ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש במשרדו עם יושבי ראש אגודות הסטודנטים מרחבי הארץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש במשרדו עם יושבי ראש אגודות הסטודנטים מרחבי הארץ

לרגל יום הסטודנט הלאומי, נפגש היום ראש הממשלה בנימין נתניהו במשרדו עם יושבי ראש אגודות הסטודנטים מרחבי הארץ בראשות יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית אורי רשטיק. בפגישה השתתפו שר החינוך שי פירון, סגן השר הממונה על קידום צעירים וסטודנטים אופיר אקוניס ומנכ"ל משרד ראש הממשלה הראל לוקר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפגישה: "יש צרכים שצריך לטפל בהם, אבל יש גם שינויים גדולים. עצרנו מגמות מאוד שליליות בתחומי החינוך בכלל וההשכלה הגבוהה בפרט והתחלנו לסובב אותן אחרי ‘העשור האבוד’. הממשלה הקודמת והנוכחית מחויבות להשקיע למעלה מ- 7 מיליארד שקלים בהשכלה הגבוהה וזה מה שמביא לסיבוב. עדיין קיימים צרכים כמו הורדת מחירי הדיור ויוקר המחיה, וצריך להשקיע בזה ולשבור את זה, וגם במישור הזה אנחנו נפעל. עלינו להשביח ולייעל את החינוך שאנחנו נותנים מהגיל הרך ועד גמר ההשכלה הגבוהה ואחרי ההשכלה הגבוהה. המהפכה האלקטרונית מחייבת אותנו לזנק קדימה, להקדים את העולם ולא להיות מאחוריו. ולצד הטכנולוגיה, אני חושב שאסור לנו להזניח את המורשת, וערכי רוח שהם חשובים לנו".

יו"ר התאחדות הסטודנטים, אורי רשטיק, הודה לראש הממשלה על נכונותו לציין את יום הסטודנט. רשטיק הוסיף: "הסטודנטים בישראל, לוקחים אחריות על החברה בה הם חיים ולכן הם מבקשים מהממשלה להניח את התשתית הראויה, שתאפשר לסטודנטים להיות אזרחים יצרניים שתורמים לחברה, ובכך להשפיע משמעותית בהפיכת החברה הישראלית להוגנת יותר. תשתית זו כוללת השקעה במערכת ההשכלה הגבוהה, בין היתר, באמצעות הנגשתה לתושבי הפריפריה ובסיוע לסטודנטים עולים, מעוטי יכולת וחסרי אמצעים. השקעה מסוג זה היא רווח נקי למשק הישראלי שיוכל ליהנות משילוב של יותר אקדמאים בשוק התעסוקה".

שר החינוך שי פירון: "ציון יום הסטודנט מבטא את הכרתנו בתרומתו של ציבור הסטודנטים להתפתחותה ולעיצובה של מדינת ישראל והחברה הישראלית והוא מעביר מסר שבמרכזו החשיבות שמייחסת מדינת ישראל לטיפוח ההון האנושי שבה. ההשכלה הגבוהה היא המפתח המרכזי להשתלבות בחברה. ציבור הסטודנטים יוצא בסופו של יום אל שוק העבודה ומתרגם את לימודיו למעשה. על כן ישנה חשיבות מרכזית ליצירת הלימה ושיתוף פעולה בין המוסדות להשכלה גבוהה לבין החברה, התעשייה והמשק". פירון הודיע כי בכוונתו לקדם את הנגישות להשכלה הגבוהה בכלל המגזרים זאת כחלק מתפיסה כוללת של שוויון הזדמנויות בחברה והיותה של ההשכלה כלי ראשון במעלה לקידום השוויון, ולחזק את הקשר בין הלימודים במערכת החינוך עד גיל תיכון לבין הלימודים במסגרת ההשכלה הגבוהה. "יש צורך שמערכת החינוך תקבע בגרויות התואמות את צרכי האקדמיה, ומן הצד השני יש צורך שהאקדמיה תתאים עצמה לצרכי משרד החינוך למגבלותיו וליעדיו החינוכיים. הצבתי יעד אסטרטגי – שלא נזדקק לכל המוסדות המתווכים בין התיכון והאקדמיה או לכל הפחות נצמצם את התלות בהם. ההתאמה הזו רלבנטית ביתר שאת נוכח התוכנית של משרד החינוך לצמצום הבגרויות ולחיזוק אחריות ההוראה של המנהלים בבתי הספר".

סגן השר אופיר אקוניס התייחס לכוונת האוצר לבטל את נקודת הזיכוי במס לאקדמאים. "אני מקיים הידברות בנושא עם שר האוצר במטרה להביא לבחינה מחודשת של ביטול ההטבה. היום יותר מתמיד חשוב להשקיע בקידום הסטודנטים ומערכת ההשכלה הגבוהה, שכן הם פוטנציאל הצמיחה העיקרי של המשק הישראלי". סגן השר אקוניס קרא גם לשר החינוך פירון להירתם לטובת העניין: "נקודת הזיכוי מהווה תמריץ עבור אנשים רבים לפקוד את המוסדות האקדמיים בישראל ולרכוש השכלה גבוהה".

צילום תמונה: משה מילנר, לע"מ

 
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים (4 הצבעות, ציון ממוצע: 4.50 מ- 5)

אין תגובות

פרסם תגובה

Funzing-W

מדור חוק ומשפט

מדור חוק ומשפט

Funzing-P

הלנה אור - עיצוב גרפי , helenaor-art

תגובות אחרונות