'שופטי בג"צ מתירים את דמנו' – הסתיימה הפגנת תושבי דרום ת"א בעקבות נסיון אונס הילדה ביד-אליהו

'שופטי בג"צ מתירים את דמנו' – הסתיימה הפגנת תושבי דרום ת"א בעקבות נסיון אונס הילדה ביד-אליהו

מאות מתושבי שכונות דרום תל-אביב השתתפו הערב בהפגנה וצעדת מחאה שאורגנו ע"י "וועד הפעולה", ‘המטה להצלת דרום תל אביב’ וועדי הפעילים של השכונות. ההפגנה החלה בהתארגנות בצומת הרחובות ההגנה והאצ"ל בשכונת התקווה ומשם צעדו המפגינים לאורך רחוב יגאל אלון, לה-גווארדיה וההגנה.

המפגינים קראו לראש הממשלה נתניהו ולראש עיריית ת"א חולדאי לקחת אחריות על המצב הקשה בדרום העיר, להכריז על מצב חירום ולהתחיל בפינוי מיידי של המתסננים אשר מציפים את שכונותיהם.

המפגינים נשאו שלטים רבים שעיקר המסר בהם הוא כלפי הממשלה ושופטי בג"צ שמתירים לדבריהם את דם התושבים. בקרב המפגינים ניכרה התחושה כי המדינה בגדה בהם ונטשה אותם במאבקם על הבית ולראיה מקרה התקיפה הקשה וניסיון האונס של הילדה מהבוקר.

חלק גדול מהמפגינים הפנה אצבע מאשימה כלפי ראש העירייה רון חולדאי, בית המשפט העליון וארגוני השמאל המסייעים למסתננים.

במהלך ההפגנה חסמו המפגינים את צומת רחובות לה-גווארדיה ויגאל אלון וישבו על הכביש במחאה. כוחות גדולים של משטרה ומג"ב בראשות מפקד המחוז מנעו מהמפגינים לנוע לעבר התחנה המרכזית ושמרו על הסדר.

במהלך הצעדה עברו התושבים סמוך לבית בו ארע הבוקר המקרה הקשה, אולם מפאת שמירה על פרטיות המשפחה, הם נמענו מלהיכנס לסמטת הרחוב ולהתקרב למקום.

המפגינים חוסמים את הצומת

כך התבטא בפנינו דובר המטה להצלת דרום תל אביב: "המקרה של הבוקר מתווסף לעשרות מקרים שמתרחשים בשכונות דרום תל אביב מדי יום ומרביתם אינם מדווחים בכלי התקשורת. מזה חודשים ושנים שתושבי דרום תל אביב מופקרים ע"י רשויות המדינה והייאוש והתסכול השתלטו על כולנו. מדינת ישראל השקיעה מיליארדי שקלים בהקמת מחנה מעצר ושהייה לאלפי מסתננים בנגב שנותר שומם. אנחנו קוראים לממשלה לקבל החלטה ולהעביר אלפי מסתננים מהשכונות אל מתקני השהייה. אני מפחד לדמיין מה היה קורה הבוקר אם אב הבית לא היה נוכח כדי להגן על אשתו ובתו הקטנה. יכול להיות שהיינו עומדים כאן היום ומדברים על רצח ואונס של אם וילדה. איפה מצפונם של ארגוני זכויות האדם ושל שופטי בג"צ שכל כך מתאמצים להשאיר את המסתננים בלב המדינה ?!".

סוזי תושבת קריית שלום הפנתה אצבע מאשימה כלפי ראש העיר חולדאי: "דרום תל אביב הפכה לבירת המסתננים של ישראל בחסותו של רון חולדאי. הוא דאג להפוך את שכונת נווה שאנן למחנה פליטים על חשבון תושביו הנאמנים. הערב הוא אף התבטא בנושא וטען שהמדינה חייבת לתת להם עבודה כדי שהפשיעה מצידם תפחת וכי לדבריו הם עתידים להישאר כאן עוד הרבה שנים. אני לא בדיוק הבנתי את המסר של חולדאי – האם לדבריו חוסר עבודה היא סיבה מספיק טובה לאנוס ? רק לפני מספר חודשים הזדעזנו ממקרה האונס המחריד של קשישה בת 83 והבוקר התעוררנו לנסיון אונס של בת 8. מה עוד צריך לקרות כדי שרשויות המדינה יתעוררו ?! אנחנו יושבים על חבית חומר נפץ שמתחילה להתלקח והפיצוץ יגיע בבוא היום".

בתוך כך, לבקשת המשטרה הוארך מעצרו של המסתנן מסודן ב-6 ימים.

המשטרה מחשידה את הצעיר מסודן באונס, התפרצות, תקיפה שגורמת לחבלה וגניבה.

