שר הפנים גדעון סער סייר באזור התחנה המרכזית הישנה בדרום תל-אביב: "נשיב המסתננים לארצותיהם"

שר הפנים גדעון סער סייר באזור התחנה המרכזית הישנה בדרום תל-אביב: "נשיב המסתננים לארצותיהם"

שר הפנים החדש מר גדעון סער ערך ביקור היכרות בשכונת נווה שאנן בדרום תל אביב. השר סער לווה בכוחות משטרה ובטחון רבים וסייר ברחובות לצד נציגי ופעילי השכונות במטרה לבחון את המצב בשטח, בהמשך הערב השר השתתף בדיון הערכת מצב שהתקיים עם מפקד תחנת שרת במבנה התחנה ברחוב לוינסקי.

ביקורו של השר סער במקום נועד לבחון את הסיטואציה הקשה עימה מתמודדים תושבי דרום תל אביב בשנים האחרונות ולהחליט על דרכי הפעולה הנדרשים על מנת להשיב להם את שגרת החיים התקינה.

במהלך הביקור הגיעו נציגי עמותות וארגוני שמאל שבשיתוף עם כמות נכבדה של מסתננים השוו בדבריהם לשר את מצב היהודים בשואה למצבם של המסתננים שנכנסו לישראל.

בסיום הסיור, לאחר ששוחח עם תושבים מקומיים סיכם סער כי המבחן האמיתי מבחינתו איננו בדיבורים אלא במעשים וכי מדובר באחת הבעיות הקשות, הרגישות והטעונות שמתמודדת איתם החברה הישראלית. לדבריו מדיניות הממשלה היא לפעול למען החזרתם של המסתננים הבלתי חוקיים לארצותיהם או למדינות צד שלישי. לטענתו הוא הספיק לקיים כבר שורה של פגישות בנושא גם עם היועץ המשפטי וגם עם גורמי מקצוע נוספים במשרד הפנים ומטרת הביקור היום הינה להתרשמות מהמצב בשטח כחלק מלימוד הנושא וכהתחלה של פעולות לשינוי המצב.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (8 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (10)

 1. יוקו 09/04/2013 להגיב
  אני לא יודעת מה להגיד כרגע לגבי הסיור עצמו - מקווה שנקבל דיווחים ממישהו שאכן היה שם, אבל ה"עיתונאים" שלנו בכיכובה של גברת יונית פשוט מתעלים על עצמם כל פעם מחדש. "אזרחים אפריקנים", "לבעיה הזאת יש 2 צדדים"... היצירתיות שבאה לעוות את המצאיות הלא כל כך מסובכת פשוט בלתי נגמרת. כנראה זאת הסיבה היחידה שהם מקבלים משכורות.
 2. רון 09/04/2013 להגיב
  ס"ד (סיבוב דאווין) של עוד שר בישראל, למען אמצעי התקשורת, והאגו האישי...... יום יבוא ויועצי התקשורת של השרים יגידו להם, כל אחד לשר שלו, אתה בתקופה רעה של אי חשיפה בתקשורת, לך למדרחוב נווה שאנן, תגיד איזה משפט אחד או שניים, בארשת דיבור רצינית, ותחזור לכותרות העיתונים.
 3. בר 10/04/2013 להגיב
  שמתם לב הגב' "המקריינת" נתנה כבר את חסותה שמתם לב לתחילת דבריה ציטוט: -" "מתגוררים אזרחים אפריקנים""---ההיא כבר נתנה להם "אזרחות" החוצפנית......... ... אין...אין מילים....בקרוב כולכם הולכים לאכול אותה.............
 4. ירון 10/04/2013 להגיב
  איפה פה ההשוואה לשואה מפי האנטישמים החדשים (ע"ע פעילי הקרן החדשה)? ליהודים לא הייתה מדינה שלא לדבר על יבשת משלהם בניגוד למסתננים,היהודים לא אנסו את נשות גרמניה,השואה קרתה על בסיס גזעני טהור ולעומת זהות השנאה למסתננים נובעת מתוך כך שהם פלשו למדינה שלא שלהם,אונסים גונבים ואלימים כלפי אזרחיה היהודים ואז שמגיעה ביקורת הם מתעטפים בשמיכת הגזענות כדי לנסות לגרום לתחושת אשמה.
  • שמעון 10/04/2013 להגיב
   גם היהודים גנבו ורצחו כשלא נתנו להם לעבוד ולא נתנו להם אוכל. את האצבע המאשימה צריך להפנות לרשויות ולא לגזענות מהסוג הנבזה והמכוער שאנשים באתר הזה מביעים.
   • אידית 10/04/2013 להגיב
    שמעון, אני לא מבינה על מה אתה מלין ? הדרישה לפנות את המסתננים מהשכונות היא דרישה צודקת ולגיטימית. לא כל דבר ניתן לתייג כגזענות ! אם אתה כל כך מחבב את המסתננים אתה מוזמן לשכן אותם אצלך בשכונה. תושבי דרום תל אביב חיים בשטח כבוש. תבוא לסיור בשכונות בלילה ונראה אם אתה לא משקשק להלך ברחובות (את האייפון אני מציעה להחביא בכיס או בכלל להשאיר באוטו). אכן האצבע המאשימה היא לרשויות, לעירייה, למשטרה, לממשלה ולבתי המשפט כמובן. לתושבי דרום תל אביב אין דרישות מהמסתננים אלא ממי שבאמת אחראים למצב והן הרשויות ! אני לא מבינה מאיפה הבאת את השטויות האלה "גם היהודים גנבו ורצחו כשלא נתנו להם לעבוד ולא נתנו להם אוכל" אשמח לדעת גם איפה ומתי זה קרה :-) מלבד כך האם לדעתך גם אונס ילדה בת 8 או קשישה בת 83 מתרחש בגלל חוסר בעבודה או אוכל ?! תבוא לראות את הפאבים והבארים רווי אלכוהול ללא פיקוח או רישוי בכל פינה בשכונות דרום תל אביב ואחר כך תבין כמה אתה לא מחובר למציאות...
 5. חיים 10/04/2013 להגיב
  אידת בר וכל החברים הנהדרים פה באתר אל תגיבו למתלהמים שכל פעם צצים בשמות בדויים "יניב", "שמעון ", אלו מושתלי ארגון א.ס.ף , לא ארחיב עליו רק אעדכן שזה ארגון שמאלני ויש להם דיקלום קבוע שהממשלה אשמה והם מנסים לזרוק עלייכם עוד העלבות כדיי לרחרח מה קורה ואיך אתם מתארגנים לגביי הנושא הכאוב הצורב, החותך של גנבי הגבולות אפריקאנים או אזרחים,,,,,, בדמם הם אזרחיי מדינה אחרת אז שייחזרו לארצם. כל מי שעובר את אתיופייה, ירדן, יוון, סוריה ומצריים עם כופר לבדואים בגבול של אלפי אלפיי דולרים כדי להגיע למדינת השמלאנים המובטחת אינו אלה גנב, מסתנן גבולות , עלוב ונאלח שבא לנצל את הבריאות, החינוך , וכל טוב הארץ. חייבים להחזירם לגבול שממנו התגנבו ומשם החוצה הבייתה. פליט כהגדרה, צריך להגיד תודה על קורת גג ואוכל כמו בגבול סורייה/תורכייה או סורייה/ירדן, אלו האפריקאנים כשמם כן הם אזרחיי אריתראיה/סודאן/קונגו/סיירה ליאון וכל אסופת העולם השלישי האלים שבא ברגל גסה לכבוש ולפתוח עסקים לא חוקיים, לגנוב אייפונים, לשדוד ולבלות ולרצוח במועדונים. אז שיילכו השמלאנים לעבוד על פליפיניות כי רק לזה הם חכמים... חושבים אותנו לאהבלים שייסתמו את האיי קיו העצום שלנו בכמה מילים עלובות... שייקחו את המסתננים אליהם לחצרם, לגינתם, לבתיהם.
 6. יוקו 10/04/2013 להגיב
  אידית, שמעון גם "שכח" או "לא מודע" לפרט כזה קטן ולא משמעותי - מותר כרגע למסתננים לעבוד באופן חופשי כי המדינה התחייבה בזמנו לא לאכוף את האיסור שלה. עובדה שלא ניתן כיום למצוא עסק או מסעדה שלא מעסיקים בה מסתננים. הם אפילו בשמחה חגגו את האירוע המשמח הזה - בינואר 2011. מר שמעון הנאור מוזמן לבדוק עובדות בשטח.
 7. מיכאל 11/04/2013 להגיב
  הלב נשבר נוכח מצוקת תושבי תל אביב. די לראות את התלהמות הפליטים ואת האגרסיביות שלהם כדי לדעת שאם השר גדעון סער לא יטפל במצב עכשיו אנחנו נאבד את דרום תל אביב ואחר כך את שאר הארץ. מכל מחדלי ממשלות ישראל זאת הגדולה מכולם !!!
 8. נבון 11/04/2013 להגיב
  יש לברך על כך שחברי כנסת ( אמנם בודדים בלבד ) יורדים אל השטח וחוזים מקרוב בכיבוש של חלקים גדולים מהעיר העברית הראשונה תל אביב , בשלב הזה בדרום תל אביב ,זאת ע״י אלפי המסתננים מהגרי העבודה מאריתראה וסודן , וכך הגיע כעת לשטח גם ידידי ח״כ גדעון סער שר הפנים מהליכוד . אני סבור שאם רק רוצים ונחושים ניתן לפתור את המצוקה של התושבים וזאת אפילו תוך חודש אחד ! שכן , גם אם לא ניתן לפנות אותם מישראל בשל עתירות ארגוני השמאל המסייעים להם להשאר. ניתן לשכנם לעיר אוהלים ברחבי הנגב ולפנות אותם מהשכונות . ואם חיילי צה״ל יכולים לישון ולגור באוהלים גם המסתננים יכולים . וכמו שכבר נאמר ״ אם תרצו אין זו אגדה ״ . סופ״ש טוב וחג עצמאות שמח , עצמאות אמיתית גם לשכבות החלשות תושבי השכונות. וצדק חברתי.

פרסם תגובה

Funzing-I

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-W

תגובות אחרונות