שר האוצר נפגש היום עם יו"ר מרכז השלטון המקומי לדיון בתקציב השלטון המקומי לשנת 2013

שר האוצר נפגש היום עם יו"ר מרכז השלטון המקומי לדיון בתקציב השלטון המקומי לשנת 2013

שר האוצר, ח"כ יאיר לפיד, נפגש היום עם יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, לדיון בתקציב השלטון המקומי לשנת 2013: הוחלט על הקמת צוות עבודה משותף בראשות אנדורן

היום, יום שלישי, 23.04.13, נפגש שר האוצר, ח"כ יאיר לפיד, עם יו"ר מרכז השלטון המקומי וראש העיר מעלות תרשיחא, שלמה בוחבוט. הפגישה התקיימה בהשתתפות מנכ"לית משרד האוצר, יעל אנדורן, מנכ"ל משרד הפנים, יגאל צרפתי ומנכ"ל המרכז לשלטון מקומי, שלמה דולברג.

שר האוצר ציין כי הוא מבין את חשיבות תקציבי האיזון לרשויות המקומיות וכי הרשויות הן המעניקות את השירותים החיוניים למרקם החיים התקין של אזרחי ישראל. על כן, יאבק לצמצם למינימום את הפגיעה בשלטון המקומי. עם זאת, ציין כי אנו נמצאים בתקופה קשה וכולם צריכים לשאת במאמץ הכולל להבריא את המשק..

בוחבוט הציג את עמדת השלטון המקומי לפיה תקציבי האיזון והפיתוח הם תקציבי קיום. כל קיצוץ בתקציב צריך להיות מלווה בהנחייה ברורה היכן לקצץ- איזה שירותים לתושבים ייפגעו כתוצאה מן הקיצוץ. הגירעון אכן עמוק והשלטון המקומי מבין את הצורך להגיע לאיזון תקציבי, אך יחד עם זאת ציין בוחבוט: "לא נסכים לריטואל בו המדינה נכנסת לגירעון עמוק והשלטון המקומי צריך לשאת בנטל. קיצוץ בתקציבי הרשויות המקומיות הוא פגיעה ישירה בקשת השירותים לאזרח".

לפיד הורה על הקמת צוות פעולה בראשותה של מנכ"לית המשרד, אנדורן, בשיתוף משרד הפנים ונציגי מרכז השלטון המקומי. הצוות יבחן את תקציב 2013 והשלכותיו על השלטון המקומי. השר ציין בדבריו כי יש לחזק את הרשויות החלשות והקטנות ולא לפגוע בהן.

בשלטון המקומי הביעו שביעות רצון מהבנתו של שר האוצר לחשיבותו של השלטון המקומי עבור התושבים. את הפעילות מול הרשויות המקומיות יוביל משרד הפנים.

לפיד: "כולם, כולל הרשויות המקומיות, צריכים להבין שהגרעון הענק בתקציב המדינה מחייב את כולם. יחד עם זאת אעשה הכל כדי לצמצם למינימום את הפגיעה בשלטון המקומי"

בוחבוט: "אנו מברכים על הקמת צוות משותף לדיוני התקציב. לא נסכים לקיצוץ שאין בצידו הנחייה של המדינה באיזה שירותים לאזרח לקצץ. הריטואל של גירעון ממשלתי שמתורגם לפגיעה בתושבי ישראל לא מקובל על השלטון המקומי, נעבוד בשיתוף פעולה עם האוצר על מנת להגיע להבנות"

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (5 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-F

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

Funzing-Fl

תגובות אחרונות