בלעדי לאתר: הודעת הבהרה מטעם אב המשפחה המותקפת מיד-אליהו – בעקבות פרסום הראיון עימו בערוץ 2

בלעדי לאתר: הודעת הבהרה מטעם אב המשפחה המותקפת מיד-אליהו – בעקבות פרסום הראיון עימו בערוץ 2

אמש שודר בחדשות ערוץ 2 קטע מראיון שנערך לאחרונה עם ל’ אביה של הילדה שהותקפה מינית בשכונת יד-אליהו על ידי שוהה בלתי חוקי מסודן שגם תקף בסכין את אם המשפחה.

הקטע ששודר אמש בחדשות 2

בעקבות שידור הראיון שנערך על ידי עורכי חדשות 2 וממנו עלול היה להשתמע בצורה כזו או אחרת שהאב מבין את התוקף, יצר עימנו קשר הבוקר אב המשפחה וביקש להעביר באמצעות האתר מסר אישי ולא ערוך בהמשך לדברים שפורסמו בנושא בכלי התקשורת.

להלן הודעתו של ל’ אב המשפחה: 

שלום רב,

בהמשך לכתבה ששודרה בערוץ שתיים אני רוצה להבהיר מספר נקודות:

 1. שוחחתי עם הכתב במשך שעתיים ומתוכם שודרו מטבע הדברים רק שלוש דקות. אשלים כאן חלק מהדברים.
 2. אני מאד תומך במאבק לא אלים של אנשי השכונות, לכולנו מגיע לחיות בשלום. אכן מדובר באנשים שנמלטו לתוכנו מן התופת, אך בהכרח הביאו אותה עימם.
 3. בהנחה כי הזרים מסודן ואריתריאה הם אכן פליטים שהסתננו, אין לאפשר את היווצרות  מחנות הפליטים בלב השכונות אשר גם כך סובלות כבר ממצוקה והזנחה.
 4. יש לעשות מיידית כל מאמץ להרחיק את הזרים הללו  למתחמים בהם יטופלו כהלכה עד שניתן יהיה להשיבם בשלום למדינותיהם.
 5. אין בי כל סליחה או הבנה לתוקף השפל ואני מצפה כי ימוצה עמו הדין באופן חמור ומלא.
 6. כשנתקלתי בתוקף הוא היה בגדר "פורץ" לא ידעתי דבר על שעולל למשפחתי, כשנודע לי, היה כבר מנוטרל, פצוע קשה, וקשור. במקביל היה עליי לטפל בבת זוגי שנדקרה בבטנה וחששתי  לחייה.
 7. זוהי בעיה מיידית של כל אזרח במדינה. האחראים למצב ולתיקונו הינם מקבלי ההחלטות אשר אפשרו את היווצרותו ואת קיומו הנוכחי.

בברכה,

ל. אב המשפחה.

(המכתב שמור במערכת)

לחצו כאן - לצפיה בכתבה ששודרה אמש בחדשות 2.

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (9 הצבעות, ציון ממוצע: 4.89 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (7)

 1. משה 18/04/2013 להגיב
  כל פעם שמראיינים אותכם הקפידו לצלם את הראיון מטעמכם, אפילו בסמארטפון. כך תמנעו הוצאת דברים מהקשרם או בניית תמונה הפוכה ממה שתיארתם !
 2. חנה 19/04/2013 להגיב
  ועדיין אני חולקת נמרצות על הנחתו הגורפת של ל. כי המסתננים מאפריקה נמלטו מהתופת. מי שנמלט מהתופת מבקש מקלט במדינה הראשונה שמעניקה לו הגנה. במדינות אפריקה כגון: אתיופיה, קניה, אוגנדה וגם סודן - ישנם מחנות פליטים וכן נציגויות של נציבות הפליטים של האו"ם ושפע של סוכנויות וארגוני סיוע בין לאומיים וארגונים לא ממשלתיים. מי שנמלט מהתופת אינו משלם למבריחים אלפי דולרים כדי לחצות שתי מדינות, מתוך כוונה ותכנון להגיע למדינה המערבית היחידה באזור. מי שבורח מהתופת משאיר את התופת מאחור ולא מייבא את התופת לתוך תחומי ריבונותה של המדינה המארחת והופך את חיי אזרחיה לגיהינום.
 3. valery 19/04/2013 להגיב
  Я уже много раз говорила,что мы должны каждый раз направлять протест руководству газет и телевидения при публикации информации о событиях с нелегалами,искаженными интервьюерами.Полуправда-это хуже чем откровенная ложь
 4. יוקו 19/04/2013 להגיב
  חנה, את צודקת בכל מילה. כל מי שיודע אנגלית יכול לבדוק ע"י חיפוש פשוט באיטנרט שכל מה שכתבת נכן. די עם התירוצים. פליטים ש"עברו גהנום" לא מתנהגים ככה ולא באים בדרישות למדינת המקלט. ובטוח שלא נכנסים לבתים באמצע הלילה על מנת לשדוד ובדרך גם לאנוס ילדה קטנה. אני לא רוצה לחשוב בכלל איך היה נגמר הסיפור לו מר ל' לא היה בבית...
 5. ל. (האב) 20/04/2013 להגיב
  שלום, אני שמח להתייחס לדעות השונות, האדיבות והלגיטימיות. משה, זה בהחלט רעיון טוב. עם זאת עליי לומר כי דבריי בראיון לא עוותו. פשוט לא כל מה שאמרתי נכנס ולכן הבהרתי כאן . במיוחד כאב לי כי הזדהותי המוחלטת עם אנשי השכונות בבעיית אוכלוסיית הזרים/פליטים/מסתננים לא באה מספיק לידי ביטוי. חנה ויוקו, הוויכוח הזה מאד מעסיק את החברה שלנו. דעותינו מנוגדות בנושא. מכל מה שלמדתי בכל הקשור להיסטוריה ולרקע העכשווי באזור סודאן ואריתראה , נראה כי נשקפת למסתננים סכנה רבה בארצם. למרות ההכללה הבעייתית, יש בנינו הסכמה לגבי מסוכנותם העכשווית והמידית. עם זאת אני גם מצפה מאיתנו , כעם נרדף אך רודף צדק, כי תהיה בנו גם הסכמה בנושאים כמו חמלה וסיוע לחלש ולנרדף. הפתרון נראה מאד פשוט. אם להם מסוכן שם (והם אכן פליטים) והם מסכנים אותנו כאן, מקומם במחנות פליטים. במחנות אלה ישהו ויטופלו היטב עד לבירור המעמד הרקע של כל אחד . מנקודה זו יותאמו פתרונות הולמים בשיתוף העולם ומדינות המוצא שלהם. ברור שדבר אינו תירוץ למעשיי התוקף. נכון. אם לא הייתי שם. זה היה נגמר לגמרי אחרת.
 6. יוקו 20/04/2013 להגיב
  למר ל' שלום רב. קודם כל אני מאחלת לך ולמשפחתך רק בריאות והתאוששות מהירה עד כמה שאפשר ממה שקרה. שנית, אני רציתי רק להבהיר - אני וחנה עוסקות באיסוף מידע לגבי אריתריאה, סודן וכל מה שקשור למסתננים כבר זמן רב מאוד. מה שאנחנו אומרות לך ולאחרים מבוסס על עובדות, לא על היסטריה ו"נראה לנו". אתה יכול למשל לנסות למצוא באינטרנט ראיון בתוכנית הבוקר עם אברי גלעד עם גל לוסקי בנושא מסתננים מאריתריאה - מדובר באישה שבניגוד לכל נציגי ארגוני "הזכויות" גרה באריתריאה בפועל ומכירה את המציאות שם. כמו כן, חלק מן המסתננים פשוט מתחזים ליוצאי אריתריאה וסודן וזאת ביודעין מראש שבעקבות כך לא יגורשו מן הארץ. אני לא אעייף אותך וכמובן שאי אפשר לנהל שיחה אינפורמטיבית בטוקבקים באתר, לכן חבל על זמני ועל זמנך. חוץ מזה רציתי להבהיר - אף אחד כאן אינו רוצה לגרום נזק לאנשים הללו, להתעלל בהם או משהו בכוון בכלל. רק אוסיף שהחמלה אינה סיבה להתאבדות לאומית. אני בטוחה שכולם פה מסכימים אתך פה אחד לגבי עניין של "במידה ומדובר בפליטים הם צריכים לשהות במחנות פליטים מוסדרים" כמובן כולל תנאי מחיה נורמאליים לפי האמנה. רק הבעיה הקטנה שבדיוק ארגוני הזכויות שנעזרים מאוד באותם עיתונאים שראיינו אותך עושים הכל על מנת למנוע זאת בכל מחיר דרך עתירות לבג"ץ או לגופים בינלאומיים. וזאת מול העובדה שהדברים מתנהלים ככה בירדן ותורקיה הסמוכות שמקבלים לתוכן פליטי חרב מסוריה. וכמו שעכשיו הם מנסים לבטל חוק להסתננות שרק התקבל לפני שנה ופועל אפילו פחות מזה והצליח לבלום כמעט לחלוטין את הזרם של מסתננים. מצטערת על התגובה הארוכה...
 7. ל. (האב) 23/04/2013 להגיב
  אני מודה יוקו על התמיכה ומאד מעריך את התגובה הארוכה... הידע וההבנה שלי בנושא הזה, בחיתוליהם. אני מנסה ללמוד ולהבין עוד. נכון להיום ולכל מה שקראתי ולמדתי אני נוטה מאד לדעה אותה הבעתי. לא אהסס לשנות ולהתאים את דעותיי, לשם כך הוויכוח. שוחחתי ואשוחח עם אריק וגם עם יגאל שתיים... אני סבור כי אם הקצוות לא ייפגשו, כולנו נידונים לסבל מיותר. נעשו ונעשות כל כך הרבה טעויות , יש כזו אזלת יד.... אני מבטיח לחפש את המידע שתיארת. לאריק יש את הפרטים שלי, את מוזמנת לשוחח ולכתוב. בכבוד, ל.

פרסם תגובה

Funzing-P

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

מדור חוק ומשפט

תגובות אחרונות