'המטה להצלת דרום תל-אביב' בפניה נרגשת לראש העיר חולדאי: עזור למדינה לעזור לנו בבג"צ!

'המטה להצלת דרום תל-אביב' בפניה נרגשת לראש העיר חולדאי: עזור למדינה לעזור לנו בבג"צ!

חברי "המטה להצלת דרום תל אביב" שלחו הבוקר לראש עיריית תל-אביב מר רון חולדאי מכתב מטעמם בו הם קוראים לו להשתמש בדחיפות ביועציה המשפטיים של העירייה ולהצטרף לצד המדינה לדיון בעתירה המתקיימת בבג"צ בנוגע לביטול "חוק ההסתננות".

במכתבם הם מתארים בפני ראש העיר את המצב הקשה השורר בדרום העיר כתוצאה מנטל שהייתם של עשרות אלפי מסתננים בשכונות בשנים האחרונות ומזהירים מההשלכות ההרסניות על שכונות דרום תל-אביב במידה ואכן יבוטל החוק.

"כידוע לך, מזה שנים רבות סובלים תושבי דרום תל אביב משהייתם של עשרות אלפי מהגרי עבודה בשכונות ואשר שינו לחלוטין את הרכבן הדמוגרפי. דרום תל אביב אינה יכולה לשאת יותר בנטל קשה זה ותושביה סובלים מפגיעה קשה באורח חייהם וממקרי פשיעה בלתי פוסקים. רק לפני מספר ימים אירע מקרה חמור נוסף בשכונת יד אליהו שעה שאזרח זר מסודן חדר לבית, ניסה לאנוס ילדה קטנה ואף תקף בסכין את אמה ופצעה. בנס היה זה אב המשפחה ששהה בבית ובחירוף נפש הגן והציל את בני משפחתו." הם מדגישים בפניו.

לטענתם ביטול או עיקור "חוק ההסתננות" כפי שדורשים הארגונים שפנו לבג"צ משמעותו סתימת הגולל על עתידן של שכונות דרום העיר ותושביהן: "ביטול חוק ההסתננות משמעותו מכת מוות לתושבי שכונות דרום תל אביב ולתקוותם לשינוי עתידי. כפי שציינו בראשית המכתב, משמעות הביטול הינה תוספת מיידית של אלפי מהגרי עבודה נוספים לשכונות דרום העיר, מניעת האפשרות להביא פתרון עתידי לפינוי מהגרי העבודה מהשכונות אל המתקן בדרום הארץ, ועידוד עתידי של אלפים נוספים להגיע לישראל."

במכתב הם אף מביאים ציטוטים מדבריו של ראש העיר כפי שהתבטא לאחר ניסיון אונס הילדה לפני מספר ימים בשכונת יד-אליהו בהם הוא מפנה אצבע מאשימה לעבר ממשלת ישראל שלא מנעה לדבריו את הגעת המסתננים לשכונות ולא דואגת להסרת הנטל מהשכונות.

הכותבים אשר מתגוררים בשכונות דרום העיר מציינים ומדגישים בסוף המכתב בפני ראש העיר כי "לתושבי דרום תל אביב אין את הכלים או היכולות הכלכליות או המשפטיות להצטרף לדיון בבג"צ ולהסביר לשופטים את האסון שהתרחש עליהם. אתה ראש העיר מר חולדאי וראשי העירייה חייבים לייצג נאמנה את תושביה הנאמנים ולהציף את הנושא השכם והערב. עלייך כראש עיריית תל אביב מוטלת האחריות למנוע זאת והפעם יש ביכולתך גם לפעול בנושא."

בסיום המכתב פונים הכותבים למר חולדאי בפניה אישית ומציינים כי עמידה לצד הממשלה למען ביטול "חוק ההסתננות" הוא המעט שביכולתו לעשות למען תושבי עירו: "מר חולדאי, הצטרף במיידית לעתירה בבג"צ ועמוד לצידה של ממשלת ישראל על מנת למנוע את ביטול ועיקור החוק. זה המעט שביכולתך לעשות למען תושבי עירך !" הם חותמים את המכתב.

חולדאי. הזדמנות בלתי חוזרת לעמוד לצד תושבי דרום תל-אביב.

העתק המכתב המלא שהוגש לראש העיר חודלאי מטעם "המטה להצלת דרום תל-אביב"

רקע – בג"ץ הודיע כי יורה למדינה לנמק מדוע לא יבוטל חוק ההסתננות

בדיון שהתקיים בתחילת מרץ (12.3.2013) בבג"ץ, הודיע הנשיא גרוניס כי ההרכב בראשותו יוציא צו על תנאי בעתירה לביטול התיקון לחוק ההסתננות. מלבד הנשיא גרוניס, כלל ההרכב גם את המשנה לנשיא נאור והשופטת ארבל.

התיקון לחוק ההסתננות, שנכנס לתוקף לפני כשנה, מאפשר לעצור מהגרים בלתי חוקיים שנכנסו לישראל דרך סיני ללא משפט, למשך תקופה של שלוש שנים לפחות. מכוח החוק, כלואים כיום כ-2000 איש שנכנסו לישראל בחודשים האחרונים.

העתירה לביטול החוק הוגשה בשם מספר מסתננים המוחזקים מזה מספר חודשים במחנה המעצר שהקים צה"ל בנגב והיא הוגשה ע"י קבוצה של ארגונים המייצגים את העותרים.

מועד דיון ההמשך בנושא עתידו של "חוק ההסתננות" נקבע לסוף חודש אפריל.

הפגנת התושבים בעקבות המקרה ביד-אליהו. בגלריה מטה – שיירת הרכבים שארגן המטה להצלת דרום ת"א

האתר הקהילתי העביר את תוכן הכתבה במלואה ללשכת ראש העיר ובמידה ותתקבל תגובה רשמית אנו מתחייבים לפרסמה באתר.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (14 הצבעות, ציון ממוצע: 4.93 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (9)

 1. דלית 24/03/2013 להגיב
  חבורת בכיינים...אתם רואים שאין אוזן קשבת בממשלה..כדאי שתתרגלו לרעיון..במדינה בה הכל מותר והכל מופקר קחו את החוק לידיים ותתחילו לפרוע במסתננים ובאירגוני הזכויות למיניהם....אתם המונים הילדים שלכם חיילים ושוטרים ...אל תפחדו..צאו לרחובות ופירקו זעמכם במסתננים עד שהממשלה תרים ידים ותעיף אותם מכאן. בג"ץ לא יכול לבטל חוק..רק הממשלה.
 2. חנה 24/03/2013 להגיב
  לדלית מיידע אישי לא משפטי - שמעת על "אקטיביזם שיפוטי"? בג"ץ יכול גם יכול לבטל חוקים, בהכריעו מנימוקיו וברוב דעות, שחוק אינו חוקתי ולהורות לכנסת לגבש חוק חלופי או להכניס בו שינויים. "חוק טל" שבוטל ע"י בג"ץ הוא דוגמא לכך.
 3. רון 25/03/2013 להגיב
  מראש עירנו היקר לא תבוא הישועה לאור העובדה שעת"א מעסיקה שוהים בלתי חוקיים, באמצעות קבלני המשנה שלה, ולכן ראש עירנו התבטא שצריכים לתת להם תעסוקה, על מנת לקבל לגיטימציה להעסקתם בגלוי של השבחי"ם. לכן הדרך הנכונה, היא מעורבת קהילתית פעילה, בארגון משמרות מחאה מול בתי העסקים הלא חוקיים של השבחי"ם, הפצת מכתבים לחברי הכנסת, ועוד דרכים יצירתיות, ובלבד שהכל ייעשה כחוק.
 4. יוקו 25/03/2013 להגיב
  חנה, את בהחלט צודקת. אני מכירה עוד כמה פסקים של בג"ץ שמבטלים חופשי נוהלים וחוקים נוספים ולא רק בעניין מסתננים ושב"חים של המדינה/ממשלה/כנסת. זאת בדיוק הסיבה שלא משנה במי הציבור יבחר - השמאל (לא נורמאלי, סהרורי) תמיד בשלטון וקובע את סדר היום.
 5. נגה 25/03/2013 להגיב
  הפתרון של ראש-העיר חולדאי, זה לתת למסתננים עוד עבודות !!! - פשוט גועל נפש !!!!!!!! רק הרפיסות של הממשלה, ושל ראש העיר, הביאנו עם הלום !!!
 6. יגאל 25/03/2013 להגיב
  מדוע אתם לא מפרסמים ומפיצים את מועדי ההפגנה?! המאבק שלכם כל כך צודק אבל אף אחד לא יודע עליו. תציינו מועדים להפגנה יום או יומיים לפני ותפיצו במייל וגם בפייסבוק. אני חבר שלכם בפייס אבל מעולם לא קיבלתי מועד להפגנה. אתם חייבים להתעשת בנושא זה. צריך לקיים הפגנות רעשניות ביותר לקראת הדיון בבג"צ. האמינו לי ששופטי בג"צ שומעים ומושפעים ממחאה קולנית. קחו את עצמכם בידיים!
 7. בר 25/03/2013 להגיב
  איזו פניה ואיזו נרגשת...אינכם מבינים שהנ"ל על סמך מעשיו בשטח בשנים האחרונות לגמרי לא מתרגש...יותר מידי ...ולא סופר... יותר מידי.... אך הוא נותן- ופותח ....משביח -ומטפח..... רק לא את התושבים הישראלים ..בשכונות "סדום" ת"א! אז..... שלא יעבדו עלייכם...!
 8. גלילה 27/03/2013 להגיב
  תושבי דרום תל אביב, כל הציבור השפוי בישראל תומך במאבקכם. לצערנו הקרן החדשה לישראל מפעילה מכבש לחצים אדיר במישור היחצ"ני, המשפטי והכלכלי כדי להציף את הארץ במסתננים, פלסטינים ועובדים זרים על מנת לקעקע את הזהות והסולידריות הציונית ולהעביר נכסי קרקע שנכבשו בדם לידיים זרות. אני מציעה לכם לפנות לגופים ציוניים יהודיים בארץ ובעולם על מנת שיסייעו לכם בגיוס תרומות, סיוע משפטי ויחצ"ני לצורך קידום מאבקכם הצודק . בהצלחה,
 9. בר 29/03/2013 להגיב
  תסלחי לי גלילה החביבה ובכלל.... אחת מהתגובות היותר מרגיזות ( בכל אופן אותי) שיש את- "האנחנו"- "ואתם"-אינכם מבינים כנראה כראוי את גודל האסון שזו הינה והופכת בעיה כלל ארצית ..זה שהמסתננים עדיין לא כבשו והתנחלו בחצר האחורית/ שלכם לא אומר כלום... הם יגיעו גם לקדמית..."שלכם"!!!!! וכשבעוד שנים ספורות תקימו זעקה גדולה רק שזו לא עלינו תהיה מאוחרת מידי.. אז אנא בבקשה הוציאו מהלכסיקון את המילים: מאבקכם..עצמכם..אצלכם...אתם..וכו'. כולנו באותה הסירה העומדת לטבוע בים מסתננים........תודה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

פרסם תגובה

Funzing-F1

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-Fl

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות