עיריית ת"א השיבה לפניית 'המטה להצלת דרום תל-אביב' לגבי הדיון בבג"צ בנושא "חוק המסתננים"

עיריית ת"א השיבה לפניית 'המטה להצלת דרום תל-אביב' לגבי הדיון בבג"צ בנושא "חוק המסתננים"

כפי שפורסם באתר לפני כחודש פנו תושבי דרום תל אביב בשם ‘המטה להצלת דרום תל אביב’ לראש העירייה מר רון חולדאי ודרשו ממנו שיצטרף לצד המדינה בדיון הקרוב בבג"צ שעוסק בעיקור/ביטול חוק ההסתננות.

בפנייתם לראש העיר כתבו חברי המטה:

"כידוע לך, מזה שנים רבות סובלים תושבי דרום תל אביב משהייתם של עשרות אלפי מהגרי עבודה בשכונות ואשר שינו לחלוטין את הרכבן הדמוגרפי. דרום תל אביב אינה יכולה לשאת יותר בנטל קשה זה ותושביה סובלים מפגיעה קשה באורח חייהם וממקרי פשיעה בלתי פוסקים. רק לפני מספר ימים אירע מקרה חמור נוסף בשכונת יד אליהו שעה שאזרח זר מסודן חדר לבית, ניסה לאנוס ילדה קטנה ואף תקף בסכין את אמה ופצעה. בנס היה זה אב המשפחה ששהה בבית ובחירוף נפש הגן והציל את בני משפחתו."

במכתב הם אף הביאו ציטוטים מדבריו של ראש העיר כפי שהתבטא לאחר ניסיון אונס הילדה לפני מספר ימים בשכונת יד-אליהו בהם הוא מפנה אצבע מאשימה לעבר ממשלת ישראל שלא מנעה לדבריו את הגעת המסתננים לשכונות ולא דואגת להסרת הנטל מהשכונות.

הכותבים אשר מתגוררים בשכונות דרום העיר ציינו במכתבם והדגישו בפני ראש העיר כי "לתושבי דרום תל אביב אין את הכלים או היכולות הכלכליות או המשפטיות להצטרף לדיון בבג"צ ולהסביר לשופטים את האסון שהתרחש עליהם. אתה ראש העיר מר חולדאי וראשי העירייה חייבים לייצג נאמנה את תושביה הנאמנים ולהציף את הנושא השכם והערב. עלייך כראש עיריית תל אביב מוטלת האחריות למנוע זאת והפעם יש ביכולתך גם לפעול בנושא."

בסיום המכתב פנו הכותבים למר חולדאי בפניה אישית וציינו כי עמידה לצד הממשלה למען ביטול "חוק ההסתננות" הוא המעט שביכולתו לעשות למען תושבי עירו: "מר חולדאי, הצטרף במיידית לעתירה בבג"צ ועמוד לצידה של ממשלת ישראל על מנת למנוע את ביטול ועיקור החוק. זה המעט שביכולתך לעשות למען תושבי עירך !" חתמו את המכתב.

השבוע, לאחר כחודש מהפניה המקורית ובעקבות פניות חוזרות ונישנות מצד התושבים, עיתונאים ומצד האתר הקהילתי, השיבה עיריית תל אביב לפונים.

כך נכתב בתשובת העירייה:

"עיריית תל אביב- יפו פועלת רבות בכדי להקל על מצוקתם של תושבי שכונות הדרום, ובימים אלה מותקנות מצלמות בשכונות שפירא, התקווה, נווה שאנן ואזור התחנה המרכזית בשיתוף משטרת ישראל. כמו כן, אנו מקווים כי בקרוב תאושר אגרת השמירה על ידי שר הפנים, וכך תוכל העירייה להפעיל את סיירות הפיקוח בשכונות הדרום. נוסיף כי אנו מקווים כי הממשלה החדשה תפעל באופן מיטבי בנושא המסתננים בעיר ובמדינת ישראל בכלל. בנוגע לעתירה המוזכרת בפנייתך, ראש העירייה הנחה את הגורמים העירוניים לבחון את בסיס העתירה, ורק לאחר מכן תוכל העירייה להגיב בהתאם."

