דברי ראש הממשלה בפתח ישיבת הממשלה – 17/2/13

דברי ראש הממשלה בפתח ישיבת הממשלה – 17/2/13

בוקר טוב,
בפתח הישיבה אני מבקש לומר שאני סומך לחלוטין על כוחות הביטחון של מדינת ישראל. הם פועלים במסירות ובמחויבות אין קץ להבטיח שנוכל לחיות בארץ הזו. אני גם סומך באופן מוחלט על רשויות החוק במדינת ישראל.
כוחות הביטחון והמודיעין של ישראל פועלים תחת פיקוחן המלא של רשויות החוק שהן עצמאיות לחלוטין.

בשילוב הזה של שמירה על הביטחון ושמירה על החוק נשמר גם חופש הביטוי, אבל חשיפת יתר של פעילות ביטחונית ופעילות מודיעינית יכולה לפגוע ולפעמים אף לפגוע קשות בביטחון המדינה, ולכן בכל דיון אין לזלזל באינטרס הביטחוני, ובמציאות שבה חיה מדינת ישראל זה חייב להיות אינטרס מרכזי. אנו לא ככל שאר המדינות.
אנחנו מדינה דמוקרטית למופת ושומרים על הזכויות של הנחקרים וזכויות הפרט לא פחות משום מדינה אחרת. אבל אנחנו גם יותר מאוימים, יותר מאותגרים ולכן אנחנו חייבים לדאוג לשמור על פעילות תקינה של זרועות הביטחון שלנו. ולכן אני מבקש מכולם, תנו לכוחות הביטחון להמשיך לעבוד בשקט כדי שנוכל להמשיך לחיות בביטחון ובשלווה במדינת ישראל.

הממשלה תשמע היום סקירה לקראת ביקורו של נשיא ארה"ב ברק אובמה בישראל, שצפוי להתקיים בחודש הבא. אנחנו בעיצומן של ההכנות לביקור הזה. הוא יתמקד בשלושה נושאים: אחד, ההתקדמות של איראן להשגת נשק גרעיני.
לצערי, ההתקדמות הזאת נמשכת, איראן מאיצה לאחרונה את פעילותה הגרעינית, היא מעשירה חומר ברמה גבוהה, והיא מתקינה צנטריפוגות חדשות כדי לקצר את זמן ההגעה וזמן החצייה של הקו האדום שהצבתי בנאומי באו"ם. הנושא השני יהיה התפרקות המשטר בסוריה. אנחנו ראינו אתמול את הקרבות שמתנהלים גם בגבולנו. אנחנו נמשיך לשמור על הגבול ונמנע מעבר וכניסה לתוך ישראל, למעט מקרים חריגים, בודדים, שכל אחד מהם יישקל לגופו. שלישית, אנחנו נדון בהתנעת התהליך המדיני עם הפלסטינים. בסוף השבוע חזר עו"ד מולכו, נציגי לשיחות, מסבב שיחות בוושינגטון.

השבוע צפוי לצאת לשם היועץ לביטחון לאומי יעקב עמידרור. אין ספק שהנושא הזה יעלה על הפרק ויהיה חלק מעבודתה של הממשלה הבאה. בביקור הזה אנחנו נדון בעצם בנושאים המשמעותיים ביותר לביטחונה של מדינת ישראל ולהבטחת עתידה.

היום הזה, ז’ באדר, הוא גם יום הולדתו ויום פטירתו של משה רבנו. זה היום שבו אנחנו מציינים את יום הזיכרון לחללי צה"ל שמקום קבורתם אינו ידוע. מדינת ישראל עושה כל הזמן מאמצים להחזיר את חללינו לקבר ישראל, ופועלת ללא הרף כדי לאתר את נעדרנו.
תודה רבה לכם.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (2 הצבעות, ציון ממוצע: 4.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

MyTama38

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

תגובות אחרונות