בחשאי ודרך מדינה שלישית, ישראל החזירה לאחרונה כאלף מסתננים לצפון סודאן

בחשאי ודרך מדינה שלישית, ישראל החזירה לאחרונה כאלף מסתננים לצפון סודאן

מדינת ישראל החזירה בחודשים האחרונים כאלף מסתננים מצפון סודאן בחזרה למדינתם. המסתננים חתמו על טופס "החזר מרצון" והושבו למדינתם בחשאי דרך מדינה שלישית. ארגוני שמאל אשר שמעו על הדיווח בעיתון הארץ אשר חשף את המידע החסוי, פנו ליועץ המשפטי בדרישה לפתוח בחקירה. מנגד, בדרום תל אביב מברכים על המהלך ומחזקים את הממשלה

בחשאי מבלי שהנושא ייחשף הצליחה מדינת ישראל להשיב לצפון סודאן בחודשים האחרונים כאלף מסתננים שחתמו על טופס "החזרה מרצון", לאחר שהובהר להם שאם לא כן, הם יישארו במחנה מעצר לתקופה ממושכת. נראה כי ראש הממשלה והצוות המיוחד אותו הקים בראשותו של חגי הדס אכן פועל מאחורי הקלעים על מנת להשיב את עשרות אלפי המסתננים לארצותיהם.

המסתננים, שחלקם שהו במחנה מעצר, הוחזרו למדינתם מרצונם. זאת לאחר שהתיקון לחוק ההסתננות, שנכנס לתוקף ביוני האחרון, מאפשר להשאירם במעצר למשך שנים, וזאת גם אם הם היו נבדקים והיו נמצאים זכאים להגנה מתוקף טענתם למעמד פליטים.

על פי גורם רשמי, ישראל מימנה את כרטיסי הטיסה וההחזרה נעשתה בחשאיות בחודשים האחרונים דרך מדינה שלישית ששמה לא פורסם.

ראוי לציין כי עיתון "הארץ" נוקט לאחרונה עמדה חד צדדית כנגד פעולות הממשלה להשבת המסתננים לארצותיהם, לא זו בלבד אלא שהעיתון אף חושף מידע סודי אשר עלול לסכל את המהלך ואף להביא לגינויים של ישראל בקהילה הבין לאומית.

one way ticket to home

בשמאל מגנים – בדרום תל אביב מברכים

בארגוני זכויות אדם ובמערכת הפוליטית הגיבו  לפרסום ב"הארץ" בגינוים מקיר לקיר.

מארגון סיוע לפליטים (א.ס.ף) נטען כי "הקלות שבה מוכנה מדינת ישראל לאנוס אנשים לחזור למקום שבו נשקפת סכנה לחייהם גם אם סכנה זו מתעוררת אך משום שהיו בישראל, מדאיגה ומלמדת שהפכנו לחברה שמקדשת את הדמוגרפיה היהודית ומבכרת אותה על ערכים יהודים הומאניים".

יו"ר העבודה שלי יחימוביץ אמרה כי "המושג ‘חזרה מרצון’ במקרה זה הוא בבחינת אות מתה. העם היהודי למוד רדיפות ופוגרומים, ויש עלינו חובה מיוחדת להושיט סיוע לפליטי רצח עם".  יו"ר מרצ, זהבה גלאון, התייחסה בעמוד הפייסבוק שלה לפרסום וכתבה כי "על שר הפנים, שהנהיג כאן מדיניות של רדיפה גזענית, אני כבר לא מתפלאת, אבל הוא לא האחראי היחיד. היועץ המשפטי לממשלה הוא האחראי לכך שהשלטון בישראל פועל נגד שלטון החוק".

ח"כ דב חנין מחד"ש העביר פנייה דחופה לראש הממשלה בה ביקש ממנו לבדוק את הפרשה להורות באופן מיידי על הפסקת על החזרה של אזרחים צפון סודאניים לארצם ולבדוק מי נתן את ההוראה לבצע את ההחזרה ובאיזו סמכות".

תושבי דרום תל אביב מברכים על המהלך ומחזקים את הממשלה בפעילותה זו.

נציגי התושבים טענו בפנינו כי יש לחזק את ידי ראש הממשלה והעוסקים במלאכה ולהמשיך בפעילות להחזרת המסתננים למקורותיהם, "אין ספק שעשרות אלפי הצעירים שנכנסו לארץ בניגוד לחוק הגיעו לכאן למטרה אחת והיא למצוא עבודה ולשפר את איכות חייהם ורווחתם הכלכלית. הדבר גם הוכח בתשאולים הרבים שנעשו לצעירים שהתגנבו לארץ ולכן כל הטענות על רדיפות או פגיעות באמנות כאלו ואחרות הן איוולת ופגיעה באינטלגנציה של תושבי ישראל. יתרה מכך, לאחרונה אף פורסם כי מתוך 15,000 בקשות שהוגשו רק 22 אושרו כפליטים בלבד" הם מדגישים בפנינו.

תושבי דרום תל אביב. מחזקים ידי הממשלה

"כבר שנים שדרום תל אביב הפכה למדינה זרה, מופקרת ומוזנחת בלב המדינה, אנחנו קוראים לכל אותם אנשי שמאל שכל כך חפצים ביקרם של אלפי המסתננים שכבשו את שכונותינו לשמש כדוגמא ולאמץ אותם אל חיקם, זו לא חוכמה לרכב על החלשים באוכלוסיה. ברור לכולנו שהמון תרומות וכסף זר בעשרות ומאות מיליוני שקלים זורמים לעמותות השמאל אשר הפכו בין היתר את המלחמה לאזרוח המסתננים והשארתם בישראל למלחמה כלכלית ורווחית לראשי העמותות."

"אנחנו שמחים לשמוע שממשלת ישראל פועלת לטובת אזרחיה החוקיים, מחזקים בזאת את ידי העושים בדבר ומתפללים ליום בו תוחזרנה שכונותינו לחיקינו כבעבר" הם חותמים את השיחה עימנו.

בתוך כך, מסתמן כי מחר (חמישי) בשעה 18:00 תיערך הפגנה של אנשי שמאל ברחבת כיכר הבימה בתל אביב  במחאה על פעולות הממשלה בנושא, ומנגד נראה כי הפעם השטח לא יופקר רק למתנגדים להחזרת המסתננים לארצותיהם והצפי הוא שלמקום יגיעו גם אזרחים המצדדים בהשבתם של המסתננים למדינותיהם בהקדם ואשר מחזקים את הממשלה בפועלה.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (6 הצבעות, ציון ממוצע: 4.83 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (3)

 1. בר 28/02/2013 להגיב
  רבותיי -פתי יאמין לכל דבר וגם אם כן .."לעג- לרש" ראו את הנעשה בשכונות "סדום העיר ת"א, שמיום ליום הולכות ומוצפות......, כמו כן תאמרו לי לא למדתם דבר או שניים? שלא להאמין לעתונות "ולתשקורת"- השמאלנית עוכרת- ישראל , לעורכיי -ועיתונאיי הארץ בפרט???????
 2. יוקו 28/02/2013 להגיב
  למרות הנטען ע"י ההזויים משמאל ועיתון "האנטי-ארץ" ברצוני להבהיר נקודה חשובה: כבר לפני כחודשיים באופן רשמי באחד העיתונים/ראיונות הודיעו נציגי הממשלה/רשויות שעזבו את המדינה מרצונם החופשי כ-1,000 מסתננים מאריתראיה וסודן. כך שהמידע אינו סודי ואינו חדש. אני יכולה לשאול מה פתאום "נשתנה הלילה הזה" ומאיפה המהומה המצוצה מן האצבע? דרך אגב, ידיעות דומות מפורסמות ע"י הארגונים הידועים לגבי מצרים - על כך שהיא מחתימה את המסתננים בכוח על "חזרה מרצון" ישירות בכלא (ולא במתקן שהיה מסודר) ועם כל התלונות לאו"ם אף אחד לא קיבל שום נזיפה מהאו"ם וכל העניינים ומימונים מתנהלים כרגיל. להזכירת כולם - מצרים חתומה על אותם הסכמים בינלאומיים כמו ישראל.
  • חנה 28/02/2013 להגיב
   נכון מאד! מהומה על לא מאומה של "הארץ". הידיעה - מאת איתמר אייכנר - התפרסמה ב"ידיעות", בתאריך 13.11.12 חשיפה: 1000 סודנים עזבו מרצונם יותר מ 1000 מסתננים עזבן בחודשים האחרונים מרצונם. כנראה כי לא מצאו עבודה. ברשות האוכלוסין מעריכים: המגמה תימשך ותתגבר. ....."נודע כי מתחילת 2012 עזבו את ישראל 1000 מסתננים מצפון סודן ועוד כמה עשרות אריתראים. לפני יציאתם בקשו סיוע מרשות האוכלוסין בהליכי עזיבתם. נוכח הבקשה בוצעה פנייה אל שגרירות אריתראה בישראל וזו הנפיקה דרכונים לאזרחיה"...

פרסם תגובה

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-F1

MyTama38

תגובות אחרונות