במשטרה סבורים כי החשוד היה מעורב בתקיפות בעלות מאפיינים דומים בעבר ולכן ביקשה מבית המשפט להוציא צו איסור פרסום על שמו ותמונתו של החשוד כדי לאפשר מסדר זיהוי. במשטרה אומרים כי החשוד לא משתף פעולה עם חוקריו.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (15 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (9)

 1. גילי 13/03/2013 להגיב
  היתי בהפגנה. פלוגת מגב שלמה שמרה עליהם - שלא נלך לתחנה המרכזית - למדינה שלהם. כל המסתננים נעלמו לפתע כאילו בלעה אותם האדמה. הכי גרוע זה שבדרך לשם בחור אחד הגן עליהם. "הם אנשים כמו כולנו" אז מה אם הוא אנס? הישראלים אונסים יותר - היתי בשוק ומיואש. אמרתי לו שהוא חתיכת אפס ושלאנוס אשה בת 80 זה כלום? הוא סתם קצת את הפה. לידי ישב גם איזה ארתראי שבשלב מסוים אמר לי - זו מדינה שלך? הם אפילו לא יודעים מה הקשר שלנו לפה. אחרי ההפגנה פתאום שוב צצו האפריקנים מכול חור. שוב הרגשתי זר במדינה שלי
 2. רון 14/03/2013 להגיב
  מאוד עצוב....... ובקרוב נחגוג את יום העצמאות, אך בדרום ת"א שחיה תחת כיבוש השבחי"ם, לא יונפו דגלי המדינה ברוב רחובות הדרום, על מנת שלא להרגיז את הכובשים השבחי"ם.
 3. בר 14/03/2013 להגיב
  והרי --- ה ו ד ע ה ----- האישה החביבה שכה טרחה להכין שני שלטים גדולים להפגנה וטענה שאחד מהם אבד את השלט הנוסף שלך מצאתי זרוק בדרך ועליו הכיתוב:---"את השקט להחזיר עכשיו- את כל המסתננים לגרש- חורבן השכונות...." אם אראה אותך בהפגנה הבאה שתבוא עלינו..ולבטח תהיה נוספת בעתיד... אם אראה אותך אחזיר לך..----
 4. לימור 14/03/2013 להגיב
  תושבים יקרים, הבעייה הראשונה היא, שהמחאה שלכם לא יוצאת את גבולות מגוריכם. בעיית המסתננים לא תיפתר עד שלא תעשו רעש גדול, עד שאנשים אדישים לא ירימו קול ויעלו לירושלים וישמיעו את מחאתם. באיזו מדינה בעולם מרשים למסתננים לשהות ללא פחד ברחובות, לפתוח חנויות לעשות ככל העולה על רוחם מפקירים את החלשים שזה אתם, כי אתם לא נלחמים על הבית. התארגנו ופעלו למען עתידכם ולמען עתיד הדורות הבאים.
 5. דניאלה 14/03/2013 להגיב
  אוכלוסיית תושבי דרום תל אביב היא בין החלשות בארץ... אין למאבק הזה שום סיוע או מימון ! כאשר מנגד עומדים סכומי עתק של מיליוני שקלים של עמותות שמאל שרובם בין היתר במימון זר ! יש כאן מאבק כוחות לא שיווני. אין יחסי ציבור אין גוף שיכול לקדם מהלכים עם סיוע כספי ! בקושי יש את האתר המבורך הזה וגם הוא מתופעל בהתנדבות על ידי בחור שלקח יוזמה ומשקיע מכספו ומרצו רק כדי שקול הזעקה של התושבים יישמע בתקשורת ולא ירד מסדר היום, ועל כך מגיעות לו כל המחמאות ! אם רק היה למאבק הזה סיוע כספי הכל היה נראה אחרת ! ואני יודעת את זה בוודאות. אנשים שצריכים לעבוד כדי לשרוד את המלחמה לקיום יומיומי, לא יכולים להתפנות למאבק אחר. גם חולדאי יודע את זה ולכן הוא הפך את דרום תל אביב לבירת המסתננים של ישראל. הייתי רוצה לראות אותו מקים אוהלים למסתננים בכיכר המדינה או בפארק הירקון כפי שהוא עשה בגינת לווינסקי...
 6. לימור 14/03/2013 להגיב
  מבינה את דברייך, דניאלה, אך רק מזעקת האנשים החלשים תבוא הישועה. אין כבר לאן לרדת ולכן עלייה לירושליים ומחאה ענקית תתחיל אולי להעיר למעלה. מה עם חברי הכנסת שתמכו בעבר, והצעירים שבנינו שרוצים חיים שמגיעים לכל אזרח משלם. באם נוותר למה שנעשה במדינתינו, אז זה אומר שהתייאשנו והמסתננים ישארו לעד.
 7. ישראל ישראלי 14/03/2013 להגיב
  צריך להפגין מול בית ראש הממשלה ומול משרד הפנים ומול הכנסת להקים אוהל מחאה של קיץ 2013
 8. חיים 14/03/2013 להגיב
  לידיעתכם כל מי שאוכל ברשתות או במסעדות חושף עצמו לסכנת נפשות של מחלת איידס צהבת חצבת הרפס תולעי מעיים מחלות ריאות ונשימה חלק מהם שראיתי גם שלא שמים כפפות ארומה בכל הרשתות מסתננים ללא כפפות דודו אוטמזגין קונדיטוריות קפה ג"ו ועוד מאות אלפיי אולמות ומסעדות שחייבים לעשות עליהם חרם מייד ועכשיו הם השמלאנים וכל המעסיקים הם מרוויחים מגביכם שאתם באים לאכול ובכך עוזרים עוד קצת למסתננים להישאר ולהשתקע חייבים להפסיק לממן את המסעדות ואת בעליהם שייסגרו
 9. אודי 14/03/2013 להגיב
  צריך להפגין מול השופטים שלא מאפשרים לגרש אותם לארצם,תראו מה קורה באירופה המוסלמים כבשו אותה בלי לירות כדור אחד. וכל זאת בגלל יפי הנפש שיש לנו בברנזה הישראלית

פרסם תגובה

MyTama38

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

MyTama38

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

תגובות אחרונות