"תהיה פה התפוצצות ולא תדעו מאיפה זה בא לכם"

"תהיה פה התפוצצות ולא תדעו מאיפה זה בא לכם"

למעלה מ-600 ילדי מסתננים נולדו בבית החולים איכילוב בשנה שעברה, השחפת חדרה למחלקת טיפול נמרץ וילד אפריקאי הדביק שישה ילדים בחצבת • דיון סוער נערך היום בשדולת המסתננים בכנסת

בשדולה להשבת המסתננים בכנסת נערך היום דיון סוער במרכזו עמדה עמדת היועמ"ש יהודה ויינשטיין המעכב את השבת המסתננים לארצות מוצאם, ומצגת מבית החולים איכילוב שזעזעה את הנוכחים.

יו"ר השדולה ח"כ איילת שקד יחד עם ח"כים מסיעות שונות תקפו את נציג היועמ"ש, שאלו שאלות, אך לדבריהם נשארו ללא תשובות. לדברי חלק מהח"כים היועמ"ש "שם רגליים" אפילו למסתננים שמעוניינים לעזוב את ישראל מרצונם.

תושבים מהשכונות שהשתתפו בדיון לא שמרו על איפוק וצעקו לעבר נציגי הרשויות כי "תהיה פה התפוצצות של האזרחים שלא תדעו מאיפה זה יגיע לכם".

בהמשך הדיון, הח"כים ובהם ח"כ אלעזר שטרן שרק בתחילת השבוע הותקף בידי מסתנן אריתראי כשסייר בשכונות דרום ת"א צפו במצגת של פרופסור גבי ברבש, מנהל בית החולים איכילוב בתל אביב שגילה נתונים מבהילים על מחלות המסתננים ועל השקעת הכספים האדירה של בית החולים בטיפול בהם.

50 מיליון ש"ח בשנה – עלות נטל המסתננים. איכילוב

פרופסור ברבש הציג נתונים לפיהם בשנה הלועזית 2012 נולדו בבית החולים למעלה מ-600 ילדי מסתננים אפריקאים. רבע מתינוקות הפגייה בבית החולים הם ילדי מסתננים.

לדבריו, במהלך השנה אירעו שני אירועים מכוננים מבחינת בית החולים שבעבותיהם הוחמרו נהלי הטיפול במסתננים. במקרה אחד הדביק ילד אפריקאי שישה ילדים בחצבת ובמקרה נוסף חדר נגיף השחפת למחלקת טיפול הנמרץ בבית החולים בעקבות אישפוז של מסתנן חולה. בעקבות חדירת הנגיף הוזמנו לבדיקה בבית החולים לא פחות ממאה משפחות של מאושפזים.

בעקבות האירועים הללו כל מסתנן שמגיע היום לבית החולים איכילוב או בבית החולים דנה הסמוך המיועד לטיפול בילדים, עובר באופן מיידי צילום חזה שמפוענח מיידית, וכך גם מי שמלווה אותו לבית החולים, וזאת בכדי לאתר את המחלות.

בעקבות המצב פתח בית החולים טיפות חלב למסתננים בהם מוענקים חיסונים חינם. התהליך עלה לבית החולים כ-50 מליון ₪ על חשבון בית החולים כיון שאיש אינו מממן את הטיפול. "המסתננים שקופים ואנחנו לבד", אמר פרופסור ברבש.

בסופו של הדיון דרשו תושבי השכונות להביא את נציגי היועמ"ש לסיור בשטח בו אולי יתרשמו מהמצוקה הקשה ויפעלו להשבת המסתננים לארצותיהם.

הפגנת תושבי דרום ת"א בעקבות מקרי פשיעה של מסתננים

פייגלין לנציגי היועמ"ש: "הזקנה שנאנסה בידי מסתננים לא מעניינת אתכם"

בתוך כך, ח"כ משה פייגלין פרסם בדף הפייסבוק שלו דברים חריפים בעקבות הדיון בשדולה הבוקר.

"ישבתי עכשיו בישיבת השדולה להשבת המסתננים. יו"ר השדולה – איילת שקד – שאלה את נציגי משרד המשפטים – מדוע הם עצרו את תהליך ההחזרה שיזם משרד הפנים ושכבר הביא להשבת 2000 מסתננים לסודן. נציג משרד המשפטים הסביר שאנו מחויבים לחוק הבין לאומי והחל להעמיס עלינו ערמות של סעיפים ותתי סעיפים".

"ביקשתי ממנו לחוס על זמני ולהשיב לי על שאלה פשוטה", כתב פייגלין. "הרי המסתננים הללו לא באו מסודן. הם באו ממצרים – מדינה חברה באו"מ, מדינה שבשום אופן אינה מוגדרת כמדינה מסוכנת. "אתכם הרי מעניינים רק הסעיפים והניירות – לא הזקנה שנאנסה על ידי ששה סודנים במשך כמה שעות ולמרבה הצער נותרה בחיים …" – "אז תגיד לי בבקשה, למיטב ידיעתי המדינה המחויבת להגן על "פליט" (והם לא!) הם המדינה הראשונה שאליה ה"פליטים" מגיעים. אלינו הם הגיעו ממדינה בטוחה, האם ניסיתם לבדוק אם אולי בכלל אין בעיה משפטית?", כמובן שלא היתה תשובה. אילו רצו יכלו למצוא את כל הסעיפים והניסוחים בכדי להגן על המשך החזרת הפליטים לארצם".

"למשרד המשפטים, ליועץ המשפטי, לבית המשפט העליון – יש אג’נדה. ‘מקום המשפט שם הרשע’ – כך נאמר במקורותינו", הוסיף פייגלין. "היכולת לספר בכנסים בין לאומיים נוצצים – עד כמה אנחנו נאורים מול כוחות החושך אצלנו בבית, היכולת הזו חשובה להם יותר מהזקנה ההיא".

הכתבה באדיבות האתר "הקול היהודי".

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (11 הצבעות, ציון ממוצע: 5.00 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (4)

 1. יוקו 24/04/2013 להגיב
  טוב, מכל הזוועה הזאת יש לי לפחות בשורה אחת טובה עבור שר האוצר החרוץ שלנו, מר יאיר לפיד. מצאתי לך מקום לקצץ 50 מיליון ש"ח מגרעון המדינה.
 2. חנה 24/04/2013 להגיב
  נכחתי בהתכנסות השדולה, ראיתי את המצגת והנתונים שהוצגו מתועדים. מדובר במספר לידות הגבוה בהרבה מ 600 . שלא לדבר על למעלה מ 1700 אשפוזים, שמסתכמים ב למעלה מ 7000 ימי אשפוז, 1000 ביקורים אמבולטוריים (טיפול על בסיס לא אשפוזי) ו למעלה מ 300 ניתוחים. ----- ואשר לסוגיה המשפטית - ח"כ פייגלין צודק! אכן, לא קבלנו תשובות וגם ח"כ יריב לוין תקף את נציג משרד המשפטים, שאמור היה להסביר מדוע מונע היועמ"ש חזרה מרצון של מסתנן שכלוא בסהרונים. ח"כ יריב לוין אמר בין היתר: זכויות אדם לא נעצרות אצל אותו אריתראי, גם לאנשים האלה ולילדיהם יש זכויות. מי שמוכן לחתום שהוא יוצא - יצא. לא צריך לרדת לנבחי משפטולוגיה, זה שאתם אדישים לסבל של האנשים האלה (אנחנו) נורא בעיני. המשפט צריך לשרת את האדם ולא האדם את המשפט. אתם מתעלמים ממה שהם עוברים. אתם לא יכולים לכבול את הממשלה והכנסת ואת כל המערכות. אל תייצר בכוח את התנאים המונעים ממנו לצאת...
  • רמי 23/12/2013 להגיב
   אגב. קראתי במעריב שלמסתננים נולדים לפחות 2500 ילדים בשנה. מספר המסתננים בישראל, עולה על 250.000 מסתננים. מי שאומר פחות פשוט משקר כדי לתת את הרושם שהבעייה לא כל כך נוראה. עם עושים חשבון קצר ומהיר. המסתננים התחילו להסתנן לישראל מלפני עשר שנים. אולמרט ואישתו קיבלו את האלפים הראשונים בפרחים, וזה גרם לשיטפון של מסתננים ממצרים. לפי החישוב שבכל חודש הסתננו לישראל בממוצע 2000 מסתננים, אז במשך העשר השנים האחרונות הסתננו לישראל יותר מ 250.000 מסתננים. ואם נחשב שנולדים להם בערך 2500 ילדים בשנה. אז תעשו חשבון ותראו איך משקרים את הציבור בעניים. גם שופטי העליון משקרים, וגם שרים מהצד השמאלי של המפה הפוליטית בישראל. התקשורת גם נירתמה לשקרים האלה. ואת מי מרמים? את המיזרחים במדינה.
 3. בר 25/04/2013 להגיב
  ציטוט: -"כל מסתנן עובר צילום חזה"-ועוד....טיפולים רבים ושונים... ואתם יודעים מה הם העלויות למשל של כל צילום שכזה???? ועל מי העלויות על חשבונינו....פראיירים...............פראיירים...............פראיירים!!!!!!!!!

פרסם תגובה

Funzing-Fl

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

ידידים - סיוע בדרכים

ידידים - סיוע בדרכים

תגובות אחרונות