת לטלפונים חכמים".

מהנדסים, תיירים, תושבים ובעלי עסקים ימצאו במערכת החדשה כלי תכנון שימושי ויעיל, שאף לומד את המשתמשים, מכין עבורם תפריט עבודה אישי, וזוכר את הפעולות האחרונות שביצעו. למערכת ממשק משתמש מהיר, נוח וידידותי, המאפשר למשתמשים שונים למצוא בדיוק את המידע שמעניין אותם, ולשלוף בקלות נתונים ומסמכים רלוונטיים.

 

משתמשים מקצועיים יוכלו לבצע ניתוחים גיאוגרפיים מתקדמים ואחזור של מידע מורכב, כגון: הצגת דף זכויות בנייה (רשמי וחתום) בכל חלקה בעיר (מידע הנדסי), ביצוע חיפושים שונים (כתובת, חלקה, צמתים, אתרים וחיפוש "חופשי"), הדפסה של מפות ודו’חות, מדידת מרחקים ושטחים על גבי המפה, ביצוע ניתוחים גיאוגרפים (כגון – הצגת כל גני הילדים ברדיוס של 1 ק"מ מכתובת מסוימת), שיתוף מפות עם משתמשים אחרים ועוד.

תושבי העיר ומשתמשים מזדמנים יוכלו לאתר גינות כלבים, תחנות תל-אופן, חניונים ציבוריים או פרטיים, בתי ספר, גינות ציבוריות ומתקני מיחזור, אזורי בילוי, כיווני תנועה ברחובות, מוסדות עירייה ועוד, כולל חיבור נוח לGoogle Street View.

מערכת זו הינה מהמתקדמות מסוגה בעולם ומשמשת כלי פשוט, נוח וזמין תמיד לצרכי איתור ואחזור מידע על בסיס גיאוגרפי ולהפקת מפות, דו’חות ומסמכים בתחומים רבים ומגוונים. באמצעות המערכת ניתן להציג ולתשאל עשרות שכבות על גבי מפת הבסיס של העיר, לקבל מידע תיאורי על כל פריט בכל שכבה, להציג מידע תכנוני נלווה למפות (כגון – תקנוני תב"ע) ועוד.

המערכת, שאינה מוגבלת במספר המשתמשים בה, פותחה בטכנולוגיית GIS (מערכת מידע גיאוגרפי) בסביבת האינטרנט ומבוססת על תוכנת שרת מסוג ARC GIS Server מבית ESRI ועל "לקוח" מבוסס Silverlight של Microsoft המאפשר הפעלת המערכת במגוון דפדפנים. המערכת פותחה ע"י מרכז יאיר (יחידת ה- GIS של אגף המחשוב בעיריית תל-אביב-יפו).

מערכת המפות (ה- GIS) הינה סנונית ראשונה לקראת השקתו של פרויקט העירייה הממוחשבת "דיגיתֵל". במסגרת פרויקט זה יעברו שירותי העירייה לערוץ דיגיטלי, מותאם אישית, אשר יאפשר ללקוחות לבחור את ערוצי התקשורת הנוחים להם למידע ולשירותים שמציעה העירייה.

המידע והתמונות באדיבות אתר העירייה.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (6 הצבעות, ציון ממוצע: 3.17 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-I

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-W


ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות