חה"כ איילת שקד מהבית היהודי מתייצבת לימין תושבי דרום תל אביב

חה"כ איילת שקד מהבית היהודי מתייצבת לימין תושבי דרום תל אביב

ההספק של חה"כ שקד מהבית היהודי בשבוע אחד: סיור ומפגש עם תושבים בדרום ת"א, מאמר ממוקד בנושא המסתננים ועיתון הארץ וארגון כנס שדולת חברי הכנסת להחזרת המסתננים לארצותיהם. נראה כי לתושבי דרום תל אביב תהיה בכנסת הקרובה נציגה אמיתית.

חברת הכנסת הטרייה איילת שקד יו"ר השדולה למען החזרת המסתננים לארצם ממפלגת הבית היהודי ערכה השבוע סיור מאובטח בסביבת התחנה המרכזית בדרום ת"א.

במהלך הסיור היא נפגשה עם נציגי התושבים וביקרה בבתי כנסת מוזנחים ונטושים בלב שכונת נווה שאנן.

שקד בסיור בתחנה המרכזית בת"א

ביום שני הקרוב מארגנת שקד בכנסת כנס פתוח לציבור (הרשמה מוקדמת) של "השדולה למען החזרת המסתננים לארצותיהם", במהלכו יבחנו בשיתוף אזרחים ותושבי דרום תל אביב הדרכים להמשך הפעילות בנושא ותינתן סקירה על המצב הקיים.

בתוך כך, תחת הכותרת "הארץ – אוכלת יושביה" פורסם השבוע באתר MAKO מאמר של חה"כ שקד בנושא המסתננים בו היא מפנה בין היתר אצבע מאשימה לעבר עיתון "הארץ" שמנסה בשיטתיות לסכל את פעולות הממשלה בנושא.

להלן המאמר המלא כפי שפורסם בבלוג האישי של שקד באתר MAKO:

מדינת ישראל התעשתה אחרי 3 שנות הזנחה, ומנסה בשנה האחרונה לפעול ככל שניתן על מנת למצוא פתרונות לעשרות אלפי המסתננים, שהשתלטו על שכונות חלשות – ורק עיתון אחד מנסה למנוע את זה…

שקד. עקביות בנושא המסתננים

השבוע התרחשו שלושה אירועים דרמטיים בנושא המסתננים מאפריקה. ראשית , כחודשיים לאחר הכרזת נתניהו על השלמת גדר הביטחון הדרומית, בהשקעה של מיליארדי שקלים, הצליחו חמישה מסתננים לעבור מתחתיה , כלומר נחפרה המנהרה הראשונה, ולצערי זוהי רק הסנונית הראשונה בדרך לעוד רבות.

כפי שצפינו, הגדר לבדה לא תעצור את השטף, ברור לכולם שדי מהר יחפרו מנהרות רבות וינסו להיכנס דרך ירדן . רק חיסול המוטיבציה, קרי אי העסקתם של המסתננים, ימנע מהם להגיע ארצה. המדינה חייבת לכבות את האור שמושך אותם הנה.

שנית, היועץ המשפטי לממשלה עצר את החזרת המסתננים מרצון בעקבות כתבה שפורסמה השבוע בעיתון "הארץ". כן , המציאות ההזויה במדינת ישראל היא שהריבון, הגוף המבצע, הממשלה, לא יכולה להוציא לפועל את החלטותיה בגלל כתבה בעיתון "הארץ" ובגלל עודף משפטיזציה שחונק את מערכת השלטון.

מדינת ישראל התעשתה אחרי 3 שנות הזנחה, ומנסה בשנה האחרונה לפעול ככל שניתן על מנת למצוא פתרונות לעשרות אלפי המסתננים, שהשתלטו על שכונות חלשות בת"א, אשדוד, אילת, ערד ועוד.

כלב השמירה של מי?

המדינה התחילה בתהליך של החזרה מרצון של המסתננים לאפריקה, מסתננים שעברו על החוק ופלשו למדינה ריבונית, והיועץ המשפטי ועיתון הארץ תוקעים לה מקלות בגלגלים, ממש כך. אני מקווה שההתערבות הזו תופסק במהרה ושהמערכת המשפטית תיתן לממשלה לעבוד.

שלישית, פורסמו אתמול מסקנות "ועדת סופר", שהקים השר אלי ישי, אשר קובעות בצורה חד משמעית שעל המדינה להעביר את המסתננים למתקני משמורת כפי שנהוג בעולם, לאכוף את חוקי העסקה על המעסיקים ולספק תמריצים לכל המוכן לחזור מרצון למדינתו או למדינה שלישית, דבר שהמדינה עושה ועיתון "הארץ" גרם להפסקתו.
מדינת ישראל הוצפה במהגרי עבודה מאפריקה, שלקחו את עבודתם של עניי עירנו ושל הפלסטינים שכנינו, חלקם השליטו כאוס בשכונות החלשות, והמדינה כבולה משפטית ואמורה להגיד לאזרחיה, "סליחה, אנחנו לא יכולים לעזור לכם".

עשרות אלפי תושבים לא יוצאים מבתיהם בלילה, השכונות הפכו לסלאמס, והמדינה הכי חזקה במזרח התיכון לא יכולה לעזור לאזרחיה, והכל בגלל כתבה בעיתון "הארץ"? כלב השמירה של הדמוקרטיה הוא לא תמיד כלב שמירה של האזרחים.

לדף הפייסבוק של חברת הכנסת שקד – לחצו כאן.

תמונת הכנסת באדיבות google street view.

מהי מידת אחריותם של ראש העיר חולדאי ועיריית תל-אביב בנוגע לבעיית המסתננים בדרום העיר ?

צפה בתוצאות

טוען ... טוען …
 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (9 הצבעות, ציון ממוצע: 4.78 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (6)

 1. חנה 08/03/2013 להגיב
  הנה דוגמא לאופן בו פועלים ב"הארץ" - ב - 5.3.13 יצא "הארץ" (מהדורת הנייר) בכותרת הבאה: "הפרקליטות מקימה מחלקה לטיפול במהגרים‎" כותרת משנה: "בעקבות הדיווחים ב"הארץ", וינשטיין יבדוק את נוהל ה"חזרה מרצון" של האפריקאים שנכלאו. הפרקליטות מקימה מחלקה מיוחדת לטיפול במהגרים", המשך בעמוד 6 - "המנהלת תמונה ללא מכרז". לטענתם צפויה להתמנות לתפקיד ללא מכרז עו"ד יוכי גנסין, עבורה נתפרו לכאורה המחלקה והתפקיד על מנת למנוע ממנה לפרוש מהפרקליטות... "גנסין היא מהאישים הבולטים בעיצוב המדיניות הנוקשה של רשות ההגירה והאוכלוסין ונחשבת לדמות המקצועית הבכירה בפרקליטות שעוסקת בתחום, בעיקר בטיפול בעתירות לבג"ץ ובערעורים המוגשים ע"י ארגוני סיוע וזכויות אדם והמהגרים עצמם. היא מנחה את פרקליטי המחוזות בעתירות מנהליות שמוגשות מדי יום בעניין, בעיקר במחוז דרום ובמחוז תל-אביב". והיות שהיא כנראה דמות מרשימה ובעלת השפעה, שמדיניותה וחריפותה לא כל כך נוחים לכל הארגונים הללו - "הארץ" כבר להתגולל עליה - "המנהלת תמונה ללא מכרז".... וגם - ......"בעבר נחשף שמה במסגרת תיק וינרוט, בו סיפרה מתמחה של גנסין בעדותה כי גנסין המליצה לה לפנות לעו"ד יעקב וינרוט לייצוג הסתבכות אישית, וכי וינרוט יצג אותה בחינם"....
 2. רון 09/03/2013 להגיב
  בעבר הוקמה שדולה ע"י ח"כ דני דנון, ובהשתתפות ח"כ מירי רגב, וח"כ אריה ביבי, שבא ל-4 דקות, נאם והלך. לכן גם שדולה זאת, של ח"כ שקד, תהיה, רק אירוע תקשורתי לנוחיות ח"כ שקד ותו לא, ואילו משתתפי הכינוס ישמשו, כתפאורה, לבמה התקשורתית שח"כ שקד, רוצה ליצור. לכן אם תושבי דרום ת"א, לא יסמכו רק על עצמם, ולא יתחילו לפעול בנחישות, כנגד כל המפגעים שבשכונות, כולל הזנחות עירוניות, וקיפוח זכויות תושבי הדרום, למול תושבי הצפון, הדרום ישאר באותו מצב, גם בעוד 6 שנים.
 3. חיים 09/03/2013 להגיב
  חנה היקרה מציעה לכם להעלות את פשעי המסתננים, בצילומים ותיעודיים, הסרטות והקלטות כל העסקים הבלתי חוקיים ולעלות זאת לכל אתריי משרד החוץ, העמותות שמביאות תיירים ועולים חדשים, פרוייקט תגלית וכל דומיו, משרדיי התיירות ועידוד עלייה ולכל שריי הממשלה באתרים שלהם להציף זאת ולהפגין. פרטים יבשים חשובים... אך מראה עיניים ממפגניי האימה היומיומיום שאתם חווים זוועות גניבות פשעים נא העלו זאת לרשתות החברתיות כך זה פוגע במטרה כולל הטלות הצואה שהמסתננים עושים במדרגות הבניינים. הכל כולל הכל. אני על פי מה ששמעתי מר ארדן יהיה אחראי על בטחון הפנים, אנא פנו אליו, הוא עזר לרבים בעבר, מנסיון אישי אני מדבר, אני פונה וייפנה וימשיך להילחם עבור השכונות, אני ממליץ לכם ליישם את הנ"ל לפני שיהיה מאוחר
 4. בר 10/03/2013 להגיב
  רון אני איתך כל מה שאתה אומר ויותר!!! ובינתיים המסתננים "כובשים" אותנו חלקה אחר חלקה שכונה אחר שכונה, צוחקים לנו מול פרצופנו ועושים ככל העולה על רוחם ומזגם ----דרך פשעייהם...עסקייהם.....כספייהם....ומה לאו???וגם דרך ילדיי ...."הבייבי -ויזה" שלהם.....ובקרוב בכל בית -ישראל!!!!!!חלם!!!!
 5. אריאל 11/03/2013 להגיב
  השתכנעתי! אם ל"הארץ" יש כוח לבלום את ממשלת ישראל, אני רץ עכשיו ועושה מנוי! בחייכם, הסיבה שישראל איננה יכולה להיפטר מהמעפילים בדרך ששר הפנים שלה כל כך היה רוצה היא שאחר כך לא נוכל להשתמש בתירוץ השואה שוב לשום מטרה. אם אנחנו לא יכולים לשמש מפלט לפליטי חרב, מי אנחנו שנאשים את המדינות שלא קיבלו יהודים שברחו מאירופה? אם אנחנו לא מוכנים אפילו לבדוק מי זכאי להגנה ולמעמד, מדוע שתהיה לנו זכות לתבוע הגנה מארה"ב בעת צרה? הלוואי ולעיתון "הארץ" היה הכוח לבלום את הגזענות בממשלה, אבל ברצינות, אין לו.
 6. אריאל ק. 11/03/2013 להגיב
  הפחד הגדול של ארגוני השמאל ועיתון הארץ שרוצים לאזרח את המסתננים הוא שישראל תפעיל את חוק ההסתננות ותכניס למחנה מעצר לזמן ממושך את המסתננים כנהוג בעשרות מדינות אחרות בעולם. הפחד הוא לא מהתנאים שלהם יזכו המסתננים אלא מהחשש שכאשר המסתננים יבינו שישראל היא כבר לא סבבה אלא הם יהיו במעצר שנים אז הם מרצונם ירצו לעזוב... זה ברור לכל בר דעת ! ולכן על ישראל להמשיך ולהעביר מסתננים ממרכזי הערים אל מחנה המעצר ומשם הם יעזבו כבר מרצונם !

פרסם תגובה

Funzing-W

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות