חה"כ אלעזר שטרן הותקף על ידי מסתנן בעת סיור שערך בתחנה המרכזית בדרום תל אביב

חה"כ אלעזר שטרן הותקף על ידי מסתנן בעת סיור שערך בתחנה המרכזית בדרום תל אביב

תקרית חמורה הערב: במהלך סיור שערך חבר הכנסת שטרן באזור התחנה המרכזית  בדרום תל-אביב, הוא הותקף על-ידי מסתנן אריתראי שהכה אותו, תלש את הכיפה מראשו ודרך עליה למול העוברים והשבים ברחוב

ח"כ שטרן הגיע לדרום תל אביב לבקשת ועד הפעולה שהוקם בשכונות, אשר הזמין את כל חברי הכנסת לראות את המציאות הקשה בשטח. שטרן פגש את התושבים לעת ערב וערך עימם סיור בשכונה. במהלך הסיור הוא צפה בצעירה שצורכת סמים בחדר מדרגות בשכונה והודה בפני הסובבים אותו כי זו הפעם הראשונה שהוא נתקל במקרה שכזה.

בשלב מסויים בסיור ניסה חבר הכנסת ומלוויו לחצות את הכביש. מסתנן אריתראי שהיה בדרכם לא הסכים לפנות את הדרך. בשלב זה הבחין המסתנן בחבר הכנסת המוקף בתושבים, זינק לעברו הכה אותו בראשו ותלש ממנו את הכיפה. בהמשך הוא דרך על הכיפה, חשף ונופף בצלב שהיה תלוי על צווארו. כוחות משטרה מיהרו ועצרו אותו והוא הובל לחקירה בתחנת המשטרה הסמוכה.

כך תיאר את המקרה חבר הכנסת ההמום: "ביקרנו ברחוב ראש פינה בבניין ששימש בעבר כבית כנסת והיום הפך לפאב של אפריקאים הממלאים את האזור", סיפר שטרן. "לאורך הביקור הסתובב לידינו אדם זר, עם צלב על חזהו". לדבריו, האיש חשף מדי פעם את החזה והראה לסובבים את הצלב. "בשלב מסוים הוא ניגש אלי, נתן לי מכה חזקה בראש והעיף לי את הכיפה", סיפר.

חבר הכנסת לא המתין והזעיק מיד למקום כוחות שיטור. לדבריו, השוטרים הגיעו לאחר כחמש דקות ועצרו את התוקף. "לאן הגענו?", תהה חבר הכנסת הטרי וציין כי בכוונתו להגיש נגד התוקף תלונה במשטרה.

ח"כ שטרן אמר לאחר התקרית: "תופעות שמדינת ישראל לא הייתה מוכנה שיקרו בשום מקום בעולם מתרחשות פה בתוכנו. אם היו מפזרים אותם בשכונות נוספות בארץ הדברים היו נראים אחרת".

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (8 הצבעות, ציון ממוצע: 4.88 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (6)

 1. חגי 21/04/2013 להגיב
  הגיע הזמן לשנות את המאבק מעט ולהוקיע את אלו שמשכירים להם דירות. צריך לחתום על עצומה וכל מתווך דירות שמשכיר דירה לסודנים להחרים את המשרד שלו. כנל לגבי מקומות העבודה. די להיות נחמדים ותפסיקו לפחד שתואשמו בגזענות אחרת נאבד את המעט שנשאר
 2. יוקו 21/04/2013 להגיב
  אני פשוט המומה... אולי המסתנן הזה היה שיכור או מסומם? והאם מישהו הסביר לאדון שטרן שהמסתננים כבר מפוזרים ומתפזרים גם לערים אחרות וזה לא ממש מנחם את תושבי דרום תל אביב ולא עוזר להם בגרוש? הרי הם לא "מתפזרים" לרמת אביב ג' או רמת השרון או כפר שמריהו/קיסריה...
  • חנה 21/04/2013 להגיב
   נכחתי בסיור וראיתי בדיוק מה קרה. המסתנן, כנראה שיכור, איך שהוא הצליח להתגנב לתוך הקבוצה שהקיפה את חה"כ, פתאום הוא זינק עליו מאחור, כיוון לכיפה ובחבטה על הראש משך לו את הכיפה מהראש. בשיחה שהתקיימה לאחר הסיור נושא ה"פיזור" לא הועלה כלל. לו הוזכר - הייתי אומרת לו: "לפזר אותם"?! - הם ממש חיכו שסוף סוף מישהו יהגה את הרעיון. הגאוני הזה... לידיעתך ח"כ שטרן - הם כבר מפוזרים: באילת, אשדוד, אשקלון, שדרות, ראשל"צ, פתח-תקוה, חולון, בת ים, לוד, בני ברק, נתניה, חיפה וגם כפרים ערביים. כן, אפילו לאלעד הם הגיעו.
 3. נגה 22/04/2013 להגיב
  פשוט לא לקנות בחנות או בעסק שמעסיק מסתננים, אם זה מאפיה, או קונדיטוריה, מסעדה או בית-מלון, תחנת-דלק, או כל עסק אחר...לא להיות אדישים !!! ואפילו כדאי להגיד את זה למעסיק, שבגלל המתסננים לא קונים אצלו . לפגוע למעסיקים בפרנסה, אולי יכנס גם לראש !!!
 4. דניאל 22/04/2013 להגיב
  למי שתוהה מאין הגיעו כל כך הרבה מסתננים מאפריקה, הכתובת לפשע הזה , נמצא אצל הקרן לישראל החדשה. והם כנראה לא הולכים לוותר על ״הנכס״ האסטרטגי שלהם בקלות. הקרן לישראל החדשה מאורגנת הרבה יותר ממדינת ישראל, עומדים לרשותם טובי המשפטנים, שעותרים השכם והערב לבג״צ. הדמוקרטיה הישראלית יורה לעצמה כדור ברגל, וישועה לא נראית באופק מממשלת ישראל! העימות בין הישראלים למסתננים בלתי נמנע. לא רחוק היום שנחזה באינתיפאדה נוסח אפריקה בדרום ת״א
 5. עופר 22/04/2013 להגיב
  לדניאל, הם לא האחראים למחדל הזה. מי שאחראים הם בראש ובראשונה רוה"מ, שר הביטחון הקודם אהוד ברק, השר לביטחון פנים ושר הפנים הקודם אלי ישי. אם הם לא היו נרדמים בשמירה הבעיה היתה הרבה יותר קטנה. מה שיותר חמור שהם ידעו ואפילו התריעו כבר ב 2009 על הבעיה של המסתננים ועל הגבול הפרוץ.

פרסם תגובה

Funzing-Fl

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-I

rightama

תגובות אחרונות