אם כן, נמתין יחדיו לתגובה הרשמית לאחר שגורמי העירייה יבחנו את בסיס העתירה…

מהי מידת אחריותם של ראש העיר חולדאי ועיריית תל-אביב בנוגע לבעיית המסתננים בדרום העיר ?

צפה בתוצאות

טוען ... טוען …
 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (9 הצבעות, ציון ממוצע: 4.00 מ- 5)
הוסף תגובה

תגובות (6)

 1. רון 03/05/2013 להגיב
  מועצת העיר בהיותה הריבון המקומי חוקקה חוקי עזר, שבכל רגע נתון, באם ייאכפו אותם, אזי הסדר והנקיון יחזור לדרום ת"א, ואולם לצערנו ראש העיר עושה תרגיל "מלוכלך" אך שקוף, והוא גלגול האחריות לממשלת ישראל, ואי הקשבה למצוקת תושבי דרום ת"א, וכך הוא מקווה שתושבי דרום ת"א, יעשו את העבודה עבורו, וינגחו את הממשלה שהוא לא חפץ בה, ושואף להפילה, בהיותו איש מפלגת העבודה.
 2. אהרון 03/05/2013 להגיב
  בקיצור יריקה בפנים למשלמי המיסים, לא יעזרו כל הרעיונות שלהם, רק העפת המסתננים, סגירת העסקים הלא חוקיים שלהם וקנסות בשווי עשרות אלפי שקלים או אטימת דירות מפוצלות יביאו לשינוי אמיתי, כל השאר שקרים וחול הניזרים בעיני הציבור.
 3. חנה 04/05/2013 להגיב
  לו חולדאי התכוון באמת "להקל על מצוקת תושבי שכונות דרום ת-א" - הוא היה צריך להתקין את עצמו במשרדו של ראש ממשלת ישראל, ליפול על ברכיו ולהתחנן בזעקות שבר קורעות לב בפני ראש הממשלה - שיפעל להרחקת המסתננים מהשכונות. אבל חולדאי הסתפק בשליחת שני מכתבים יבשים אל ראש הממשלה ופטר את עצמו מאחריותו לכאוס והאנרכיה שקנו שליטה בדרום ת-א עקב התנהלותו הזחוחה, שמשדרת למסתננים שכל עוד הם נשארים בגבולות הסביבה האפריקאית הטבעית והמופקרת שלהם בדרום תל-אביב, הם יכולים להרגיש נוח לעשות ככל העולה על רוחם, הוא לא יפריע להם.
 4. בר 04/05/2013 להגיב
  לא אגרת שמירה, סיירת, מצלמות.....ולא בטיח...זה מזכיר לי לכל היותר את הניפנוף המנגלי....ציטוט : -"פועלת רבות"- צאו וראו את הנעשה בשכנות סדום ת"א ונווה -מסתננים (שאנן )בפרט.....ציטוט:-" הנחה את הגורמים העירוניים " -מי הם אותם גורמים??? רבותיי תתעוררו מהעיריה לא תצמח הישועה....מתי תבינו שהוא דואג "להם" מטפח אותם ורוצה אותם רק לא אצלם בצפון .....!!!!!!סדום ועמורה זה כאן ועכשיו!!!! מספיק עד כאן...אז שלא יעבדו עלייכם!!!!!!
 5. בר 07/05/2013 להגיב
  עוד בוקר "נפלא" כשקם לנו מועמד חדש שהכריז אתמול שישתתף במירוץ לרשות העיר ת"א , כשזה: נ-ב-@- @ וזה: ט-ר-@-@-@....כשהנ"ל שימש אם אני לא טועה כיו"ר ועדת העובדים הזרים /מסתננים/ בכנסת.... אז שלא יעבדו עלייכם!!!!!!!!!!!!!!
 6. נגה 09/05/2013 להגיב
  חולדאי זורה חול בעיניים במקום לעשות הקרנות, ולעקור את הנגע, הוא מדבר על מצלמות ועל שמירה, שזה כמו לתת אקמול לחולה אנוש. חולדאי מנציח את הבעיה, ומגלגל את האחריות על הממשלה.

פרסם תגובה

MyTama38

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

Funzing-F

תגובות אחרונות