תל אביב, כמעט העיר החדשנית ביותר בעולם

תל אביב, כמעט העיר החדשנית ביותר בעולם

תל-אביב-יפו זכתה במקום השני בתחרות "העיר החדשנית ביותר בעולם" של ה- Wall Street Journal ו- CitiBank דורגה לפני ניו יורק ואחרי מדיין שבקולומביה

העיר תל-אביב-יפו זכתה במקום השני מבין שלוש הפיינליסטיות בתחרות העיר החדשנית בעולם "Most Innovative City" – כך קובע משאל של ה"וול סטריט ז’ורנל" וסיטי בנק. בדירוג הסופי דורגה תל-אביב-יפו לפני ניו יורק ואחרי ומדיין (Medellín) הקולומביאנית, אשר זכתה במקום הראשון.

ראש עיריית תל-אביב-יפו, רון חולדאי, מסר כי מאז שנוסדה העיר, תל-אביב-יפו מובילה חשיבה חדשנית ופורצת דרך, ובשנים האחרונות מתקבע מעמדה כאחת ממרכזי החדשנות הטכנולוגית הגדולים בעולם. "לצד היותה של העיר בית למיזמים טכנולוגיים רבים ומגוונים, העירייה משקיעה מאמצים רבים בטיפוח יזמות וחדשנות. כבר היום אנו רואים תוצאות ברורות בצורה של פריחה כלכלית וגידול בהשקעות הנכנסות לעיר".

בתוך כך, בימים אלה שוקדת העירייה על מהלך אסטרטגי ייחודי כלל עירוני, תחת הכותרת דיגיתֵל. כחלק מהפרויקט, תאפשר העירייה לתושבים לבחור את ערוצי התקשורת הנוחים להם, ותאפשר קבלת שירותים עירוניים באמצעים דיגיטליים. פרויקט דיגיתֵל כולל WiFi חופשי ברחבי העיר, אפליקציה סלולרית, מידע גאוגרפי (GIS) בממשק חדיש, תחרות פיתוח אפליקציות על בסיס מאגרי מידע פתוחים, רישוי מקוון, זירות התייעצות עם תושבים, רשתות חברתיות, צפייה בחיובי ארנונה וקבלת התלוש בדואר האלקטרוני ועוד. מטרת המהלך היא למעשה להעביר את כל השירותים העירוניים לפורמט דיגיטלי, ובכך לשפר משמעותית את הקשר בין התושב לעירייה – ולהיפך.

תואר זה מצטרף לרשימה ארוכה של תארים מכובדים בהם זכתה העיר בדירוגים של מגזינים בין-לאומיים, ביניהם: אחד מבין עשר הערים המובילות לחובבי ארכיטקטורה. אתר הסאבלטים הפופולרי Airbnb בחר בתל-אביב-יפו במקום השני ברשימת עשרת יעדי הטיול הנבחרים. מגזין "מונוקל" הכריז על ראש העירייה רון חולדאי כאחד "מעשרת ראשי הערים החכמים", לפני כחצי שנה זכתה תל-אביב-יפו במקום החמישי, ברשימת עשר הערים המתוירות ביותר באזור המזרח התיכון ואפריקה של חברת מאסטרקארד העולמית, ובחודש ינואר השנה זכתה העיר בתחרות gaycities כיעד התיירות הגאה הטוב ביותר בעולם, תוך שהיא גורפת 43% מקולות המצביעים.

תארים נוספים שגרפה העיר: בירת ה"קול" במזרח התיכון (ניו יורק טיימס), אחת מ -50 הערים הגלובליות (פוריין פוליסי), אחת מהערים הצומחות בעולם (פורבס), אחת מהערים המזנקות של המאה ה-21 (ניוזוויק), אחת מ-3 הערים החמות בתיירות (לונלי פלנט), אחת מעשר ערי החוף הטובות בעולם (נשיונל ג’יאוגרפיק), אחת מחמש הערים היצירתיות בעולם (globe and mail).

המידע באדיבות אתר העירייה.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (5 הצבעות, ציון ממוצע: 4.60 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (2)

  1. בר 05/03/2013 להגיב
    הצחקתם? מדברים כנראה על מציאות מכוכב אחר......ציטוט: -"בירת- הקול"- "טיפוח" -יזמות"- חדשנות ,"חמה- בתיירות" (של מסתננים) " יעדי -הטיול- הנבחרים"--( תלוי את מי שואלים)-- מעניין איפה זה בא ליידי ביטוי בשכונות "סדום"העיר ת"א "ובנווה -מסתננים" בפרט ???...... מה דעתכם אה...?
  2. אמת וחובה 05/03/2013 להגיב
    למי שתוהה איך ת"א הגיעה בכלל למצב שהיא מתחרה על התואר הזה: מדובר במנגנון משומן, וממומן מכספי הארנונה של כולנו. מוזמנים לקרוא עד הסוף: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=531876323491456&l=b2d68d59e6

פרסם תגובה

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

rightama

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

תגובות אחרונות